Těhotenská cholestáza - možná příčina

15
2.2.21 14:48

Tehotenska cholestaza - mozna pricina

Ahoj vsem, rada bych napsala svou zkusenost s tehotenskou cholestazou. Mozna na tom bude nektera maminka podobne…

V 32tt. jsem se kvuli prisernemu svedeni snad celeho tela, tmave moci a svetle stolici rozhodla dojet si na krev na jaterni testy - hodnota zlucovych kyselin byla kolem 288!! Okamzita hospitalizace, nasazeni leku (Ursosan a Essentiale), pichnuti maturace na dozrani plic miminka a sledovani nas obou.

Lecim se s ulcerozni kolitidou a dlouhodobe beru lek Imasup 50mg (3-0-0). Lekarum jsem rekla, ze v pribalovem letaku Imasupu jsou mezi nezadoucimi ucinky i jaterni potize. Zavolali mi na konzultaci gastroenterologa a ten doporucil zkusit Imasup na minimalne mesic vysadit a ejhle…ihned po vysazeni sly hodnoty zlucovych kyselin skokem dolu! Za 10 dni jsem byla propustena s hodnotou pod 20.

Ted jsem 37tt, jednou tydne mi od propusteni toci monitor a kontrolujou krev. Hodnoty mam uz delsi dobu pod 10 a momentalne (po mesici) jsem si mohla zpet nasadit Imasup (1-0-0) a uvidime, co to udela. Kazdopadne mi tak i tak budou pry v 39tt porod vyvolavat (z toho mam hruuuzu, ale to uz by byla jina diskuze).

Tak maminky, vy ktere berete Imasup nebo jine leky na ulcerozni kolitidu a skoci vam hodnota zlucovych kyselin nad normu, muze to byt pravdepodobne z tech leku. Lekari nad tim celkem kroutili hlavama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35266
2.2.21 15:19

Reaguji pouze na nadpis…těhotenská cholestáza je dána geneticky u rodičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35266
2.2.21 15:20

Nechápu, že Tě nechají do 39tt. U těhotenské cholestázy s léčbou a hospitalizací se většinou vyvolává 37+1

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
2.2.21 15:53

@Waterpower Nevim, mozna proto, ze mam uz pres mesic vsechny hodnoty v norme, nic me nesvedi, maly ma monitory pekne :nevim: Ostatni jaterni testy jsem mela v norme porad, jen ty zlucove kyseliny byly vysoke. UZ jater a zlucniku v norme. Tak pry az tak vysoke hodnoty nejspis zavinil ten Imasup v kombinaci s tehotenstvim a tehotenskymi hormony, takze jen geneticky to byt dano nemusi. Tech pricin je vice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35266
2.2.21 16:05

To je zvlastni, pri tehotenske cholestaze jsou jaterni testy špatné komplet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
2.2.21 16:16

@Waterpower A ja je mela v pohode, proto nad tim kroutili hlavama :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu