Těh. cukrovka - vyšší glykémie po hodině a půl

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tery777
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 11:43
Těh. cukrovka - vyšší glykémie po hodině a půl

Zdravím :mavam: chtěla bych vás poprosit o radu či zkušenost. Mám těhu cukrovku od 26tt, dietu dodržuji, pravidelně se měřím glukometrem, vždycky byly všechny hodnoty OK, teď jsem 38tt a napadlo mě, jelikož mi zbývá ještě hodně proužků dělat takové pokusy a to sice, že se měřím třeba po snídani po 30, 60, 90 i 120 minutách, abych viděla, jak mi glykémie lítá a docela jsem se zděsila :( po 30 minutách dobrý, taktéž po 60 (do 7,8, ale většinou mám méně, kolem 6) a vždycky mam vyšší hodnotu v 90 minutách, hodněkrát to bylo i kolem 8 a pak zas najednou po 120 minutách třeba už kolem 6 :roll: vím, že takhle se měřit nemá, směrodatné je to hodinu po jídle a o to mi právě jde, kdybych se takhle neměřila, tak neodhalím, že mi ta glymča lítá až více jak za hodinu…může to nějak ublížit miminku? :? mám docela strach… z dia poradny mě už vyšouply, takže tam se asi už neoptám.

Reakce:

Daina87
Kecalka 339 příspěvků 31.07.18 12:10

nejsem sice jeste tehotna… ale mam diabetes prvniho typu uz 11 let. Co se glykemii tyce, tak v tehotenstvi se doporucuje drzet hladiny do 10 mmol/l ale neni to pravidlo jakoze nad 10 je vsechno spatne. Miminka jsou silna a zvladnou to, navic aby si miminku ublizila, musely by byt ty hladiny dlouhodobe, jakoze dva a vice dni bez poklesu. Merit by ses mela po 2 hodinach, kdy uz se hladina krevniho cukru vraci do normalu, pul hodina - teprve zacinaji sacharidy z jidla pusobit… a 1 - 1,5 maji vrchol … proto je tam ta hladina nejvyssi. K tomu si pricti tehotenske hormony … je to alchymie, to vsechno ukocirovat… ale jak rikam, hodnoty do 10 nejsou vubec rizikove .. :)

Tery777
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 12:31

děkuji moc za reakci :) z dia poradny mi řekli, že se mám měřit právě hodinu po jídle a hodnoty mi vždycky vycházely dobře, proto plaším, že jsou vyšší až po hodině a půl, samozřejmě je mi jasné, že miminku ubližují mnohem vyšší hodnoty, ale stejně, mám mimčo hodně velké, pořád mě straší, že to bude cvalík a budou vyvolávat dříve, tak pořád dumám, jestli nemohlo mít vliv právě tohle, ale zas glykémie kolem 8 není snad taková tragédie když pak hned klesne :think:

Daina87
Kecalka 339 příspěvků 31.07.18 12:40

urcite to nejsou hrozne hodnoty… hlavne to kocirujes jen dietou … takze s tim moc nejde delat. Kdyby se ti zdalo, ze mas vic, tak hodne pij cistou vodu ..a pokud to stav dovoli, tak se trebas projdi. Jakakoliv aktivita cukr snizuje, a voda jej redi… Co vim od holek, co maji klasickou cukrovku, kolikrat se jim stalo ze meli hodnoty 15 - 20 … ale my to muzeme vykompenzovat izulinem, kazdopadne i po takovych hodnotach se narodila zdrava miminka. A 38 tyden .. to uz finisujes :) to bude v poradku. Jaky je ted vahovy odhad? :)

Tery777
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 12:49

3880 g :lol: proto se děsím, kolik nakonec bude mít skutečně, snad se trochu sekli :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.07.18 13:10

@Daina87 ono je to v těhotenství trochu jinak, u sebe můžu porovnávat tři stavy:

1. pouze těhotenskou cukrovku,
  2. cukrovku netěhotenskou (II. typu)
  3. těhotenství vzniklé při netěhotenské cukrovce

Vše na témže pracovišti (respektive 1) byla „o dveře vedle“ a 2) a 3) tentýž doktor)

1. Měřilo se opravdu po hodině, protože ten těhotný metabolismus je nějak rychlejší a zatímco normálně je to po dvou hodinách, tak v těhotenství doporučují už po jedné. Zároveď byli na ty zvýšené hodnoty hodně opatrní a kdyby to stoupalo pravidelně, řeší se to razantněji (inzulínem)
  2. měřila jsem normálně po dvou hodinách, občasný výkyv nikdo neřešil,
  3. asi nejdrsnější, měřím po dvou hodinách, po pár hodnotách za sebou po jídle kolem 8-9 okamžitě lehce navyšován inzulín. Nalačno bych měla dodržovat 4-5, po jídle nepřekročit 7,5

Zároveň vidím, že v těhotenství se tělo chová úplně jinak a většina triků, které jsem si na zvládnutí vyšších glykémií našla, prostě nefunguje. Když jsem to řešila s diabetologem, jen konstatoval, že jsou to prostě dvě různé poruchy (i když se projevují stejně, zvýšenou glykémií) a tělo se při nich chová jinak.
Ale fakt je, že s tím inzulínem je ta regulace snazší, bez něj to prostě člověk ovlivní jen tím, co sní nebo nesní (popř. jak se hýbe). Ale zas hrozí hypoglykémie (v těchhle vedrech je to pro mě obzvlášť krize).

Zakladatelko, neplašila bych, už jsi v hodně vysokém týdnu, byla jsi sledovaná, ta hodnota je zvýšená jen trošku a rychle zase padne, navíc s postupujícím těhotenstvím se to zhoršuje, takže bych byla v klidu. Mně jen s dietou nechali i pár dní přenášet, jo, taky jsem rodila čtyřkilové dítě, ale porod byl zcela v pohodě. Držím palce!

Anonym - těhotenství zatím nezveřejňuji.

diiss
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 31.07.18 13:26

Já mam taky teď tehotenskou cukrovku.ale asi jsem si ji zavinila sama.den před testama jsem večer zbouchla 3kule s jahodama kupou cukru a tatranky :lol: …neuvedomila jsem si to ze mě další den čekají testy.rano jsem si dala ještě dvě haslerky :lol: A šla jsem ..testy dopadly tak ze jsem to mela zvýšené po vypití te glukozi .pak za další hodinu už dobre.poslali me na diabetes …tam jsem došla pani dr. me dala strojek na měření cukru pak ještě nějaké proužky na moc…vse samozdrejme ok..nemerim se každý den.a abych pravdu řekla žádnou jejich slavnou dietu nedodrzuji.jim to na co mam chuť.samozrejme to neprehanim.vzdy pri kontrole mam pochvalu jak to mam ukazkove…zatim jsem od začátku tehu nabrala 9kg ..a miminko nam vazilo ve 32tt 2150g…takže u me tak.....kdyz me p.dr řekla ze si mam počítat brambory a odvazovat jídlo a jist tmave pecivo žádná zmrzlina sladké no proste nic …tak sem si říkala to snad nemysli vazne… :lol: Jak říkám jim to na co mam chuť.ale tak pokud to ma někdo vazne tu cukrovku tak to je pak jiná.to se musí opravdu dodržovat. ;) dřív se testy na cukr vůbec nedelaly.

Daina87
Kecalka 339 příspěvků 31.07.18 13:29

@Tery777 ja to vsechno prepocitavam na kamaradku, ktera tehotenskou cukrovku nemela ale rodila prvni holcicku 4800 g a druhou 4500 g :D takze to jeste jde .. jen ji ty odhady u obou rekli kole 3500 g a pak valili oci

Tery777
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 13:35

@Daina87 tyyy jo 8o pěkní cvalíčci…no tak snad se u mě nesekli směrem výš :mrgreen:

Tery777
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 13:39

@diiss a ty tedy jíš normálně i sladké a glykémie máš OK? Já si totiž myslím, že pokud ses takto nacpala večer, mělo by to spíš vliv na lačnou glykémii, pokud jsi měla vyšší druhou hodnotu, je jasné, že tělo si s cukrama moc dobře neporadilo a těhotenská cukrovka to je ;)

diiss
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 31.07.18 13:54

@Tery777 jim úplně normálně ,ale nesnim treba na posezení čokoládu.ale zmrzlinu te si klidně pridam.jidlo jim také normálně.dzusi taky.jim cokoliv.neomezuji se v ničem ale všeho s mírou ;)teď si zrovna dělám krtkuv dort :lol:

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 31.07.18 13:54

Já mám těhu cukrovku.. s jídlem se vyrovnává můj organismus skvěle - po jídle jsem nikdy neměla více než 7 a to i když je to ovoce, ale většinou kolem 6 až a půl. Včera třeba i po jídle 5,2. Ale ráno na lačno 5,2 5,3 někdy i 5,5 A to mám třeba přes den před obědem 4,8.

Rozumí tomu někdo?

Jinak sacharidy držím okolo 150 gramů za den, jím cca každé 3 hodiny malinkou porci. Mimčo má 31+1 1 635 gramů a já asi 6 kilo nahoře.

Příspěvek upraven 31.07.18 v 14:02

diiss
Ukecaná baba ;) 1349 příspěvků 31.07.18 14:01

@ludmilaadamkova dr. říkala ze ráno je ten cukr vždy vyšší…

Tery777
Nováček 8 příspěvků 31.07.18 23:40

.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >