Tchýně tahá malou pořád na rukou

Anonymní
30.8.11 08:15

tchýně tahá malou pořád na rukou

Malá byla pohodové miminko, až do doby, než jí tchýně naučila vynucovat si nošení. Malá nebrečí, ale tak jakoby mručí, bez slziček, tak je jasné, že si vynucuje. Dřív nám usínala bez problémů a spala delší dobu i v noci. Teď neusne bez nás, v noci se budí 8× i víckrát. Já jdu například vyhodit odpadky a malá jen mručí. Samozřejmě, že tchýně je hned u nás a už malou taha k ní dolů. Místo, aby si s ní třeba povídala. Teď si malá začala vynucovat nošení i v noci a já jsem totálně hotová. Říct tchýni, že to nechci nestačí. Vůbec mne neslyší. Uvidíme, jestli to pochopí od manžela. Včera už jsem brečela, protože se to nedá. Taky mi vadí, jak tchýně malé říká, ať zůstane s ní, když jedeme na výlet, k našim atd. Prý ji bude smutno. Teď to malá nechápe, ale co pak? Raději anonym, kdyby náhodou. Nikdy člověk neví.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2891
30.8.11 08:39

ahojky tak já klidně neanoymně. Zrovna tohle řeším, včera se moje tchýně na mě nasrala, že jsem u ní na návštěvě malýho vzala a položila ho na zem s tím, že ho furt tahá. on už si to v poslední době taky začíná vynucovat být furt na ruce. My když jsme u tchýně na návštěvě hodinu, tahá ho hodinu, kdyby jsme tam byli 10 hodin, bude ho tahat 10 hodin. Stěžuje si, že ho vidí jednou týdně, ale zrovna třeba minulý týden jsme tam byli 4× :roll: a jeden celý den s námi byla na koupališti. A s tím, že chce mít malou u sebe je to u nás to samý. Počřád si vynucuje, aby tam malý spal, i když jsem to rázně odmítla. Prostě se mi na to zdá ještě malej, já se na to necítím a ve finále stejě dost blbě spí, nechápu jak někdo může dobrovolně vyžadovat hlídat dítě, který se 5× za noc budí :roll: :nevim: a minule mě dostala tím, že když jsme odjížděli na dovolenou, tak nám řekla, ať jí ho tam necháme, že jí bude smutno :cert: :pocitac: e klídek, nejsi v tom sama, já už taky kvetu :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13932
30.8.11 09:02

hele, našemu stačila hodina, aby přišel na to, že je tahání a že se to dá vyžadovat, ovšem po příjezdu domů zjistí, že není nikdo, kdo tahat bude :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2891
30.8.11 09:11
jizvíková píše:
hele, našemu stačila hodina, aby přišel na to, že je tahání a že se to dá vyžadovat, ovšem po příjezdu domů zjistí, že není nikdo, kdo tahat bude :)

to sice ano, ale proč ho na to má tchýně navykat a já ho pak nechat doma řvát....... není to zbytečný?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
30.8.11 09:14

Holky mám to samé s tchýní,sice jinak vycházíme dobře.Ale malou mi taky rozmazluje.Chvíli ji nenechá na zemi hrát,hned ji veme do náruče.Pořád od ní slyším,ať ji malou přivezu po obědě,že ji bude hlídat do večera.Ale to už jsem vyrazila,že je to moje dítě a já sním chci být a vychovávat ji.No snad to tak nějak pochopila.Ale každopádně si sní o tom promluv,nebo bych to dala najevo dost razantně už :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71919
30.8.11 10:02

K nám když přijede tchýně (nebo vlastně i kdokoliv jiný), tak taky malého tahá, ale mě to tedy nevadí, malý si to užívá, tak proč mu to nedopřát. Velice rychle pochopil, že my ho celý den tahat nebudeme, tak to ani nijak výrazně nevyžaduje.
Nepíšeš jak je malá stará, ale nemyslím si, že zhoršené usínání a spaní v noci musí být nezbytně nutně způsovené nošením před den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7635
30.8.11 10:14

se zamykejte nahoře…to nejde? nemáte jedny dveře jako vstup do celého bytu? Když neslyší, tak bych ji začala bránit fyzicky, a klidně ostře…Já tohle nesnáším, když někdo dělá něco, co nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.8.11 12:15

Zamykat se nemůžeme. Bydlíme nahoře a oni dole. Nemáme ještě udělanou přepážku. Mi taky nevadí, když se s malou někdo pošmajchlí. Ale vadí mi, že mi jí začala brát kdykoliv, např. si malá hraje s hračkami a ona jí začne brát. Jen zakňourá a už jí příjde sebrat na ruce. Malá začala vynucování postupně přes den a to od té doby, kdy jí tchýně začala víc a víc tahat. A teď je to i v noci. Je jí skoro 6 měsíců. Může to být sprut, ale nechce moc pít, chce si v noci hrát a nosit se na rukou. Dásna nemá vůbec nateklé, jen tam jdou vidět malé tečky, ale to už je měsíc. Myslela jsem, že to je to buzení jen horkem, ale asi ne, když se tak vzteká a natahuje na mne ruce. Jinak s tchýní vycházím dobře, jsem ráda, že pohlídá. Ale to bezdůvodné tahání mi vadí. Manžel už jí to řekl, byla taková přepadlá. Vyříkaly jsme si to a shodly se, že si malá jen vynucuje, že to omezí. Je mi to docela líto, že jí to řekl natvrdo, ale asi bylo třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
71919
30.8.11 13:20

Tak s tchýní neporadím, ale kolem 6 měsíce se mi malý budil 10× za noc, nevyžadoval tedy nošení, ale nakojit… po zavedení příkrmů to postupně přešlo.

Příspěvek upraven 30.08.11 v 21:36

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3240
30.8.11 20:43

Jdu si taky povzdechnout. Mi to dělají rodiče i tchýně. Dala jsem to už několikrát najevo a žádný posun. Nechápu, že má někdo náladu pořád to dítě tahat doslova jako kotě. Taky si to pak vynucuje, snad to s lezením přejde (vác se zabaví a nebude mít o nošení zájem?).

Jinak obdivuju vás, ženské, co to dovedete tchýni nebo i rodičům rázně říct. Já to nedovedu, vždycky jsem jen tak něco nedůrazně řekla (jako že si to nepřeju a tak) a tím to haslo. Mám strach, že by se na mě urazili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71919
30.8.11 21:38

U nás to tedy s lezením hodně přešlo, jako natahuje se, že chce vzít, ale na ruce vydrží jen chvilku (nebo dokud se něco zajímavého děje) a pak se snaží dostat zpět na zem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60867
30.8.11 21:43

Já myslím, že to není tchýněmi, ale věkem dítěte. Už ho to ležení nebaví, pohybovat se sami neumí. Já se jim ani nedivim. Fakt myslím, že se to hodně zlepší samopohybem dítěte. Jakmile se začal kluk plazit, bylo všechno 100× pohodovější. Na nošení doporučuji nějaké ergonomické nosítko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4120
1.9.11 10:51
Pájinka25 píše:
jizvíková píše:
hele, našemu stačila hodina, aby přišel na to, že je tahání a že se to dá vyžadovat, ovšem po příjezdu domů zjistí, že není nikdo, kdo tahat bude :)
to sice ano, ale proč ho na to má tchýně navykat a já ho pak nechat doma řvát....... není to zbytečný?

Ano, máš pravdu, je to zbytečný! Ale co budeš dělat, až budeš potřebovat pohlídat dítě třeba na den. Tušíš, co se ti vrátí? Dítě se musí naučit, že u babičky a doma je sakra rozdíl! A bez slziček to bohužel nejde :nevim:
Jinak ale neříkám, že tchýni ustupovat, to v žádném případě. U nás zabralo pomalu, postupně, nenásilně, ale tvrdě tlačit tchýni/mámu k „uspokojivému“ chování.
Poprosit, „tohle prosím nedělej, protože …“. Probrat návštěvu rehabilitace/neurologie, ukázat cvičení. V případě pochybností dítěti nabízeném jídle po návštěvě vyplašeně tchýni/mámě vyvolávat, že dítě nějak divně kadí a několikrát se ujišťovat, co všechno vlastně snědlo :wink:
My měli jiné problémy, navíc rodiče brzy pochopili, že pokud nebudou respektovat naše přání, nebudeme respektovat my je, případně navštěvovat.
U nás v praxi - já přežiju, když tchýně dá Matymu bonbóny, ale musí se prvně „naobědvat“.
Pokud bydlíte společně, bude to náročnější, ale snad se vám nějak podaří nastavit pravidla :hug: Ale bez ústupků z tvé strany to určitě nepůjde. Držím ti palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6436
26.10.12 16:01

Až bude mít „malá“ 18, tak si tchýně ztrhne záda :twisted:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu