Tchyně ze mne chce mít kývací panenku

Anonymní
7.4.10 23:07

Tchyně ze mne chce mít kývací panenku

Ahoj, omlouvám se že radši anonymně… Chtěla bych se zeptat na váš názor.

Dnes jsem měla s tchyní trochu ostřejší rozmluvu která začala nevinnou otázkou - co kdyby jsme k nim jezdili s klukama (3 roky a 8 měsíců) jezdili jednou za měsíc - dva na týden vlakem, jelikož jinak je vidí cca jeden víkend za čtvrt roku a vždy po cca měsíci se telefonicky ptá kdy zas přijedou… Nad její odpovědí mi spadla čelist, nad tím jestli chce vidět kluky častěji ji ani nenapadlo se zamyslet, ale okamžitě řekla že by to vadilo mému švagrovi (který mne nemá rád krom jiného i za to že jsem mu vynadala když odlákal manžela na hory když byl staršímu rok - na valentýna a mé narozeniny), protože on každý víkend spává v bývalém pokoji mého manžela ve kterém když přijedeme spíme my. Když jsem jí řekla že mi přijde že mne nemá rád tak štěkavě odpověděla že se mu ani nediví a že mne nemá ráda ani švagrová (sestra od dotyčného).

K tomu se nabalily starší věci, jako že před svatbou jsem pro ni byla „lehká holka“, protože jsem jezdila přes noc za kamarády, chodila sama za přáteli mého teď už manžela… Když se narodil Kuba byla jsem neschopná slepice, protože ona přece vychovala 3 děti a stovky dalších (učitelka ve školce), pak se na to nabalovaly další a další věci… A dorazila mne když mi na otázku že přeci říkala že je vše vyřešeno řekla že ano, je. Tak jsem se zeptala zda to znamená že to co mi udělali oni je vyřešeno a to co jsem takzvaně udělala já (polovinu si toho vymyslela, překroutila, případně nesnesla pravdu do očí - bratr ve vězení) mám u ní navěky - odpověděla že přesně tak. A že to je proto že ona je starší a dál už mám radši okno… Krom toho že jsem jí na to řekla že jí nikdo nedovolil mi tykat a nikdy se nezeptala a že jsme spolu husy nepásly a ona mi na to odpověděla - Ty jsi fakt divná… Načež jsem ji poslala do tmy a šla balit aby jsme co nejrychleji vypadli.

Otázka zní… Když nám tato část rodiny nebyla schopna ani přijet na svatbu a nejsou ochotni přijet ani jinak, ale že jim nedovezu vnoučka by klidně dali k soudu… Je logický se na ně vykašlat ať se třeba zblázní? Byť že na to jaká je příšerná tchyně a švagrovci příšerní švagrovci, tak ke klukům se chovají výborně? Se bojím aby je za mé nepřítomnosti neučili že věci se řeší ignorací a děláním že se nic nestalo a že starší má pravdu jen proto že je starší :( I kdyby ji 1000× neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1289
7.4.10 23:21

Jezis nic ve zlym, ale uz massvatozar? K takovy k…se vnucujes dobrovolne? Ta by me nevidela, jak je rok dlouhej…chces videt deti? Ok, prijed k nam. k nim bych uz v zivote nepachla…fuj to jsem se rizcilila, jak se muze nekdo takhle chovat :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.10 23:27

Takže bych to shrnula bez emocí: zeptala ses jí, jestli můžete jezdit častěji a ona řekla, že ne. Tudíž máš na výběr - buď jezdit tak jako dosud, nebo jí říct, ať přijedou oni za vámi, aspoň by nehrozilo setkání se švagrem :mrgreen: a přeci jen ve tvém domově by mohla být uctivější :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
12658
7.4.10 23:31

presne ako pise lllucie vykasli sa na to .. :pocitac: pokial budu deti chciet vidiet tak nech pridu, ale najprv by sa ti mali ospravedlnit inak hrozi ze proti tebe budu chlapcov postvavat a to bude neprijemne. :zed:
inak nepises aky ma na to cele nazor manzel. mal by ta podrzat a vyriesit to s nimi on.
ale urcite by som tam uz nevliezla, minimalne kym by ma o to nepoprosili.
drzim palce a na toto pevne nervy prajem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.4.10 23:33

A ono vůbec není špatné tou kývací panenkou opravdu být. Pěkně tchyni všechno odkývat, „Jasně maminko“ a myslet si něco o prd.li a starých čarodějnicích :mrgreen: Jestliže tam jezdíte čtyřikrát do roka, tak ti děti moc nezkazí a co jinýho ti může …

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.10 23:35

No, ono to bylo u ní doma… Ale ona neřekla ne, jen to že by to vadilo švagrovi, načež já jaksi nevím co má co švagr společného s tím jestli ona chce vidět vnoučata častěji :nevim: Ne říct nestačila, protože už mi z té falši ruply nervy… :oops: :zed: Nejdříve slušně, když jsem se zeptala na to zapomínání a pak už jsem jen dojela to co jsem jí chtěla říct celou tu dobu… Ať zapomene na to že tam kluci budou jezdit, jak jeden tak druhý (byť je mi to líto, babička je fakt skvělá a Kuba ji má rád) a že jí nikdo nedovolil aby mi tykala…
Vždyť i když se zeptám zda chce s něčím pomoct tak se dozvím - sedni si k TV, to je na tebe práce těžká dost :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.4.10 23:39

Manžel je na mé straně, když slyšel že je hádka tak přišel a bezeslova začal balit spolu se mnou a když mu matka chtěla něco říct (asi aby se jí zastal když je jeho maminka) tak jí řekl ať je ticho.

Kývací panenka já být bohužel neumím, protože pak to je o tom že třeba 3 dny vůbec nevylezu z pokoje… A to taky není dobře, když s nimi nemůžu sedět dole a hlídat Kubu, aniž bych vypadala jak somrák co se vnutil.

Abych tak dodala - babička převlékala staršího na zahradu a z kufříku mu zmizela knížka. Kampak asi mohla zmizet když jediný kdo lezl do kufru byla babička… :think: A ta ji prý neviděla. Den předtím zmizelo mladšímu z kufříku (měl ho u bráškových věcí) chrastítko. Oni ho prý nebrali, ale dali nám naprosto to samé… Že prý je po jejich Petříkovi… Není to nějak moc náhod najednou? že by měla okamžitě po ruce chrastítko po 3,5letém dítěti? A knížky mizící aniž by je kdo viděl?

• Nahlásit
  • Citovat
24324
7.4.10 23:50

V tom pripade neni co resit.Manzel je na tve strane a to je skvele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.10 00:08

Když já si potřebuju nějak pevně odůvodnit proč odebrat skvělou babičku, protože ten idiot co je tam pak zas posílá aby měl děda radost (proti tomu nemůžu říct nejmenší) jsem já :zed: A potřebuju si tuhle věc prostě zablokovat abych to neudělala znovu… Vždycky mi vyvstane namysli že přece tím že je tchyně blbá nebudu trestat děti… Jenže zas na druhou stranu vím že nemám nervy na to aby tam jezdily jen s tátou, a to aby tam nejezdili vůbec mi taky nepřijde správný… Prostě jsem měla vždycky zakořeněný že tchánovci budou moje druhá rodina a jaksi to nevyšlo a má hlava to pořád nepochopila, ať to do ní vtloukám jak chci :zed: Jo a verze že by se oni přijeli podívat na ně sem? Vždyť to je strašně daleko… :roll: cca 120km.

• Nahlásit
  • Citovat
15320
8.4.10 00:26

Pokud je manžel na tvojí straně, nechala bych je jezdit samotné (manžel+děti), manžel ohlídá vše podstatné a ty budeš mít volný víkend, děti nepřijdou o prarodiče a ty o nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
8.4.10 07:31

Ahoj,

v tom co píšeš se úplně nevyznám, ale moje tchýně mi do očí nevmetla ani polovinu a témeř se s ní nestýkám. Poslední kapkou byla reakce na moje pozvání na oběd, kdy mi tchánovci řekli, že mají doma jídla dost. Občas se dozvím od manžela, že za nimi s klukem byl, malý odtud nějak extra zážitky nemá, kromě setkání s bratránky a sestřenicí nebo výletů na chatu a o to ho připravit nechci. Jen se to ve většině případů děje beze mě.

• Citovat
  • Upravit
50730
8.4.10 07:42

Tak já bych jí to hlavně vrátila při první příležitosti - až zavolá, kdy zas přijedou, tak bych řekla, že nevím, že asi jen tak ne, protože to přece švagrovi vadí a nechcete ho obtěžovat. A že teda asi budou muset přijet oni :-P

Jinak to ale vidím tak, že děti jsou i tvého muže a jestliže si on přeje, aby navštěvovaly jeho rodiče (popř. si to přejí kluci - teda spíš asi ten starší :lol: ), nemůžeš jim v tom bránit. Druhá věc je, jestli u toho musíš být ty :nevim: :lol:

Je jasné, že děti jsou mocná zbraň, ty chceš „potrestat“ tchyni, ale tím, že tam kluci přestanou jezdit potrestáš hlavně je - píšeš, že se k nim chovají hezky, tudíž je mají asi rádi. A třeba i tchána, který možná za nic nemůže.

Nemyslím, že je musí nutně štvát proti tobě, to musíš samo zvážit sama. Babička s dědou měli třeba s mamkou různé spory, ze začátku ji taky moc nebrali (což se časem změnilo), taky řešila, že mi babička jako ročnímu dítěti třeba odmítla dát druhý banán, protože ho má pro svého synáčka (který jako 17 letý dopspával nahoře po zábavě a nějaký banán mu byl u pr… :lol: ), ALE v životě jsme neslyšeli, že by před náma proti ní řekla křivého slova!

V každém případě bych na druhou stranu neštvala ani děti proti ní, byla milá, příjemná, ale nenechala sebou zas orat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
8.4.10 07:46

Asi jsem to nepochopila - Ty máš takovýhle vztahy s tchýní a ještě se jí tam chceš pozvat na celej týden?!!! Hádat se s tchýní a něco jí vyčítat nemá absolutně žádnou cenu, představ si sebe v jejím postavení. Nikdy neuzná (pokud na ni útočíš), že je chyba na její straně. Pokud se k Vám necpe - jen dobře, ne? Aspoň máš klid. A její vztahy s vnukama se Tě přece netýkají, Ty jim nezabraňuješ ve styku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
irinek
8.4.10 07:49

Tak mě tcýně manžel ušetřil úplně. Sám s neskutečně pohádal s rodinou ještě před tím než jsme se znali, takže se snimi nestýkáme vůbec. Děti je ani neznají. Prostě nic. Je to asi zvláštní, ale možná nás ušetřil i různých výstřelků, pomluv......Když se narodil první syn, tak to vypadalo celkem dobře, žese zase začnem bavit a vše se tak nějak urovná, jenže můj manžel se snimi opět pohádal, takže nic.
Jinak bych to u tebe řešila podobně jak navrhla eviah.

• Nahlásit
  • Citovat
15178
8.4.10 07:58

Nechápu, co řešíš - pošli tam děti (zatím asi jenom toho staršího) jenom s mužem a máš to… Proč klukům brát babičku, když se k nim, jak píšeš, chová hezky - že máte mezi sebou problém Vy dvě, to je jedna věc, to se stává, ale dětí se to nemusí vždycky týkat… Ty budeš mít volný víkend a klid…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama