Teddyphone -Teddyfone či Teddymobil - dětský mobilní telefon

9.10.08 18:33

Teddyphone -Teddyfone či Teddymobil - dětský mobilní telefon

**Ahojky všem!
Chtěla jsem koupit tuto vychytanou věcičku
http://www.ikvido.com/…eti-4-10-456
ale bylo mi řečeno, že chůvičky od stejného výrobce jsou strašné šmejdy.

Máte, prosím, někdo tento mobilek? Vyhovuje vám, funguje, jste s ním spokojeni, má signál, funguje ve všech sítích … nebo je na houby?

Děkuji za každou inforamci, mějte se :D**

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7364
9.10.08 19:25

Takže, nepíšeš o jak staré dítě jde, ale v anketě píšeš „malému dítěti“.
Svému malému dítěti bych nekoupila žádný mobil - nemůžu hlasovat :-(

Až na to bude mít věk, tak normální telefon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.08 19:42

Noemi,
omlouvám se, tuto možnost jsem do ankety zadávala,ale bohužel se „vypařila“. Zkoušela jsem ji tam dodat, ale už to nejde :evil:

A odkdy má dítě věk na normální telefon?
Já potřebuji, aby se děcko mohlo ozvat nebo dovolat pomoci, když se nedejbože něco stane. A kupovat mu na to klasický mobil mi přijde zbytečný až nebezpečný (buď mu ho někdo ukradne, nebo bude volat a SMSkovat na všechny strany, atd … )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
9.10.08 19:53

No já ti nevím, ale můj názor je, že na to děti mají hafec času… Teda já mám jen jedno dítě - ani ne dvouleté, ale myslím, že třeba ani v první, druhé třídě ještě mobil nepotřebují. Nebo na co?
Já jsem jezdila od třetí třídy do školy na druhý konec města - dva přestupy autobusem, po škole kroužky, ale mobil mi nijak nechyběl. Ikdyž mamka by asi byla klidnější, nicméně mobily nebyly:).

Jasně, že jsou případy, že třeba bydlí někdo na vesnici, dítě samo dojíždí do školy, to pak je lepší, protože co má dělat, když mu třeba ujede autobus. ALe jinak pro mě osobně není moc důvod, kupovat dětem mobil.

Uvidím, až to bude aktuální, samozřejmě, třeba změním názor… Tak vlastně ani nevím, proč reaguji, když nejsem v takové situaci.

O jak staré dítko jde tobě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.08 20:11

Já jsem samozřejmě jako dítě také mobil neměla. To asi nikdo z naší generace.
Ale právě si pamatuju ty strašné strachy mojí mámy, když jsem šla k babičce přes tři ulice, jestli vůbec dojdu … a nebyla možnost, jak se ujistit, že je vše OK.
Když jsme my chodily do 1., 2., 3., … třídy, tak bylo spoustu věcí jinak.

Manžel má sedmiletou dceru z prvního manželství, která u nás občas bývá.
Užívá si toho, že vypadne z Prahy a může být v přírodě, se zvířátky … (bydlíme na totální zakopané vesnici).
Jenže ji nemůžeme pustit ani na krok od baráku a z očí, protože její maminka je trochu hysterka a každý škrábaneček řeší přes sociálku a policii.
Navíc holka není zvyklá být samostatná, pohybovat se venku .. ale chce to. Nicméně může se ztratit za prvním rohem.
Být to moje děcko, tak to asi taky neřeším. Ale tohle nějak vyřešit musíme, aby holka nemusela být pořád jen na dva metry od nás.
No a taky už tady byla situace, že jsme si chtěli jít večer sednout naproti do hospůdky na pivčo, ale nemohli jsme, protože kdyby se vzbudila a nenašla nás, tak nás ani nijak nezavolá.

Každopádně neřeším dilema, jestli mobil pořídit či nikoliv. Řeším, jestli tento druh mobilu funguje, nebo je to krám :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11524
9.10.08 20:53

Pokud to chceš na kratší vzdálenosti tak si myslím, že lepší investice by asi byly vysílačky. Mívají dosah cca 300 metrů, co typuji, že k vám do hospody asi bude :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7364
9.10.08 21:02

Tak to bych asi volila ve vaší situaci normální mobil… Seženeš klidně za tutéž cenu, a myslím, že tento by holčičku hodně brzy omrzel. Jestli myslíš, že by jí ho ukradli v praze - no záleží co koupíte, levný obyčejný mobily bez foťáku nikdo nekrade. No as volám a sms do všech stran - to už záleží na dítku, no.
Každopádně na tenhle už je podle mě dost velká…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9237
9.10.08 21:14

Typ neznám, ale u normálního mobilu můžeš u většiny operátorů nastavit tzv. dětský zámek (což znamená že se dá volat jen na určité čísla, přijímat určitě hovory a pod. - rozhodně stojí za to se zeptat). Asi bych šla do normálního telefonu (levnějšího) s něčím takovým. Jinak tě chápu, a myslím že budu Viki při nástupu do školy pro svůj klid kupovat určitě něco podobného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.10.08 21:25

Já malímu do školy určitě mobil koupím,tenhle je skvělej.koupila bych mu ho abych mohla kontrolovat kde je a mohl zavolat pokud by mě potřeboval :wink:
No ale u nás je na to ještě spoooousta času :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
566
10.10.08 07:36

u teddyho píšou, že je pro děti do cca 6 let..do té doby předpokládám tvoje dítě samo nikde nechodí, tudíž mobil nepotřebuje.. a pak bych byla taky spíš pro klasický..
mmch, zrovna o víkendu jsem na to koukala..
přímo web s tímto názvem a pak i pangamin.cz to mají za více než 2tis.

našla jsem ještě http://www.dracek.info/, což je shodou okolností českobudějovický bazárek (jsem z ČB, ale společného s nimi nic nemám:) a tam mají cenu o dost nižší…

chtěla jsem se dočíst co nejvíc informací, každý na stránkách uvádí různé přednosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.08 14:09

Ahoj.

Napsala bych totéž, co IvaV.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.10.08 14:26

Máme ho doma

Ahojda,tak tento mobil jsme dceři koupili asi před čtvrt rokem jako čerstvě pětileté, a to z důvodu, že je často hlídána svojí prababičkou, která má strach, že zkolabuje a malá zůstane s ní někde bez pomoci. S normálním mobilem jsme se pokoušeli dcerku naučit, ale není technický typ, tudíž za normálních okolností dokázala horko těžko zavolat, ale v krizové situaci by byla nahraná. Tak jsme našli Tedyho. Funguje na jakoukoliv kartu, my koupili obyč dobíjecí. Ovšem problém u něho je se signálem, nemá „vystrčenou“ anténu a ta vnitřní je hodně slabá. U nás je poměrně slabý signál všech operátorů, takže v domě jsou jen některá místa kde se dá signál chytit, venku na zahradě je to lepší,chytí se za chviličku. Jinde venku je to v pohodě a signál má. Takže doporučuji určitě zvolit operátora, který má u Vás nejsilněší signál, ale pokud je u Vás signál slabý, jste v údolí apod., tak Teddyho nedoporučuju. Jinak pro malé dítě je dobře řešený. Využívám i funkci „odposlechu“, když na něho zavolám a aniž by zazvonil a dcera musela přijmout hovor, tak slyším co se děje kolem ní. Dcera z něho v pohodě zvládá volat i přijímat hovory. Byterie je poměrně kvlitní, vydrží dlouho. Myslím, ale že pro sedmi letou holčičku je zbytečný, ta už zvládne normálně jednoduchý mobil, na kterém pomocí služeb operátora omezíte volání a je to mnohem lepší investice.

Přeji ať dobře vyberete.

Miguelka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.10.08 00:21

Miquel, díky moc za info :! :D

Emitom,
mojí dceři je 16 měsíců a opravdu nikde sama nechodí.
Její starší sestra (která není moje dcera a je u nás jen občas) svůj mobil má, ale maminka jí ho k nám nedává.
Jelikož jí je 7 a bydlíme na vesnici, tak dost často může běhat po venku „sama“ (=bez mě nebo manžela) a nedejbože se ztratit, apod.

Počítám s tím, že Teddyho by používala posléze i moje dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama