Tchyne vs moje mamka - Přeučování leváka na praváka (3,5 let)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.5.22 23:34

Tchyne vs moje mamka -Prenaučování z leváka na praváka (3,5 let)

Ahojky holky :srdce: mam problem s tchyni :zed: muj syn byl u moji mamky na vikend - je u ni tak 1× za 2 mesice. No a vzdy kdyz od moji mamky prijede, tak tchyne to vi ( ona se vzdy dozvi vsechno) hned je u nas a ceka jakou rukou bude jist muj syn(3,5let) a pokud vidi ze si vzal jako prvni sousto do prave rucicky ( je levak) tak dela z toho kovbojku. Ze ho moje mamka zase prenaucila za vikend ze to je hruza atd.. ze bychom ji nemeli vubec davat maleho atd.. :zed: a to moje mamka moc dobre vi ze to nema delat. A samozrejmne ji verim ze to nedela. Ale jeto tak pokazde kdyz od ni prijede. Jenze ja jsem to ani jednou nevidela. :think: pritel to jednou videl ze si vzal kostku maly do prave ruky a pak zas dal do leve ale nemyslim si ze by tohle udelala moje mamka.. co myslite? Uz to nedavam s nervama :nevim: a samozrejmne nechci aby to nejak postihlo maleho aby nemel ztoho neco jak tvrdi tchyne.. dekuji moc holky za precteni :* jen me to trapi a nevim co delat.. ale tchyne je od nas z mesta ma to blize nez moje mamka tak je xxx km od nas.. a tchyne maleho vidi tak 3× do tydne mozna i vic a moje mamka jak kdy muze podle smen… :srdce: prosim o jakoukoliv radu :srdce: :srdce: jinak tchyne se stve do vseho.. pry pokud se neco malemu stane ( ohledne prenaucovani) tak at si ji nepreju ze bude zle.. ale je to prece moje dite. Ona vi vse nejlip :pocitac: :roll: takze mame doma boj. Tchyne se predhani ze je ona lepsi nez moje mamka a naopak jeto nekdy drsne u nas :poblion: Pritel se ozval a vse rekl svoji mame ale nejak to nepomohlo :roll: mej te se pekne paaa :srdce: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1043
15.5.22 23:40

Řekni tchyni, že malý je nevyhraněný. Do 5 let. á na to nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.22 23:41

ZAKLADATELKA

Prosim hrubky prehlednete :mrgreen: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
174
15.5.22 23:45

V první řadě bych ji řekla, že dite je moje a ne její, tak ať se nestará. Pak že svoji mamku máš ráda, a že si nepřeješ aby proti ní cokoliv říkala, není to její starost. A pak taky ať laskavě přestane vyhrožovat, nebo omezíte kontakt. Podle popisu to bude opravdu výživná tchyne, kterou každý chce :poblion: :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1521
15.5.22 23:50

Poslala bych tchýni do háje zeleného ;) a ty se uklidni s těmi smajlíky a začni se chovat jako dospělá - tzn. nenech si i kálet na hlavu a kecat do všeho od tchýně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
16.5.22 00:22

V tomto věku je úplně normální, že ruce střídá. Můj syn dokonce preferoval levou a teď v 6letech ryzí pravák. Tchýni to vysvětli, i zároveň s tím, že je to dítě tvé a tvého muže a je na vás, jak ho vychovate, včetně případných následků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12937
16.5.22 00:44
@Anonymní píše:
Ahojky holky :srdce: mam problem s tchyni :zed: muj syn byl u moji mamky na vikend - je u ni tak 1× za 2 mesice. No a vzdy kdyz od moji mamky prijede, tak tchyne to vi ( ona se vzdy dozvi vsechno) hned je u nas a ceka jakou rukou bude jist muj syn(3,5let) a pokud vidi ze si vzal jako prvni sousto do prave rucicky ( je levak) tak dela z toho kovbojku. Ze ho moje mamka zase prenaucila za vikend ze to je hruza atd.. ze bychom ji nemeli vubec davat maleho atd.. :zed: a to moje mamka moc dobre vi ze to nema delat. A samozrejmne ji verim ze to nedela. Ale jeto tak pokazde kdyz od ni prijede. Jenze ja jsem to ani jednou nevidela. :think: pritel to jednou videl ze si vzal kostku maly do prave ruky a pak zas dal do leve ale nemyslim si ze by tohle udelala moje mamka.. co myslite? Uz to nedavam s nervama :nevim: a samozrejmne nechci aby to nejak postihlo maleho aby nemel ztoho neco jak tvrdi tchyne.. dekuji moc holky za precteni :* jen me to trapi a nevim co delat.. ale tchyne je od nas z mesta ma to blize nez moje mamka tak je xxx km od nas.. a tchyne maleho vidi tak 3× do tydne mozna i vic a moje mamka jak kdy muze podle smen… :srdce: prosim o jakoukoliv radu :srdce: :srdce: jinak tchyne se stve do vseho.. pry pokud se neco malemu stane ( ohledne prenaucovani) tak at si ji nepreju ze bude zle.. ale je to prece moje dite. Ona vi vse nejlip :pocitac: :roll: takze mame doma boj. Tchyne se predhani ze je ona lepsi nez moje mamka a naopak jeto nekdy drsne u nas :poblion: Pritel se ozval a vse rekl svoji mame ale nejak to nepomohlo :roll: mej te se pekne paaa :srdce: :srdce:

Může to být klidně tak, že odkoukává od praváků. Já jsem se taky předělala sama. Jsem vyhraněný levák, ale používám pravou ruku, kterou upřímně nejsem moc šikovná. To samé s levou, protože jsem ji nikdy nepoužívala. Prostě s oblibou říkám, že mám obě ruce levý. Nohy používám jako levák. Nikdy jsem se nenaučila hezky psát. Po nějakém odborném zkoumání, ještě za komunistů, byl vyřčen verdikt, že jsem se předělala sama, nejspíš Idkoukanim a byla jsem osvobozena id známkování krasopisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
16.5.22 05:27

Prcek je nevyhraněný, na preferenci jedné ruky má dostatek času.

Hele, mě bude 30 a jsem ambidextrik (obouruč) od malička nemám vyhraněnou lateralitu a zvládám vše pravou i levou rukou, i psaní. Ve škole když mě bolela při kreslení pravá ruka, šoupla jsem pastelku do levé a bylo po problému. Zůstalo mi to do teď a nevidím v tom žádný problém, právě naopak.

Šestým rokem učím ve školce a kolikrát hledím, proč se tomu u některých dětí věnuje taková pozornost v kolikrát dost raném věku. Dítě si prostě jednou vybere a basta.

Tchýně ať se stará o sebe a nezasahuje Ti do výchovy. Jak psaly holky, poslat to háje a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
16.5.22 05:35

Děti v předškolním věku běžně zkoušejí obě ruce. Rozhodně ne všechny, ale je jich spousta a může to trvat i několik let.
Tchýni bych oznámila, že na takové řeči nejsi zvědavá a vůbec bych se o tom nebavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29387
16.5.22 05:37

Dítě v tomhle věku ještě nemusí mít vyhraněnou lateralitu, může mít i zkříženou lateralitu nebo takový „mix“ (stejně vedoucí oko i ruku, ale preference jiné nohy/ucha nebo preferovani používání nedominantní ruky při určitých úkonech).
Nicméně tchyně má pravdu v tom, že přeučování či vnucování praváctví může mít velmi závažné důsledky. Na kolik v tomto můžeš věřit své matce, víš si ty sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39758
16.5.22 05:58
@Svistice píše:
Dítě v tomhle věku ještě nemusí mít vyhraněnou lateralitu, může mít i zkříženou lateralitu nebo takový „mix“ (stejně vedoucí oko i ruku, ale preference jiné nohy/ucha nebo preferovani používání nedominantní ruky při určitých úkonech).
Nicméně tchyně má pravdu v tom, že přeučování či vnucování praváctví může mít velmi závažné důsledky. Na kolik v tomto můžeš věřit své matce, víš si ty sama.

No nevim, zakladatelka nevidela pouziti prave ruky ani jednou, pritel jednou, zato tchyne, ktera s nimi nebydli, v tom ma jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83135
16.5.22 06:19
@Svistice píše:
Nicméně tchyně má pravdu v tom, že přeučování či vnucování praváctví může mít velmi závažné důsledky. Na kolik v tomto můžeš věřit své matce, víš si ty sama.

No, dite je u jeji mamy 1× za 2 mesice, takže i kdyby tam nejake pokusy o preucovani byly, tak s touhle frekvenci nijak neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17336
16.5.22 06:57
@Anonymní píše:
Ahojky holky :srdce: mam problem s tchyni :zed: muj syn byl u moji mamky na vikend - je u ni tak 1× za 2 mesice. No a vzdy kdyz od moji mamky prijede, tak tchyne to vi ( ona se vzdy dozvi vsechno) hned je u nas a ceka jakou rukou bude jist muj syn(3,5let) a pokud vidi ze si vzal jako prvni sousto do prave rucicky ( je levak) tak dela z toho kovbojku. Ze ho moje mamka zase prenaucila za vikend ze to je hruza atd.. ze bychom ji nemeli vubec davat maleho atd.. :zed: a to moje mamka moc dobre vi ze to nema delat. A samozrejmne ji verim ze to nedela. Ale jeto tak pokazde kdyz od ni prijede. Jenze ja jsem to ani jednou nevidela. :think: pritel to jednou videl ze si vzal kostku maly do prave ruky a pak zas dal do leve ale nemyslim si ze by tohle udelala moje mamka.. co myslite? Uz to nedavam s nervama :nevim: a samozrejmne nechci aby to nejak postihlo maleho aby nemel ztoho neco jak tvrdi tchyne.. dekuji moc holky za precteni :* jen me to trapi a nevim co delat.. ale tchyne je od nas z mesta ma to blize nez moje mamka tak je xxx km od nas.. a tchyne maleho vidi tak 3× do tydne mozna i vic a moje mamka jak kdy muze podle smen… :srdce: prosim o jakoukoliv radu :srdce: :srdce: jinak tchyne se stve do vseho.. pry pokud se neco malemu stane ( ohledne prenaucovani) tak at si ji nepreju ze bude zle.. ale je to prece moje dite. Ona vi vse nejlip :pocitac: :roll: takze mame doma boj. Tchyne se predhani ze je ona lepsi nez moje mamka a naopak jeto nekdy drsne u nas :poblion: Pritel se ozval a vse rekl svoji mame ale nejak to nepomohlo :roll: mej te se pekne paaa :srdce: :srdce:

Myslím, že je předčasné tvrdit pravak/levák. Ale myslím, že by bylo nacase, sejít se s tchyni a mamkou nad hrnkem kafe a popovídat si o tom. Jste dospělí lidé, jiste se dokážete v klidu dohodnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
16.5.22 07:12

Já bych na to tchýni řekla, že je tedy na zvážení, jestli malého budu dávat jí :mavam: mimochodem… Po tom co mi dítě přijede z víkendu, bych ji poslala do háje zelenyho, kdyby dělala to co popisuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1370
16.5.22 08:13

Jí řekněte, ať si tchyně nepřeje vás, jestli se do vás a vaší mamky bude tímto způsobem montovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat