Tchýně to neumí s dcerou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TeriiTerii
Kecalka 427 příspěvků 22.02.18 17:28
Tchýně to neumí s dcerou

Dobrý den,
vím, že je tady určitě spoustu distkuzí „jak je tchýně šílená“ nebo naopak skvělá. Chtěla bych tu spíše slyšet váš názor, jestli byste svěřovali dcerku, syna na hlídání tchýni, která není citlivá a neumí se vcítit do jiných. Nebere jí snad vůbec na zřetel, co by dělala ráda moje dcreka, místo toho jí nutí dělat to, co by si ona (tchýně) přála, aby malá dělala. Příklad. Klouzačka je na malou moc velká a tak jí na ní pomáhám, drží se mě za ruku a tchýně jí ruku nedala, že ať jede sama-jenže jí říkám: „Ona umí sama, ale na téhle se bojí, je opravdu široká..“ tchýně: „Ale prosímtě, to zvládne!“ Ale já věděla, že nezvládne, znám ji! A taky že ne. Jsem naštvaná na sebe, že jsem jí ustoupila, ať teda jede a samozřejmě se dole otočila a málem si vyrazila zub! Tchýně jí veme a řekne eště „Ježíš to je ale brambora!“ Chápete to!? Pak jde, nese jí krok přede mnou, vysunou se dceři oteplovačky, pod kterými má ještě tepláčky, ale nese jí tak, že jí vykoukne holá kůže a ona že prej „Panebože dyť má holý nohy! Tys jí pod ně nic nedala??“ A já „Ano dala, ale jak jí neseš..“ „Tak to já bych jí teda dala!“ a vůbec mě nevnímá a jde. Jdem kolem kočárku s panenkou, dceři se líbí panenky a miminka a ona jí řekne: „Ne, tam nepůjdeš! Přece si nebudeš hrát s miminama, když ty sama jsi mimino!“ 8o A vrcholem, když je malá doma nemocná tak místo aby se zeptala jak to zvládáme, napíše: „Nojo, já furt myslím na to, jak větráš!“ Přitom jsem jednou vyvětrala, máme doma 25-26 stupňů! Neposlouchá mě. A proč to řeším? Chce malou brát pravidelně do kočáru, ale já prostě nemám dobrý pocit, kdy jsem jí už párkrát dcerku svěřila. Přijde mi, že ačkoliv vychovala 2 kluky, je úplně mimo co se týče mojí holčičky. Nenechá jí si dělat nic co by chtěla, furt do toho jí zpívá nějakou šílenou melodii která se jí nelíbí a nutí jí taky s ní to zazpívat.. Ach jo, jak jí mám říct, že nechci aby mi hlídala malou? Ona mi dnes uraženě napsala, když jsem řekla že dnes nepotřebuji hlídání (chce chodit každý týden jednou), že si malou užívám a unavená nejsem, tak že co by za to jiné dali! Ať si toho vážím, přitom já teda myslela, že snad chce hlavně vidět malou, ne? :zed: A jestli ne, tak mě teda chybět nebude. Přítel se mnou souhlasí a dokonce i on sám občas nechápe, jak se chová. Ptám se, jestli je nějaká možnost se s tchýní domluvit, že hlídat prostě nebude a to tak, aby se neurazila. Nevím, jestli vůbec existuje schůdná cesta bez hádky. Mám už jí plné zuby, nerozumněla jsem si s ní nikdy. Nevšímala si mě, dokud mě její syn po 7 letech sám nepožádal o ruku a já neotěhotněla. Pak se to otočilo a nemohla jsem se jí už zbavit, přitom ona je úplný opak mě. Já se s nikým nehádám, vždy ustupuju, ale teď už toho mám fakt dost, protože jen ryje a ryje a dceru vůbec nezná, jen jí se snaží někam napasovat. Chtěla by prý aby uměla dcera střílet a vůbec měla zájmy prostě jako kluk, což samozřejmě těžko říct co bude chtít když jí je teprv 18 měsíců :zed: Holky máte něco podobného? Je vůbec možnost se s tchýní vůbec nevidět?? Kéž by :andel:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3649 příspěvků 22.02.18 17:40

To bude počteníčko takhle k večeru :D

Kelliee
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 22.02.18 17:41

Věřím, že je to někdy opravdu na nervy, ale zkus vydržet. Vesměs jde o kraviny. Až budeš chodit do práce a malá ti onemocní, budeš ráda za tchýni ochotnou hlídat. Nedělej si peklo kvůli jejím řečem, byť věřím, že to v tobě vře.

RoseK
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 22.02.18 17:46

@TeriiTerii
Děvče, děvče.
Ona ti malou neukousne.

1. dítě klouzačku sjelo, zuby si nevyrazilo. Ze se dole otočila? Tak ano, je nemotorná, naučí se právě tak, že si to párkrát sjede blbě, pak už to půjde dobře. Samozřejmě ji může dole chytit.
  2. pod oteplováky dávám punčochy. Nechápu smysl tepláků pod oteplovačkama. Pak se jí vyhrhnou a poleze jí ta holá kůže, i když, světe div se, ji neponese zrovna tchýně.
  3. jak poznalas, že se jí melodie, co jí tchýně zpívá, nelíbí? Řekla ti to v 18 měsících?
  4. asi se s tebou tchýně nechtěla bavit 7 let, když viděla, jaká jsi nesnášenlivá hnidopiška.

Buď ráda, že má babička zájem o vnouče, drž pusu a šoupej nohama. Vychovala tvého manžela, a toho sis vzala, tak asi tak strašná nebude.

Petruna21
Echt Kelišová 9490 příspěvků 22.02.18 17:48

Prostě bych ji to řekla že se mi nelíbí jednání jak se chová a nepřeji si aby hlídala dceru a bylo by mi jedno zda je naštvaná nebo není..

Janasas
Závislačka 4875 příspěvků 22.02.18 17:51

Trochu bych si tady ujasnila, kdo je máma a kdo babička..
Tchýně nemusí být zlá, ale podle popisu mám pocit, že vidí dítě a myslí si, že prostě je nejchytřejší.. Možná i má dost zkušeností, co by ti mohla předat, ale asi by to mohla dělat trochu nenásilnou formou… :)

nostress
Extra třída :D 12385 příspěvků 22.02.18 17:52
@TeriiTerii píše:
Dobrý den,
vím, že je tady určitě spoustu distkuzí „jak je tchýně šílená“ nebo naopak skvělá. Chtěla bych tu spíše slyšet váš názor, jestli byste svěřovali dcerku, syna na hlídání tchýni, která není citlivá a neumí se vcítit do jiných. Nebere jí snad vůbec na zřetel, co by dělala ráda moje dcreka, místo toho jí nutí dělat to, co by si ona (tchýně) přála, aby malá dělala. Příklad. Klouzačka je na malou moc velká a tak jí na ní pomáhám, drží se mě za ruku a tchýně jí ruku nedala, že ať jede sama-jenže jí říkám: „Ona umí sama, ale na téhle se bojí, je opravdu široká..“ tchýně: „Ale prosímtě, to zvládne!“ Ale já věděla, že nezvládne, znám ji! A taky že ne. Jsem naštvaná na sebe, že jsem jí ustoupila, ať teda jede a samozřejmě se dole otočila a málem si vyrazila zub! Tchýně jí veme a řekne eště „Ježíš to je ale brambora!“ Chápete to!? Pak jde, nese jí krok přede mnou, vysunou se dceři oteplovačky, pod kterými má ještě tepláčky, ale nese jí tak, že jí vykoukne holá kůže a ona že prej „Panebože dyť má holý nohy! Tys jí pod ně nic nedala??“ A já „Ano dala, ale jak jí neseš..“ „Tak to já bych jí teda dala!“ a vůbec mě nevnímá a jde. Jdem kolem kočárku s panenkou, dceři se líbí panenky a miminka a ona jí řekne: „Ne, tam nepůjdeš! Přece si nebudeš hrát s miminama, když ty sama jsi mimino!“ 8o A vrcholem, když je malá doma nemocná tak místo aby se zeptala jak to zvládáme, napíše: „Nojo, já furt myslím na to, jak větráš!“ Přitom jsem jednou vyvětrala, máme doma 25-26 stupňů! Neposlouchá mě. A proč to řeším? Chce malou brát pravidelně do kočáru, ale já prostě nemám dobrý pocit, kdy jsem jí už párkrát dcerku svěřila. Přijde mi, že ačkoliv vychovala 2 kluky, je úplně mimo co se týče mojí holčičky. Nenechá jí si dělat nic co by chtěla, furt do toho jí zpívá nějakou šílenou melodii která se jí nelíbí a nutí jí taky s ní to zazpívat.. Ach jo, jak jí mám říct, že nechci aby mi hlídala malou? Ona mi dnes uraženě napsala, když jsem řekla že dnes nepotřebuji hlídání (chce chodit každý týden jednou), že si malou užívám a unavená nejsem, tak že co by za to jiné dali! Ať si toho vážím, přitom já teda myslela, že snad chce hlavně vidět malou, ne? :zed: A jestli ne, tak mě teda chybět nebude. Přítel se mnou souhlasí a dokonce i on sám občas nechápe, jak se chová. Ptám se, jestli je nějaká možnost se s tchýní domluvit, že hlídat prostě nebude a to tak, aby se neurazila. Nevím, jestli vůbec existuje schůdná cesta bez hádky. Mám už jí plné zuby, nerozumněla jsem si s ní nikdy. Nevšímala si mě, dokud mě její syn po 7 letech sám nepožádal o ruku a já neotěhotněla. Pak se to otočilo a nemohla jsem se jí už zbavit, přitom ona je úplný opak mě. Já se s nikým nehádám, vždy ustupuju, ale teď už toho mám fakt dost, protože jen ryje a ryje a dceru vůbec nezná, jen jí se snaží někam napasovat. Chtěla by prý aby uměla dcera střílet a vůbec měla zájmy prostě jako kluk, což samozřejmě těžko říct co bude chtít když jí je teprv 18 měsíců :zed: Holky máte něco podobného? Je vůbec možnost se s tchýní vůbec nevidět?? Kéž by :andel:

Chápu tě. Tchýně prostě nebude ta rozmazlovací babička, a k tomu měla dva kluky, takže to s holkami prostě neumí. Pokud už to budete chtít s ní řešit, bylo by lepší, když by s ní nějak kulantně promluvil tvůj manžel. Od svého syna to snad vezme lépe, než od tebe.

inkakřivák
Extra třída :D 11311 příspěvků 22.02.18 17:52

@TeriiTerii Dceru vůbec nezná, protože nemá ani možnost ji poznat. Vídá ji jednou týdně a i to se ti zdá moc a stejně pořád poskakuješ vedle a radíš jí, co malá chce a co nechce. Nech je bejt spolu, a ony se poznají. I ta tchyně pozná, co se malé líbí a nelíbí. A hádám ti ji nezmrzačí a ani nezabije.

Venetia
Vesmírná mluvilka 32032 příspěvků 22.02.18 17:53
@TeriiTerii píše:
Dobrý den,
vím, že je tady určitě spoustu distkuzí „jak je tchýně šílená“ nebo naopak skvělá. Chtěla bych tu spíše slyšet váš názor, jestli byste svěřovali dcerku, syna na hlídání tchýni, která není citlivá a neumí se vcítit do jiných. Nebere jí snad vůbec na zřetel, co by dělala ráda moje dcreka, místo toho jí nutí dělat to, co by si ona (tchýně) přála, aby malá dělala. Příklad. Klouzačka je na malou moc velká a tak jí na ní pomáhám, drží se mě za ruku a tchýně jí ruku nedala, že ať jede sama-jenže jí říkám: „Ona umí sama, ale na téhle se bojí, je opravdu široká..“ tchýně: „Ale prosímtě, to zvládne!“ Ale já věděla, že nezvládne, znám ji! A taky že ne. Jsem naštvaná na sebe, že jsem jí ustoupila, ať teda jede a samozřejmě se dole otočila a málem si vyrazila zub! Tchýně jí veme a řekne eště „Ježíš to je ale brambora!“ Chápete to!? Pak jde, nese jí krok přede mnou, vysunou se dceři oteplovačky, pod kterými má ještě tepláčky, ale nese jí tak, že jí vykoukne holá kůže a ona že prej „Panebože dyť má holý nohy! Tys jí pod ně nic nedala??“ A já „Ano dala, ale jak jí neseš..“ „Tak to já bych jí teda dala!“ a vůbec mě nevnímá a jde. Jdem kolem kočárku s panenkou, dceři se líbí panenky a miminka a ona jí řekne: „Ne, tam nepůjdeš! Přece si nebudeš hrát s miminama, když ty sama jsi mimino!“ 8o A vrcholem, když je malá doma nemocná tak místo aby se zeptala jak to zvládáme, napíše: „Nojo, já furt myslím na to, jak větráš!“ Přitom jsem jednou vyvětrala, máme doma 25-26 stupňů! Neposlouchá mě. A proč to řeším? Chce malou brát pravidelně do kočáru, ale já prostě nemám dobrý pocit, kdy jsem jí už párkrát dcerku svěřila. Přijde mi, že ačkoliv vychovala 2 kluky, je úplně mimo co se týče mojí holčičky. Nenechá jí si dělat nic co by chtěla, furt do toho jí zpívá nějakou šílenou melodii která se jí nelíbí a nutí jí taky s ní to zazpívat.. Ach jo, jak jí mám říct, že nechci aby mi hlídala malou? Ona mi dnes uraženě napsala, když jsem řekla že dnes nepotřebuji hlídání (chce chodit každý týden jednou), že si malou užívám a unavená nejsem, tak že co by za to jiné dali! Ať si toho vážím, přitom já teda myslela, že snad chce hlavně vidět malou, ne? :zed: A jestli ne, tak mě teda chybět nebude. Přítel se mnou souhlasí a dokonce i on sám občas nechápe, jak se chová. Ptám se, jestli je nějaká možnost se s tchýní domluvit, že hlídat prostě nebude a to tak, aby se neurazila. Nevím, jestli vůbec existuje schůdná cesta bez hádky. Mám už jí plné zuby, nerozumněla jsem si s ní nikdy. Nevšímala si mě, dokud mě její syn po 7 letech sám nepožádal o ruku a já neotěhotněla. Pak se to otočilo a nemohla jsem se jí už zbavit, přitom ona je úplný opak mě. Já se s nikým nehádám, vždy ustupuju, ale teď už toho mám fakt dost, protože jen ryje a ryje a dceru vůbec nezná, jen jí se snaží někam napasovat. Chtěla by prý aby uměla dcera střílet a vůbec měla zájmy prostě jako kluk, což samozřejmě těžko říct co bude chtít když jí je teprv 18 měsíců :zed: Holky máte něco podobného? Je vůbec možnost se s tchýní vůbec nevidět?? Kéž by :andel:

tak jednatu brečí, že sitchýně málo všímá, druhá, že si moc všímá..já snad žádný vnouče nechci :think:

unuděná
Závislačka 4901 příspěvků 22.02.18 17:53

No ja myslim, ze dcera by to s ni zvladala mnohem lepe sama, nez kdybys ji stala za zadkem a vysilala ty nenavistne vlny smerem k tchyni.Ja te chapu, moje tchyne byla ze zacatku taky s ohledem na deti…hm…sveraz­na.Ale obe jsme rozumne zenske a vse jsme si hned s klidem vyrikaly.Ty tu svou nemusis, to priznavas, takze se ti logicky hur vse resi.Ale zkus byt trochu nad veci.jak dcerka poroste, sama ji urci sva pravidla (pokud ji dobre vychovas).Treba muj prvorozeny byl u tchyne ve trech letech na hlidani a kdyz ho vecer ukladala, dala mu napis stavy. A ze dobry, at klidne spinka. A on se zvedl s tim, ze po cisteni zoubku se sladke nesmi a sel a ty zuby si znovu vycistil :mrgreen: Luxusni lekce pro tchyni. Totez treba se sladkostmi, pretopenymi mistnostmi nebo krmenim.Ale musim rict, ze moje tchyne je skvela, jen proste nekdy ma svoji hlavu :mrgreen:

unuděná
Závislačka 4901 příspěvků 22.02.18 17:55
@RoseK píše:
@TeriiTerii
Děvče, děvče.
Ona ti malou neukousne.
  1. dítě klouzačku sjelo, zuby si nevyrazilo. Ze se dole otočila? Tak ano, je nemotorná, naučí se právě tak, že si to párkrát sjede blbě, pak už to půjde dobře. Samozřejmě ji může dole chytit.
  2. pod oteplováky dávám punčochy. Nechápu smysl tepláků pod oteplovačkama. Pak se jí vyhrhnou a poleze jí ta holá kůže, i když, světe div se, ji neponese zrovna tchýně.
  3. jak poznalas, že se jí melodie, co jí tchýně zpívá, nelíbí? Řekla ti to v 18 měsících?
  4. asi se s tebou tchýně nechtěla bavit 7 let, když viděla, jaká jsi nesnášenlivá hnidopiška.

Buď ráda, že má babička zájem o vnouče, drž pusu a šoupej nohama. Vychovala tvého manžela, a toho sis vzala, tak asi tak strašná nebude.
:palec: jeee, to je hezky napsane :kytka:

pannda
Kelišová 6315 příspěvků 28 inzerátů 22.02.18 17:55

Ale prosím tě… :hug:

unuděná
Závislačka 4901 příspěvků 22.02.18 17:57

A ver mi, az budes mit druhe, nebo az, nastoupis do prace, budes vdecna za takovou babicku!!!Pokud ji teda nezapudis svym pristupem jeste letos :mrgreen:

Anonymní  22.02.18 18:00

Já Tě chápu. Taky nemám ve svou tchýni důvěru
(převrhla kočár přes boudu s 2m dítětem, protože koukala po spadaných ořechách :cert: a když jsme asi ve třech a půl letech dítětě svolili, že tam pojede na déle než víkend (předtím bylo asi dvakrát jen na víkend (200km nás dělí))tak se hned druhý den večer ožrala (problémy s alkoholem měla, ale netušila jsem, že takového rázu), protože dítě chvíli neposedí, je to náročné se o něj starat, pořád mluví :nevim: )

Takže bych to jednání s ní přehodila na partnera, od něj by to mohla vzít lépe než od Tebe. Dobře, že jste za jedno. Prostě jí v klidu říct, ať na malou dává větší pozor na hřišti a holt chodit s ní, aby si byla v klidu
U nás tento její exces také řešil manžel, nikdy už tam děti nebudou samotné.

Prosím zachovat anonym
Anonym XA

Pidulka1991
Závislačka 2504 příspěvků 22.02.18 18:03
@RoseK píše:
@TeriiTerii
Děvče, děvče.
Ona ti malou neukousne.

:palec: dobre napsane
@TeriiTerii jinal bych dodala moje 14medicni dcerka na klouzacku sama vyleze a sjede. Parkrat si pusu nabila, ale prisla na, jak to ma delat. 26Stupnu 8o.. jinak doporucuji ti, jak to resim s tchyni ja, rozvalim se u nich na gauc, dam si kafco a dej se vule bozi :P.. je.to mama vychovala tri decka a jedno z nich je muj skvely manzel :* a otec me holcicky, tak to proste nemuze byt spatna zenska.
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Sex za léky? „Obvinění jsou nepotvrzená,“ říká zástupce českých Lékařů bez hranic

Nezisková organizace Lékaři bez hranic se již řadu let zasazuje o humanitární... číst dále >

Sex za léky, všude kondomy, prostitutky a obtěžování. Takhle si žijí Lékaři bez hranic!

Přispíváte na chod neziskové organizace Lékaři bez hranic? Pak se budete... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Jak snížit hladinu cukru v krvi? Jezte vlákninu, na smažené zapomeňte

Zvýšená hladina cukru v krvi je příčinou řady zdravotních problémů. K udržení... číst dále >

Reklama