Tchyně žehlí manželovo křupanství

Anonymní
14.2.21 02:56

Tchyně žehlí manželovo křupanství

Ahoj, prosím anonymně, je to pro mne velmi citlivé téma.
Jsme s manželem teprve pár let, máme malé dítě, na venek vypadáme jako šťastná rodinka, ale…
S manželovou rodinou vycházím skvěle, zvláště vztah s jeho matkou je velmi těsný a i přes to, že jsem si na její přehnanou péči o nás zpočátku nemohla zvyknout (pocházím z velmi chladné a dnes již zcela disfunkční rodiny) musím říct, že tchyně je zlatá ženská. Říká, že mě bere jako dceru a vidím na ní, že se bojí, že se s manželem rozvedeme. Ví, že to s ním nemám lehké. Manžel se po svatbě hodně změnil. Z galantního romantika se stal lenoch, gaučový povaleč a čím dál tím nesnesitelnější pijan. Co mě ale trápí ještě víc je to, že jeho máma se to u mně za něj snaží žehlit, nebo spíš mi to vynahrazovat. Když si muž odjede sám na chatu, ona se hned nabízí, že mi vnouče pohlídá na jak dlouho budu chtít (přitom už je to starší paní a zdraví jí už moc neslouží, je to pro ni vyčerpávající, ale vždy mi chce ulevit nebo aspoň mi mužovo chování nějak vynahradit.
Problém je, že já o to nestojím a začíná mi to opravdu vadit. Já už jsem si třeba zvykla, že můj manžel je takový buran, že by mi ani nepopřál k narozeninám, že se neobtěžuje mi koupit dárek k Vánocům, svátku atd., ale tchyni je to líto a tak mu to pořád připomíná nebo dokonce ty dárky chodí kupovat sama a pak mu je potají vnutí, aby mi je dal jako za sebe. Můj manžel je ale takový buran, že mi to ještě i řekne. Jsem divná, když mě to štve? Já prostě nestojím o to, aby mi muž dával s kyselým obličejem něco, co vím, že mi ani nekoupil a co mu musela vnutit jeho máma, protože jí je mně líto. Manželovi připomíná všechno - nutí ho, aby mi šel koupit kytku k narozeninám, nebo mi v supermarketu koupí nějakou příšernou noční košilku o dvě čísla větší) nebo mu vnutí taštičku se šampáněm a drahou čokoládou, aby mi jí dal k svátku.
Nechci, aby to dělala. Jednak na tom finančně není dobře, taky mi ty dárky nevyhovují a jednak mi to přijde ponižující, že za svého syna ve středním věku řeší to, co by měl aspoň občas řešit on. Přitom jsem jí už na rovinu řekla, že si nepřeju, aby manžela tlačila a angažovala se v těchto věcech. Vím, že to myslí dobře, když mu neustále domlouvá, ale stejně to nic neřeší, muž je prostě buran, sám od sebe mi nikdy nic nedá nebo nekoupí (dokonce i za narození dítěte mi ona pro něj dala dárek - svůj vlastní šperk, protože on by mi jinak nic nekoupil. To jsem se dozvěděla až později). Výroční svatby manžel zazdil už druhý rok po svatbě. Cítím, že se tchyně za chování svého syna stydí a chce mi to pořád nějak vynahrazovat, ale mně to strašně štve. Když jí říkám, že nechci, aby mu něco říkala, tak lže, že ona nic, ale stejně to pořád dělá. Ona měla s bývalým mužem totéž, tak možná i proto ví, že to s mužem nemám snadné. Manžel přitom na začátku vztahu byl úplně jiný - vždy galantní, pozorný…
Jak byste takové „dárky“ od manžela řešili? Nechci tchyni ublížit a vracet jí to, ale zároveň nechci manželovi skládat holt za to, že mi jen předá něco, co mu pro klid v naší rodině, vnutila jeho máma.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21261
14.2.21 03:14

Mne by stval manzel, ale tchyne by me dojimala. Ja bych pred manzelem vzala telefon, tchyni zavolala a podekovala za darek. S tim, ze si nema delat skodu. Urcite bych ji darek, ac nevhodny, nevracela. Manzela bych donutila, aby tchyni za darky zaplatil, zvlast pokud ma tchyne hluboko do kapsy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
14.2.21 05:07

Manžel se nechá vodit za ručičku matinkou, ta ho tím de facto ovládá a má skákat radostí, že mu ukazuje, jak je neschopnej a ty se dojímáš, jaká je „zlatá“. Ono je dost možné, že ho tak nějak štve ten váš „komplot“ (máš být v koalici s ním a ne s jeho matkou, jak to píšeš, tak mi přijde, že on je tam vedlejší), možná ho štve, jak mu ukazujete, že je vlastně totálně neschopnej (co by se pak snažil), možná žárlí, že si matinka všímá tebe.
Každopádně se tchyně solidně míchá do vašeho vztahu a upevňuje si tím moc nad vašimi životy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14992
14.2.21 05:39

Vidim to tak, ze jeho mama te ma rada a nechce o tebe prijit. Ma strach, abys ho neopustila, on by pak padl na same dno (alkohol). Asi se i sama stydi za to, jak ho vychovala.

Neobracela bych svuj hnev proti tchyni. Snazila bych se do late postavit manzela (protoze s nim tvoris par), a to i za cenu rozchodu. Zivot je prilis kratky na to, aby ho clovek prozil dobrovolne v disfunkcnim vztahu :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2667
14.2.21 06:11

Tchyně za to nemůže. Za to může fotr tvého ne-manžela. Tvůj ignorant mi připomíná toho mého ignoranta. Ten se taky probral až když mu začalo téct do bot a bylo za 5 -12. S.er na něj, jen ať ti ty dárky pěkně dává dál i když jsou pd mámy. Ona bude víc v klidu a on si bude připadat čim dál víc jako id.iot. Ty se usměj řekni… Jeee paráda, díky, sněz před nim tu čokoládu a vypij to šáňo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19289
14.2.21 06:25

Já souhlasím s Hankou a Cecetkou. Chudák tchyně má asi strach, co s tím jejím synáčkem bude, když práskneš do bot. A určitě tě má ráda. Víš, jak se asi musí cítit, od manžela zažila to samý a teď syn…

Já bych ale toho tvyho chlapa nechala svému osudu. Chceš takhle žít až do konce, to ti nevadí, jaký je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5974
14.2.21 06:34

Nevadily by mi dárečky od tchýně, i když by to trochu zamrzelo že se manžel nesnaží. Ale co je úplně to hlavní, že píšeš že manžel pije! Alkoholika bych tedy doma nesnesla! Divím se že se zaměřuješ na dárečky od tchýně místo manžela, což je docela neškodné, ale alkoholismus manžela nějak neřešíš. To je úplně to hlavní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.2.21 06:57

Řeš hlavně manžela. Já teda přání a dárky neprožívám, mám to stejně jako ty moje rodina je řekněme komplikovaná a rozpadlá už dlouho a jak na pozornost nejsem zvyklá, tak mi dělá problémy přijmout dárky a ani mi nevadí že manžel zapomíná. Ale to pití je problém vždycky a tvoje tchyně se bojí oprávněně. Taky mám strašně zlatou tchyni a i tchána, jsou pro mě jako rodiče. Taky má tendence občas zasahovat pro moje „dobro“, občas až moc. Vidí furt manžela jako mladýho lumpa, ale on je hrozně zlatej a dospěl už dávno. Minulý týden byl naší známé půjčit hru pro dceru a tchyně šla zrovna okolo :mrgreen: hned dostal sekec a že mi jde říct že se s někým tahá :mrgreen: strašně mě to rozesmálo, hodných tchyní je třeba si vážit. Vim že v takový situaci tě může už rozčilovat všechno, ale je to dobrá duše a je fakt úžasný, že na tebe myslí. Buď ráda, že k buranovi nemáš i ježibabu tchyni.

• Citovat
  • Nahlásit
1375
14.2.21 07:12

Zakladatelko, tak taky nebuď buranka a tohle s tchýní neřeš. Buď ráda, že alespoň ji za to stojíš, když jemu ne a neubližuj jí tím. Manžel se nezmění, ty sis zvykla. Nemusíš skládat děkovné ódy za dárky, oba víte, jak to je, stačí říct dík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5026
14.2.21 07:13
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím anonymně, je to pro mne velmi citlivé téma.
Jsme s manželem teprve pár let, máme malé dítě, na venek vypadáme jako šťastná rodinka, ale…
S manželovou rodinou vycházím skvěle, zvláště vztah s jeho matkou je velmi těsný a i přes to, že jsem si na její přehnanou péči o nás zpočátku nemohla zvyknout (pocházím z velmi chladné a dnes již zcela disfunkční rodiny) musím říct, že tchyně je zlatá ženská. Říká, že mě bere jako dceru a vidím na ní, že se bojí, že se s manželem rozvedeme. Ví, že to s ním nemám lehké. Manžel se po svatbě hodně změnil. Z galantního romantika se stal lenoch, gaučový povaleč a čím dál tím nesnesitelnější pijan. Co mě ale trápí ještě víc je to, že jeho máma se to u mně za něj snaží žehlit, nebo spíš mi to vynahrazovat. Když si muž odjede sám na chatu, ona se hned nabízí, že mi vnouče pohlídá na jak dlouho budu chtít (přitom už je to starší paní a zdraví jí už moc neslouží, je to pro ni vyčerpávající, ale vždy mi chce ulevit nebo aspoň mi mužovo chování nějak vynahradit.
Problém je, že já o to nestojím a začíná mi to opravdu vadit. Já už jsem si třeba zvykla, že můj manžel je takový buran, že by mi ani nepopřál k narozeninám, že se neobtěžuje mi koupit dárek k Vánocům, svátku atd., ale tchyni je to líto a tak mu to pořád připomíná nebo dokonce ty dárky chodí kupovat sama a pak mu je potají vnutí, aby mi je dal jako za sebe. Můj manžel je ale takový buran, že mi to ještě i řekne. Jsem divná, když mě to štve? Já prostě nestojím o to, aby mi muž dával s kyselým obličejem něco, co vím, že mi ani nekoupil a co mu musela vnutit jeho máma, protože jí je mně líto. Manželovi připomíná všechno - nutí ho, aby mi šel koupit kytku k narozeninám, nebo mi v supermarketu koupí nějakou příšernou noční košilku o dvě čísla větší) nebo mu vnutí taštičku se šampáněm a drahou čokoládou, aby mi jí dal k svátku.
Nechci, aby to dělala. Jednak na tom finančně není dobře, taky mi ty dárky nevyhovují a jednak mi to přijde ponižující, že za svého syna ve středním věku řeší to, co by měl aspoň občas řešit on. Přitom jsem jí už na rovinu řekla, že si nepřeju, aby manžela tlačila a angažovala se v těchto věcech. Vím, že to myslí dobře, když mu neustále domlouvá, ale stejně to nic neřeší, muž je prostě buran, sám od sebe mi nikdy nic nedá nebo nekoupí (dokonce i za narození dítěte mi ona pro něj dala dárek - svůj vlastní šperk, protože on by mi jinak nic nekoupil. To jsem se dozvěděla až později). Výroční svatby manžel zazdil už druhý rok po svatbě. Cítím, že se tchyně za chování svého syna stydí a chce mi to pořád nějak vynahrazovat, ale mně to strašně štve. Když jí říkám, že nechci, aby mu něco říkala, tak lže, že ona nic, ale stejně to pořád dělá. Ona měla s bývalým mužem totéž, tak možná i proto ví, že to s mužem nemám snadné. Manžel přitom na začátku vztahu byl úplně jiný - vždy galantní, pozorný…
Jak byste takové „dárky“ od manžela řešili? Nechci tchyni ublížit a vracet jí to, ale zároveň nechci manželovi skládat holt za to, že mi jen předá něco, co mu pro klid v naší rodině, vnutila jeho máma.

Uprimne byt tebou, radeji resim piti manzela nez darky od tchyne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5943
14.2.21 07:22

Tchyni obejmi a řekni jí, že ať už to dopadne jakkoliv, ona bude vždycky součástí tvé rodiny a babička svého vnoucete. Že je ti jasně, co všechno ona pro svého syna dělá, ale že on už není malý a ona to dělat nemusí. Sama máš nefunkční rodinu. Nezbavuj se nikoho, kdo tě má rád a kdo má rád tvé dítě. Byla by to škoda pro všechny. Tvá tchyně za svého syna burana od jistého věku fakt nemůže, ačkoliv se říká, že matka může za všechno. Dospělý chlap už ví, co dělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35140
14.2.21 07:28

Takže neresis manžela, který je lenoch, buran a povaleč a navrch chlastá, ale řešíš, tchýni, která do něj hučí a kupuje ti dárky? Je vidět, že jsi ne z chladné, ale z disfunkcni rodiny. Takže obrať své úsilí k manželovi a res jeho. Jak můžeš s malým dítětem snášet alkoholika? To tě neštve a kytka od tchyně koupená ano? Máš pomotane hodnoty. Tchyně má pravděpodobně strach, že už brzy jejího syna kopneš do zadku, a odejdeš a ona přijde o vnouče, tak dělá co může, aby to oddálila. Tak ji příště poděkuj, řekni jí, že ji máš ráda a že i kdyby se stalo cokoliv, vnouče ji nevezmes, a je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2822
14.2.21 07:40

Měla by jsi řešit hlavně svůj vztah s manželem a vaše manželství celkově. Tvůj manžel nestojí za nic a tchyně to ví, proto se ti to snaží vynahradit.
Já bych jí řekla, že moc dobře vím, kdo ty Dárky kupuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
14.2.21 07:45

To je hodná tchyně! Bud rada! Chapu te, ale vztek bych smerovala spis smerem k manzelovi. Souhlasim s druhym prispevkem, ze to muze byt od nej projev protestu, treba zarli, ze te ma jeho mamka tak rada a ze si pripada hloupe, tak ani nic neshani. Možná ma vazne pocit, ze jste se spřáhly proti nemu. To vis ty. I kdyz zazdil uz druhe vyroci… Mne by se tohle nelibilo. Projevuje ti lasku jinak? Nepises, jaky je jinak. Alkohol je problem, pokud je to na denni bázi nebo pravidelne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9641
14.2.21 08:02

Ty jsi fakt hrozná.
Jen abys zachovala nějaké zdání, že je vše v pořádku, tak ještě nakládáš tchyni.
Nic není v pořádku a jestli ty hodláš zachovávat to zdání a ještě kvůli tomu ponižovat tchyni víc, než už ponížená je(a to si může sama za to, co si vychovala), tak jsi v tom buranském chování ještě dál než tvůj dost hrozný manžel.
A to už je alkoholik a líný primitiv k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat