Tchýně si pořídila kočku do společné domácnosti

Anna.V
5.8.13 15:16

Tchýně si pořídila kočku do společné domácnosti

.

Příspěvek upraven 16.01.14 v 12:10

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2287
5.8.13 15:20

Přečti si článek níže, je kolem toho spousta mýtů. Ale nechápu, že pokud jsi alergická že ji tchýně přivedla domů. To má být naschvál? http://www.babyweb.cz/…-tehotenstvi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13908
5.8.13 15:21

Je to jeji dum?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

A také se zřejmě budeš muset vyhýbat tchýni, která bude obsetá kočičíma chlupama. Brala bych to od ní jako vrchol nesolidarity. Nechceš si koupit psa nebo potkanní rodinku či hada?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365

@Anna.V kocku ignoruj. Vetsi rizika ti hrozi z cestovani mhd, prace na zahrade, jidla venku apod ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50065

Co se týče alergie, musíš nejlíp vědět ty sama, zda kýcháš jen při přímém kontaktu s ní nebo je to tak silné, že ti stačí pobývat v místnosti, kudy to zvíře prošlo.
Co se týče přenosu jiných chorob, zejména toxoplazmózy, v podstatě stačí jediné „bezpečnostní opatření“ - nejez její hovínka, zejména ta den a více stará ;) A pořádně si myj zeleninu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
801

A bydlíte v domě tchyně a tchána? Přiznám se, že se mi zdá, že přeháníš, ale tvou tchyni ze žádných předchozích diskuzí neznám, možná je s ní opravdu těžké soužití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13731
5.8.13 15:22

Toxoplazmózu bys mohla chytit jen při styku s výkaly kočky.. spíš bych se bála, aby nebylo alergické miminko, když jsi alergická ty.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684

Pokud kocka bude naockovana a prohlidnuta, nehrozi vubec nic, kocku mam a cele tehotenstvi jsem s ni byla v kontaktu a vse v poradku. Ale ta nase nechodi ven, je opravdu jen doma…Jestli bydlite v baraku, tak asi bude chodit ven ze? Tak staci se ji vyhybat. Jen me spis dostava, ze mate alergii a ona si privede kocku, to je vrchol…:( Pevne nervy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24093

A ta kocka bude bydlet primo s tebou? Si ji nevsimej, myslim, ze riziko zas tak nehrozi, sle bylo by lepsi ji ockovat. Ja mam dve kocky, cele tehotenstvi jsem jim cistila zachod ja a prezili jsme to vsichni ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3621
5.8.13 15:24

@Anna.V no, já jsem na kočky taky alergická a moje vlastní máma jich má 13 :roll: s komentářem že se jich přeci nezbaví a alergii nemám velkou :roll: samozřejmě to časem graduje…
Každopádně jestli nemáte třeba všechny společné místnosti a máte vlastní byt, tak si jí má u sebe nebo venku. Na tebe by to vliv kvůli miminku mít nemělo když se s ní nějak nebudeš mazlit a uklízet po ní záchod, tak by se nic stát nemělo ;)
Ale chápu že je to nepříjemná situace. Já mám třeba alergii na perník a tchýně mi ho k svátku upekla, nehledě na to že nás tam pozvali a čerstvě předtím posekali trávu, na což mám taky alergii :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chatwenna
5.8.13 15:25

Pro mimino je nebezpecny akorat kocici trus starsi 24 hodin…

A co se tyce chlupu, musis ty sama vedet, jak moc silna alergie to je…

Pochybuju, ze kdyby ses dusila, ze tchyne dovede kocku.

A k tomu ze neni ockovana - idealni stav je vzit kote k veterinari :)

• Nahlásit
  • Citovat
188
5.8.13 15:25

Tchýni ti teda nezávidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
5.8.13 15:26

Taky jsem cistila zachod, jen jsem si davala pozor, abych je nesnedla :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
5.8.13 15:27
@Králičice píše:
Toxoplazmózu bys mohla chytit jen při styku s výkaly kočky.. spíš bych se bála, aby nebylo alergické miminko, když jsi alergická ty.. :?

Ne ze styku s výkaly, ale z pozření výkalů. Přenáší se to orto-fekální cestou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama