Tchýně si nechce brát mladšího syna

Anonymní
31.7.13 08:29

Tchýně si nechce brát mladšího syna

Ahoj,
nevím, jak se k celé situaci postavit, moc mě to mrzí. Bydlíme s tchánovci v dvougeneračním domě. Mám syna tři roky a 14,5 měsíčního. Tchýně si strašího hodně brala, od narození, už když byl miminko, vůbec jí to nedělalo problém, v roce ho měla i celý víkend, my jsme jeli pryč. Nyní by staršího měla nejraději furt, buď s nim je dole, na zahradě, nebo procházky, do města apod. Mladšího syna ještě nikdy nevzala ani kočárkem ven, dole ho pohlídá max půl hodiny. Pochopila bych, že ho nechce mít dole, syn začal chodit, ona by ho nenechala chodit samotnýho, furt za nim stojí, třeba jí bolí záda apod. Krom toho starší je takový klidný dítě, ale mladší je divoch. Ale ten kočárek mě moc mrzí (tam se přeci nehýbá, dítě nemusí honit, malej je v kočárku úplně zlatej), prostě to vypadá, že ho něj nemá zájem. Když vidí oba syny najednou, ke staršímu se hrne, hned pusinky a tak, mladšího si všimne a promluví na něj až po několika minutách. Pokud jí řeknu, ať vezme mladšího ven, vždy má výmluvy, že nemá čas, že musí dělat rybíz apod (stejně ho nakonec nedělá). Ale pak si jde pro staršího, že ho vezme ven, na to čas má.
Jak se k tomu mám postavit? To jí staršího syna nemám dávat, dokud si nezačne všímat mladšího. Moc mě to mrzí, přeci má dva vnuky, ne jednoho.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Jitka1976
31.7.13 08:32

A řekla jsi jí to…??? že tě to mrzí…já vím, blbě se to říká…ale…třeba si to ona ani neuvědomuje

• Nahlásit
  • Citovat
2406
31.7.13 08:34

Já bych si s ní o tom promluvila. Zeptala se, jaký má důvod, že si nechce brát mladšího syna, vyslechla ji a snažila se jí vysvětlit, že si nepřeji, aby dělala mezi dětmi rozdíly. Že to samozřejmě pocítí a mladšímu to začne být brzy líto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1493
31.7.13 08:39

Promluv si s ní, třeba si to ani neuvědomuje, jak často se to stává, ty jsi na to naopak citlivá, takže to vnímáš zvýšeně. Možná je jen unavená, stárne a se starším je už sehraná, navíc je samostatný oproti mladšímu. Zjisti důvod, když ti ho neřekne, zaúkoluj svého chlapa. Tchýně evidentně mlží (rybíz), možná je jí trapné říct ti pravý důvod, možná ho ani sama neví a nepřipouští si, že dělá rozdíly. Řekla bych jí, že je mi to líto, že dělá rozdíly, že netuším proč a jestli by mi to mohla říct. Podle reakce bych se pak zachovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27212
31.7.13 08:41

Krindapána, ty tchyně, to musí být telepatky…
Souběžně se tu řeší diskuze, že přílišným braním si miminka způsobila tchyně „krvavé rány“ a „nepřekonatelnou averzi“.

Prostě se jí zeptej, třeba si přečetla na emiminu výlevy o „kradení dětí“ a tom, že mimino patří výhradně a jedině k matce a minutové odloučení ho může nevratně poškodit a obojí se, aby tě nenaštvala. :cert:

Ne, vážně, třeba má nějaké zdravotní potíže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
novo123
31.7.13 08:43

Měla bych dotaz a tchýně souhlasila s tím, že jsi podruhé těhotná? Např. u nás tchýně ignoruje druhorozená dvojčata, protože je naštvaná, že jsme si dovolili otěhotnět bez jejího dovolení :roll: :roll: :roll: Třeba to ale u vás není úmyslné, prostě je s menším dítětem víc práce, tak se vyhýbá, ale já jsem striktně proti dělení sourozenců, takže když se u nás začalo schylovat k tomu, že chce trávit čas s prvorozeným a brát si jen jeho, tak jsem to nedovolila :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
novo123
31.7.13 08:44
@Bábrdl píše:
Krindapána, ty tchyně, to musí být telepatky…
Souběžně se tu řeší diskuze, že přílišným braním si miminka způsobila tchyně „krvavé rány“ a „nepřekonatelnou averzi“.

Prostě se jí zeptej, třeba si přečetla na emiminu výlevy o „kradení dětí“ a tom, že mimino patří výhradně a jedině k matce a minutové odloučení ho může nevratně poškodit a obojí se, aby tě nenaštvala. :cert:

Ne, vážně, třeba má nějaké zdravotní potíže.

Ahoj, že má ty zdravotní potíže jen s jedním dítětem? Fakt si myslím, že je prostě se starším dítětem míň práce, to je celé :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.7.13 08:45

@Bábrdl
chápu, že může mít potíže, ale jít na procházku by jí nic neudělalo, se starším chodí běžně (takže to zvládá, dokonce někdy za ním musí i běhat)…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.7.13 08:47

@novo123
No to je fakt, že z mladšího nebyla moc nadšená, prý jsme si děti udělali moc brzo po sobě (22 měsíců). Že by to byl ten problém? Ale to přeci nebude odnášet syn, ne 8o?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
31.7.13 08:51

No zkusím si s ní promluvit, ale nevidím to moc dobře, ona mě moc neuznává, tak mě asi spíš odbyde, že přeháním.

• Nahlásit
  • Citovat
9858
31.7.13 08:56
@Anonymní píše:
Ahoj,
nevím, jak se k celé situaci postavit, moc mě to mrzí. Bydlíme s tchánovci v dvougeneračním domě. Mám syna tři roky a 14,5 měsíčního. Tchýně si strašího hodně brala, od narození, už když byl miminko, vůbec jí to nedělalo problém, v roce ho měla i celý víkend, my jsme jeli pryč. Nyní by staršího měla nejraději furt, buď s nim je dole, na zahradě, nebo procházky, do města apod. Mladšího syna ještě nikdy nevzala ani kočárkem ven, dole ho pohlídá max půl hodiny. Pochopila bych, že ho nechce mít dole, syn začal chodit, ona by ho nenechala chodit samotnýho, furt za nim stojí, třeba jí bolí záda apod. Krom toho starší je takový klidný dítě, ale mladší je divoch. Ale ten kočárek mě moc mrzí (tam se přeci nehýbá, dítě nemusí honit, malej je v kočárku úplně zlatej), prostě to vypadá, že ho něj nemá zájem. Když vidí oba syny najednou, ke staršímu se hrne, hned pusinky a tak, mladšího si všimne a promluví na něj až po několika minutách. Pokud jí řeknu, ať vezme mladšího ven, vždy má výmluvy, že nemá čas, že musí dělat rybíz apod (stejně ho nakonec nedělá). Ale pak si jde pro staršího, že ho vezme ven, na to čas má.
Jak se k tomu mám postavit? To jí staršího syna nemám dávat, dokud si nezačne všímat mladšího. Moc mě to mrzí, přeci má dva vnuky, ne jednoho.

Moje tchýně to dělala celý život a nezměnilo to nic. Dcery už jsou obě dospělé a jedna je prostě ta oblíbenější, mladší už se s tím smířila. Dřív jsem to řešila, ale nemůžeš nikoho přinutit, bohužel. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4922
@Anonymní píše:
No zkusím si s ní promluvit, ale nevidím to moc dobře, ona mě moc neuznává, tak mě asi spíš odbyde, že přeháním.

Tak to přežeň a nedávej jí staršího.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926

Já bych řekla, že to prostě tchýně nezvládá. Bylo to tak i u mé mamky - brala si staršího od miminka, mladšího moc nechtěla - a přesně jak u vás, starší je klidnější, mladší divoch.

Je to tak, že mít jedno batole na starost je rozdíl jak mít batole a k tomu tříleťáka.

Moje mamka není typ na tentování se s malejma dětma, má radši už starší dvou let. Vzala jsem to jako fakt a to mladší jí dávala, až bylo samostatnější.

A teď? Jsou oba bráškové zrovna s ní, u od pondělka. :) Spěj u ní, líbí se jim tam, babi je taky spokojená, zrovna mi volala jak jsou kluci super.
A já tu uspávám třetí miminko. :lol: Taky si počká, než k babi půjde, no.

I když by byl synek v kočárku hodnej, prostě jsou to už dvě děti na starost, ber to tak.

Ale určitě bych si s ní promluvila narovinu, takhle se obě zbytečně trápíte (kdo ví, co má v hlavě ona..).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
minki nepr.
31.7.13 08:57

Tak neni to tim, ze by druhe nechtela, ake proste prvni vnouce a prvni vnouce. Resime s kamaradkama uplne stejne problemy. Ten prvni to bylo opojeni a jeji prvni vnouce, ted je z neho partak se kterym si muze povidat a delat spiustu veci a nepotrebuje uz tolik pece a taky je tchyne starsi a jak to vidim doma i jeden rok je dalsi zdravitni problem a vetsi unava.
Doporucuji si v klidu promluvit, ale urcite nebrat prvniho, uvidis jak doroste druhy tak to bude lepsi. Opravdu ji zkus poprosit, ze buded s nejstarsim a zda by ti nepohlidala mladsiho, ale v klidu a dej ji cas. Ja resim to same s rodici. Ze tri deti hlidaji jen nejstarsiho. Takze jsme se i pohadali a nebylo to dobre :think: preji hodne sil a rozvahy :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
6926
31.7.13 08:58
@Anonymní píše:

A ještě se zeptám - není náhodou starší dítě po tatínkovi a mladší po Tobě?? I toto některé babi upřednostňují… :zed:

Ale však uvidíš… Rozhovorem nic nezkazíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama