Tchýně začíná být nesnesitelná ohledně syna 5m

Anonymní
3.8.20 10:58

Tchýně začíná bejt nesnesitelná ohledně syna 5m

Ahoj, jdu si pro nazory. S tchyni relativne dobry vztah, na muj vkus jsou trosku jak to rict…jini. Ale co me zacina zvedat ze zidle, mam synka 5 mesicu a pta se me co mu davam za jidlo. Rikam no ze od doporučení doktorky davam prikrmy jako zeleninu, pak maso vzdy v poledne a ona se na me podiva, a rika, ze jeji syn (můj partner) dostal uz ve 2 mesicich gulas, ja na to nic nerekla pac bych se s ni musela pohadat a ze je zdravej. Tohle mi rika kazdou navstevu a uz me to strasne stve, minule at mu prisolim prikrm…rikam ne to se nesmi jeste a ona, ja to tatovi taky solila a je zdravej a ze doktorku vubec neposlouchala, dobre, partner je mozna zdravej ale to neznamena ze musi bejt i muj broucek..pak se neco stane a ja se odstrelim..jako ja se ji ho i bojim dat na hlidani, ze neco provede s tim jidlem…tenkrat jsem se s partnerem i kvuli tomu chytla, pac opet navsteva a predemnou mu rika, at mu da rajskou, ona je asi natvrdla kdyz reknu ze proste ne..a ze mu namacela dudlik do piva i do vina a nic mu neni, je tohle normalni??! Zacinam mit odpor tam jezdit a uz to asi dlouho nevydrzim, jenze jak se zachovat? Nejde tam nejezdit vubec, pac jinak k malymu je v pohode..az teda na to, ze jsem jeste alergicka na to, ze si jde zakourit a tema rukama na nej saha, dava mu pusinky atd…mozna to prehanim? Ale ja nesnasim cigarety…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
691
3.8.20 11:07

Tchyně v tomto není normální, normálně se ozvi, ze takto teda ne, ze matka jsi ty a ona si už své vychovala jak chtěla. A jestli té nebude respektovat, tak to mezi vámi nebude dobre. Toto bych ji v klidu a slušně řekla. Samozřejmě, partner by měl být zajedno s tebou, tady třeba články v knihách, nebo přímo domluva od doktorky by mohla pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 11:12

@sahrazad1 ja uz rekla a rikam to porad, ze dr mi doporucila tohle a tamhle to, ale ona na to ze ji neposlouchala a ze za ne internet nebyl a podobny kecy, partner me stve ze je ticho a nic u ni nerekne, prave jsme se kvuli tomu i chytli a pak mi rika, ze kdyz ji pripravim jidlo ja tak mu ho da at se nebojim srkz hlidani, jenze ja ten strach proste mam, to samy s tema cigarama, nevim jak se ozvat…nechci mit problemy ale dusim to v sobe fakt uz dlouho…ohani se tim, ze jeji 3 deti jsou taky zdravi…

• Citovat
  • Nahlásit
6356
3.8.20 11:16

Děti má sice zdravé, ale sama zdravá není. Minimálně na hlavu.
Nejhorší je srážka s hlupákem, asi holt budeš muset podstoupit rozkošnou výbušnou scénku a tchyni buď trvale uzemnit nebo omezit styk do doby, kdy ta jídla dítě bude moci jíst.
Nenech jí do svých věcí mluvit. Není to její dítě a poslala bych jí ty řeči vyprávět kamarádkám, případně sourozencům manžela. Tvoje matka to není, drž si ji od těla, protože co je moc, to je moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
3.8.20 11:24

No jo…holt ženské…bláznivé jsou za mlada, jako za stara…a do toho ještě vytuňené místní radilky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
592
3.8.20 11:29

Mně by vadily ty ruce do pusy. U nás nikdo nekouří, ale manželova rodina měla tendence sahat na malou hned jak přišli, takže jsem je s klidem vždycky odkázala do koupelny. Zbytek by mi procházel ušima. Na hlídání si ji berou velmi zřídka, jídlo jí balím vlastní a nechci vědět, co se tam děje :lol: Ale malé je už rok, tak si řikám, že přisolenou rajskou asi přežije no :roll:. Nicméně stále připomínám, co nedávat a co dávat, ale za zadkem jim stát nebudu.
Jo a ještě je prudím kvůli tomu, že je malá celá upatlaná a špinavá. Častečně to řeším tím, že jí dávám horší oblečení, u kterého mě tolik nebolí, že ho nedoperu a když si pro ni jedu, tak ji jdu umejt obličej :lol: :lol:

A jjnak to prostě řeknu normálně - tchýni vykám, tak mě to trochu drží, abych ji neposlala do pr… :lol:

Příklad - posílala fotku, jak je malá v chodítku. Prosím vás, už jsem vám to říkala, ale nedavejte ji do toho chodítka. Ale druhá vnučka v něm taky běhala a podívrj jak je šikovná. Já vím, ale já prostě nechci aby v něm byla. Nijak to chůzi nepodporuje a naopak to není v ničem prospěšné. Že ji tam švagrová dávala je mi jedno. Já si to nepřeju. Pokud tohle nezabere, důrazně zasáhne manžel. To samé vodění za ruce. Za mě je to normální asertivní jednání. Nemám důvod se tchýně nějak bát a nejsem na ni nijak závislá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
3.8.20 11:34

Musíš na ni slušně, ale rázně a neoblomně - prostě to dítěti nedávám a přeju si, abyste mu to nedávala ani vy.
No a kdybych zjistila, že to dává, když je s dítětem sama, už bych hlídat nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5553
3.8.20 11:50

@levandule23 Souhlasím. Já musela tchyni rázně vysvětlit, že opravdu si nepřeji, aby mým dětem a psům cpala homeopatika a že o očkování rozhodují ja a muj manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 11:55

Mám doma něco podobného, ale v mnohem horším provedení. Ta moje tchýně narvala malýho kvasnicovou pomazánkou v půl roce. Hlídala u nás, my byli na nákupu v Německu. Malý bolesti, kadil smradlavé hovínko kvasnicema, celé zelené…málem jsme jeli na pohotovost. A ještě pak lhala, že mu nic nedala. Ale už jak jsme přijeli, mě bylo divné, že mi vrazila kňourajícího malého a že spěchá. Jindy by se vykecávala…
Pracky po hajzlu si nemeje dodnes (omlouvám se, že to tak musím napsat) a ani po příchodu z nákupu…Přesně tak ujetý názory má na stravu, do jogurtu by klidně přisypala lžíci moučkového cukru (udělala to švagrové, když jí hlídala)…A samozřejmě ona ví všechno nejlíp a dětská doktorka a my všichní jsme blbí…
A to prosím pracovala celý život ve zdravotnictví…hygiena naše.
Chlap je na mojí straně - to je dost důležité a ona ještě vyrejvala, že prý mě poslouchá na slovo a je pod mým vlivem…no na ránu je…
Jenže ona byla vždycky hodně panovačná a strašně ráda se patlá v cizích problémech, až se jí podařilo rozeštvat půl rodiny.
Radím utnout to hned od začátku, vždycky se zatnout a trvat na svém. Já třeba měla problém říct tchýni, ať si umeje pracky…
My dvě se moc nemusíme, ale tolerujeme se a děti k ní jezdí. Ale jen za naší přítomnosti, samy s ni být stejně nechtějí…
Prosím anonym, chodí sem rodina, jinak smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
245
3.8.20 12:01

Doporucuju zmenit styl z “nase doktorka rekla tohle, tak to tak delam” na “ja to chci takhle a takhle to budeme delat”. Dokud jsem argumentovala tim, co a jak mi rekla doktorka, taky meli vsichni porad pocit, ze mi maji radit, protoze na to evidentne nemam svuj nazor. Ted uz rikam “to je hezke, ale ja to delam takhle. Tohle mu nedam.” Co je komu do toho, z jakeho duvodu, ze jo. V jednu chvili mi doslo, ze nemam co obhajovat svuj postoj a pristup k diteti a vsem vysvetlovat, proc a co delam.

Stejne ale i tak dostavam spoustu nevyzadanych rad a kdyz jsem s tchyni, mam pocit, ze jsem stale pod dozorem a je pripravena kdykoli mi poradit nebo okomentovat jakoukoli cinnost. Jsem z toho taky div ziva, kluka bych ji samotneho na hlidani nedala, protoze by si s nim taky delala, co chce a jak chce ona. Uz nekolikrat jsme si to v praxi overili. Vetsinou jde o blbosti, ktere se ale casem nastradaji do obri kupy a ceho je moc, toho je prilis. Nekteri lidi se nezmeni, ani kdyz vyzkousime 15 komunikacnich metod. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6216
3.8.20 12:54

Nesnáším,,argument":,,My jsme to dělali tak a tak a taky žijeme!" Tohle na mě zkousela moje tchýně, když jsme se bavily o příkrmech, že začínáme zeleninou, a ona mi presne odpověděla podobnou slátaninu:,,No ZA NÁS se začínalo s ovocem a taky žijete!" Bohužel takovýmu člověku nevysvětlíš, že to není otázka života. Jestli ona dávala 2m mimini guláš, tak ano, žije, ale nikdo neví, zda nebude mít tvůj přítel zdravotní problémy třeba ve stáří.
Nemá cenu se obhajovat, nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
3.8.20 13:38
@bjetuschka píše:
Nesnáším,,argument":,,My jsme to dělali tak a tak a taky žijeme!" Tohle na mě zkousela moje tchýně, když jsme se bavily o příkrmech, že začínáme zeleninou, a ona mi presne odpověděla podobnou slátaninu:,,No ZA NÁS se začínalo s ovocem a taky žijete!" Bohužel takovýmu člověku nevysvětlíš, že to není otázka života. Jestli ona dávala 2m mimini guláš, tak ano, žije, ale nikdo neví, zda nebude mít tvůj přítel zdravotní problémy třeba ve stáří.
Nemá cenu se obhajovat, nemá.

Skutečně nemá ženský, nemá…budoucí snachy vám ty vaše rozumy, co tady vedete s radostí za 20 let omažou o pusinky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6216
3.8.20 13:43
@olino píše:
Skutečně nemá ženský, nemá…budoucí snachy vám ty vaše rozumy, co tady vedete s radostí za 20 let omažou o pusinky…

Nemám syna, takže snacha nehrozí :lol: Krom toho ty rozumy právě vedou tchýně, nevím, kde bych já psala nějakej rozum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
538
3.8.20 13:58
@bjetuschka píše:
Nemám syna, takže snacha nehrozí :lol: Krom toho ty rozumy právě vedou tchýně, nevím, kde bych já psala nějakej rozum.

Pokud dobře čtu, tak tady ruzumprděj matky, jejichž děti tchýně chtějí připravit téměř o život gulášem a osolenými příkrmy…ale o nic nejde, všechny jste ženské, takže zdravý rozum tady nehledat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1845
3.8.20 14:26
@bjetuschka píše:
Nemá cenu se obhajovat, nemá.

Jo, žijeme… Ale taky má celá generace zmrvená záda, protože se maminky předháněly, jestli jejich miminko "sedí " ve čtyřech, nebo AŽ
v pěti měsících (zkroucené jako paragraf obložené polštáři :roll: )
Tuhle soutěž fakt nechápu, ať si o tom všem tchýně něco načte, to se asi bude divit.

A dej bůh, ať nejsem tak tupá tchýně 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama