Tchyně se snaží zastoupit moji roli

Anonymní
13.8.20 14:28

Tchyně se snaží zastoupit moji roli

S manželem jsme spolu byli od mých 17, když mi bylo 20 vzali jsme se. První dcera se nám narodila o rok později. Tchyně ma 2 syny, ale v životě se netajila tím, že vždycky chtěla holčičku. Jako první se ji narodil bratr mého přítele. Pak čekala mého přítele. Bylo jí doktory sděleno, že je to její vysněná holčička. Ale v porodnici ji místo holčičky dali kluka. O pár let později otěhotněla znovu. Tentokrát to zase měla být holčička. Bohužel těhotenství nedopadlo (detaily nevím). Když jsem otěhotněla ja, stále říkala že ji je jedno, zda bude mít vnuka či vnučku. Ale viděla jsem na ni, že ohlíží holčičí věcičky, a že by chtěla spíše vnučku. To se taky splnilo. S manželem máme nyní 4 letou dceru. Druhé naše dítě je taky dcerka. Má 3 měsíce.
Jenže od doby, co se narodila starší dcera to tchyně dost přehání.
Návštěvy 4× týdne bych ještě pominula. Vadí mi spíše věci, které holce dělá a říká. Třeba, že je její druhá maminka. Neřekne že babička. Říká druhá maminka. Minule ve školce učitelce sdělila, že Esterka ma vlastne 2 maminky. Dcera je z toho taky zmatená. O moji mamce mluvi jako o babičce. Zatímco tchyni nazývá „babička maminka“ snažím se ji vysvětlit, že je to jen babička a ne „babička maminka“ ale holka je z toho už opravdu zmatená. Tchyně měla prvního syna v 17. Mého přítele v 19. Tudíž ji dneska je 44.
Nejvíce mě znepokojila situace, která nastala 3 měsíce zpět. Tehdy jsem byla v porodnici s mladší dcerkou. Manžel pracoval a Esterka byla u babičky na 4 dny. Den po příjezdu z porodnice jsem volala tchyni, že bych si pro malou přijela cca za půl hodiny. Byla tehdy s ní na dětském hřišti a tak jsme se dohodly, že pro ni přijdu tam. Přijela jsem na hřiště a tchyně tam sedela s paní v podobném věku. Myslela jsem si, že jde o její kamarádku a šla jsem tedy rovnou za dcerkou. Spolu jsme potom šly za tchyni a za paní, s kterou tchyně seděla. Nevím, za koho mě tato žena měla, jak jsem později zjistila, známá to nebyla. Ale na tom hřišti mi sdělila že malá je celá její maminka. (tou maminkou myslela mou tchyni). Toto mě vytocilo opravdu hodně. Ale těchto situaci je daleko více. Přijde mi, že je na obou holkach naprosto závislá až mi to už nepřijde zdravá láska k vnoučatum. Když se před cizími vydává za její maminku. A holce dokola říká, že je její druhá maminka. Snažila jsem se s ní o tom mluvit, prý je to normální láska k vnoučatum. Manžel s ní už taky mluvil. Neúspěšně.
Stále chce mít holku u sebe. Nejradeji by byla, kdyby u ni snad dcera i bydlela. Před letními przadninami se mě i snažila přesvědčit, abych ji dceru dala na celé 2 měsíce. Že si aspoň odpočinu a budu mít čas na miminko. Samozřejmě jsem nesouhlasila. Už tak mi přijde příliš, že 4× týdne jezdí k nám.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76
13.8.20 14:32

Tak bych si s ni zkusila promluvit i sama, musí pochopit to, ze je babička a te role by se měla také držet. Možná bych tohle řešila uz i u odborníka, přijde mi to až chorobna touha po tom mit holcicku. To co je v textu mi tak alepson prijde. Pokud to nepochopí od vas s pritelem, tak bych jinou cestu nevidela. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14024
13.8.20 14:32

No v pořádku to není, zejména když je vlastně v plně produktivním věku. Má něco jiného, čemu by se věnovala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
13.8.20 14:33

Radu nemám ani nevím jestli na tohle nějaká ráda je když domluva nezabírá… Každopádně tohle je chování hooooodně za čarou. Nemůže vaši dceři hustit do hlavy, že je její druhá maminka 8o Asi bych tchyni nadrzo před dcerou napominala pokud bych to zase slyšela, že to tak není a babička je babička a maminka je jen jedna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
288
13.8.20 14:34

Nastavila bych ji jasně pravidla. Kolikrát týdně je pro vás přijatelná návštěva a že se bude oslovovat babička. Pokud nebude dodržovat. Konec legrace. Omezte styk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
13.8.20 14:34

Hele tohle je dost patologické, tchyně by měla vyhledat psychologa a já bych omezila kontakt s vnučku po domluvě za přítomnosti jednoho z rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3682
13.8.20 14:35

Tchyně by měla vyhledat odbornou pomoc. Toto chování není normální a já bych se teda ohradila už dávno. :cert: Pokud by se vydávala za matku mého dítěte a ještě by chtěla aby ji tak oslovovalo tak bych jí dítě nedala a vztahy omezovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12259
13.8.20 14:39

Na tvrdo! Jeste jednou se to bude opakovat, tak se nebudete stykat. Je to dost patologicke, nevhodne a trapne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2231
13.8.20 14:40

Neprijde mi to normalni. Nenechavala bych ji s detmi o samote.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 14:42

Krom tohoto mám tchyni ráda. Vždycky na mě byla milá a hodná a snažila se pomoct. Až v době, kdy se narodila dcera se začala chovat takto.

• Citovat
  • Nahlásit
2231
13.8.20 14:43
@Anonymní píše:
Krom tohoto mám tchyni ráda. Vždycky na mě byla milá a hodná a snažila se pomoct. Až v době, kdy se narodila dcera se začala chovat takto.

Podle mne ji preskocilo a mysli si, ze je to to jeji treti dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 14:47

Chápu že se tchýni nevydařil pokus o dceru, ale to neznamená že vám bude zkoušet přebírat tu vaši. pokud nechce respektovat vaše pravidla tak bych ji natvrdo zakázala jakýkoliv styk s malou, měla by si uvědomit koho to je dcera a jak vám to musí být nepříjemné a samozřejmě i malé, ta je celá zmatená z toho, achjo.. láska k vnoučatům vypadá jinak. jen je tu ještě otázka či je tchýně psychicky v pořádku, zdá se mi to jako zoufalství. přeju pevný nervy :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1554
13.8.20 14:49

Tchyně by měla vyhledat odbornou pomoc, podle mě, pokud se to nechá být, tak se to může stupňovat a tchyně se může snažit získat aspoň jednu holčičku k sobě. Určitě to nemyslí zle, ale asi ten poslední potrat psychicky nezvládla a její posedlost po holčičce se přenesla na vaši dcerku. Nicméně ač to nemusí myslet zle, tak je to patologické a měla by vyhledat pomoc a zároveň se realizovat i jinak. Ale jak tohle provést fakt nevím, myslím, že to vztahy úplně nezlepší, když ji snaha začne posílat k psychologovi. :D takže by si měla problém přiznat sama, do té doby, byhc ji taky důrazně i před dcerou opravovala, že je babička, a ne maminka. Pokud máte dobré vztahy, tak si s ní třeba sednout na víno a postupně se o tom zmínit, že to tak nelze a odkud to pramení a postupně ji dát najevo, že má problém, který musí řešit. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 14:50

Taky tím narušuje rodinné vztahy. Bratr mého manžela ma 2 leteho syna. O něj moc zájem nejeví. Má ho ráda to ano. Ale prostě pro něj je babička. Nic o druhé mamince mu nemluvi a i na rodinných oslavách stále upřednostňuje dceru. Nehne se od ní ani na krok. A opravdu je už i mi toto blbé vůči manželoveho bratra. Jde na něm vidět že ho mrzí, že jeho matka jeho syna odbyva. Když za ni vnuk přijde a v blízkosti je zrovna i naše dcera řekne mu ze teď ne, že teď si hraje s ní. Zatímco když je u ní švagr, my o tom nevíme a přijedeme shodou okolností taky hned si vnuka všímat přestane a upne se na naši dceru

• Citovat
  • Nahlásit
13.8.20 14:58

To je moje noční můra :poblion: omezila bych její návštěvy, dítě bych ji bez dozoru nedala a ještě jednou bych přišla na to, že se takto oslovuje, měla by úplný utrum. Copak to jde, takhle dětem motat hlavu? 8o
Teď čtu, co dělá druhému vnouceti a to je Teda hnus :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama