Těhotenská cukrovka a diabetologická poradna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.18 17:18
Tehotenska cukrovka a diabetologicka poradna

Ahoj holky, dneska jsem byla na ogtt a hodnota po hodine mi vysla hranicni a po dvou hodinah mirne zvysena. Jak se to ted resi? Mam se do diabetologicke poradny objednat sama nebo tam posila gynekolog? Za jak dlouho vas do poradny vzali? Premyslim, jestli se to stihne do vanoc. Ke svemu gynekologovi mam jit az pristi utery a nevim, jestli me do patku nekam vezmou. Normalne bych klidne pockala a upravila stravu. Ale pres ty vanoce bych rada vedela, co teda muzu a nemuzu a trosku se premerovala a hlidala. Stravu mam bych rekla dobrou. Sladke prave moc nejim, ani se necpu sacharidama a pecivem. Ale od 8 tt musim lezet kvuli komplikacim a mam prave nedostatek pohybu a to s tim pry muze souviset. Dekuju za rady :)

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 12.12.18 17:27

Gynekolog tě pošle. Pokud jde o hraniční hodnoty, tak se nemusíš nějak stresovat. Určitě vynechej veškeré sladkosti a sladké pečivo. Třeba chleba se sýrem nebo šunkou můžeš normálně sníst, můžeš i přílohy, jen si hlídat, že když si dáš porci brambor, už k tomu nesníš omáčku zahuštěnou jíškou a oslazenou, když budeš mít hlad, zobni si zeleninu, kousek sýra, masa…

Capretta
Kecalka 448 příspěvků 12.12.18 17:29

Ahoj, ja tehotenstvi prozila v zahranici a mela taky ogtt, i kdyz jsem to se sladkym neprehanela. Musela jsem si pak vazit prilohy, ovoce, byla jsem citliva na mlecne vyrobky. Nic moc, ale pisu to pro povzbuzeni, ze je to fajn motivace pri boji s chutemi, nepriberes :)

ugluk
Hvězda diskuse 44256 příspěvků 12.12.18 17:33

Já bych do diaporadny klidně cinkla, mohli by to stihnout do Vánoc, vyfasovala bys glukometr a mohla si hlídat, co má na tebe jaký vliv.
Když dostaneš příští úterý žádanku, do pátku tě objednat nejspíš nestihnou, pak jsou týden svátky, v dalším týdnu jen tři pracovní dni… a zrovna přes ty Vánoce já bych to ráda měla ohlídané, většinou se člověk stravuje jinak a kolikrát i „víc“. Takže bych klidně zítra do těhotenské diaporadny zavolala a poptala se.

Fiducia
Generální žvanilka 24534 příspěvků 12.12.18 17:38

Zavolej si do dia poradny, vezmou tě bez žádanky. Objednávala jsem se cestou z odběrů :lol: Dodala jsem výsledky, vyfasovala glukometr a docházela na kontroly. Doporučuju web tehotenskacukrov­ka.cz

Moncaq
Kecalka 244 příspěvků 12.12.18 17:58

Dekuju holky :) ja mam prave problem s pribiranim. Za cele tehotenstvi mi nebylo spatne ani jsem nezvracela a ve 25. tt mam porad o 1 kg min nez na zacatku, celkem jsem zatim pribrala 3 kg. A mela jsem i zvysene ketolatky v moci. Tak mi doktor rikal, ze to je docela problem a ze mam asi malo sacharidu. Pritom jim fakt normalne, ale jak porad lezim, tak asi ztracim svaly. Ted mam obavy, ze kdyz to jeste snizim ty sacharidy, tak to bude horsi. Takze bych rada vedela, jestli pri mem normalnim jidelnicku mam hodnoty normalni nebo zvysene. A prave jak pisete, nekomu vadi brambory, nekomu mlecne vyrobky. Takze bych rada vedela, na cem jsem. A chodi se teda do te poradny, i kdyz je hodnota mirne zvysena? Myslite, ze mam teda zkusit zavolat a objednat se sama? Mam dost divneho gynekologa a urcite bude mit zase blbe reci.
@Tiger-lily @Capretta @ugluk @Fiducia

ugluk
Hvězda diskuse 44256 příspěvků 12.12.18 18:01

Ano, i mírně zvýšená hodnota je cukrovka a navíc perspektiva, že se to bude horšit. K tomu, co píšeš, by ti právě měl pomoct glukometr, který ti půjčí a vyfasuješ k němu kontrolní proužky, s tím hned uvidíš, která jídla ti „projdou“ a čemu a v jakém množství se vyhnout.

Bubla_Bučková
Závislačka 4564 příspěvků 12.12.18 18:12

Mně hned z gynekologie volali a do mailu psali žádanku,bez té myslím neberou. Dia mě objednala za 2 dny :nevim: sladké nula… Ale pozor cukr je i v octu, kecupu, jogurtu,nejist třeba hroznové víno, Pomeranč… To jestli smis brambory nebo ne konkrétně ty, tak to ti neřeknou. To zjistíš měřením glukometrem. Já pak v podstatě jedla jen zeleninu, sýry, bílé jogurty, vajíčka a maso. Občas celozrnné těstoviny, řízek s kaší nebo domácí tortilu. Měla jsem hodnotu jednu zvýšenou o 0.4 . V nemocnici mi i po porodu dávali dietu ,ale rodina mi nosila čokoládu. Umírala jsem celou dobu touhou po sladkém, měla z toho nervy, ale strach o vliv na dítě mi moc nedovolil. Ale je to psycho, když nejsi zvyklá žít eko bio. Na Vánoce bych to nedala. A to počkej na kecy okolí, to je „dietní“ a „kousek můžeš“ No nezávidím… Po porodu jak jsem si slíbila… Zeleninu a sýry jim okrajově a denně padne jedna Milka :lol:

Fiducia
Generální žvanilka 24534 příspěvků 12.12.18 18:47

@Moncaq jak jsem psala ;) Objednej se, zvlášť s divným gynekologem (uvažovala jsi o změně?) Řeší se i mírné zvýšení, těhotenská cukrovka se s postupující graviditou zhoršuje.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33726 příspěvků 1 inzerát 12.12.18 20:07

@Moncaq Už to tu padlo, ano, chodit budeš, budeš si zapisovat, co sníš a zapisovat i hodnoty cukru a podle toho se uvidí. Jaký to bude mít vývoj, ti nikdo dopředu neřekne, třeba bude stačit jen mírná dieta.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >