Těhotenská cukrovka a jídlo

Anonymní
11.3.21 16:49

Těhotenská cukrovka a jídlo

Chtěla bych se zeptat, mám těhotenskou cukrovku (z krve hodnota 5,3 a 5) a zajímalo by mne jak to zvládáte… já strašně ráda jím a jídlo mne dělá šťastnou, takže je to pro mne docela šok a nevím jak se s tím mám vypořádat… jasně, že mi nic jiného nezbývá než to to dodržovat, ale chtěla jsem se zeptat co se stane když si sem tam dopřeju i nějaký hamburger nebo hranolky? Jako doktorka mi snad úplně všechno zakázala, ale tak když se tím nebudu ládovat každý den a dopřeju si to jen sem tam? Jako sladké moc nejím, takže to mi vrásky nedělá… ale miluju burgery a hranolky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7638
11.3.21 16:53

Nemůžeš ani sem tam. To není dieta na hubnutí, kde sem tam můžeš. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30643
11.3.21 17:04

Hranolky mají cca 40g sacharidů na deset deka. Snaž se to vydržet, jde o zdraví tvého dítěte. Jako když si od někoho zobneš jednu hranolku, hrom do tebe neuhodí. Ale měla by ses zamyslet, kolik a jak kvalitně jíš, když máš chuť na nechutnou sladkou housku a v ní cosi, co bylo možná maso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14746
11.3.21 17:05

Procti si web těhotenská cukrovka tečka cz. Tam najdeš všechny informace, které potřebuješ. Tvým cílem je držet vyrovnanou hladinu krevního cukru, protože velké výkyvy ohrožují miminko. Takže možná zvládneš trochu hranolek, ale v žádném případě hamburger. Místo toho si udělej třeba dobrý steak se zeleninovou oblohou. Ono dieta při těhotenské cukrovce neznamená, že se musíš vzdát jídla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14746
11.3.21 17:08

Jo a uvědom si jednu věc. u této diagnózy není hlavním negativním dopadem velké miminko, jak se běžně říká. Větší problém je špatný vývoj vnitřních orgánů včetně srdce nebo poškození mozku… To je dost silná motivace odpustit si hamburger a hranolky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.3.21 17:10

Ahoj,
Já mám taky tehotenskou cukrovku a sacharidy ve formě příloh normálně jím. Možná ji mám slabší, protože dle měření se do správných hodnot v pohodě vejdu. Občas si dokonce dám i brambůrky, ale to maximálně jednou za týden. Zas tak bych to nehrozila, kdyz si těch hranolek dáš min a k tomu hodně zeleniny, tak třeba to taky budeš mít v pohodě. Moje dietolozka je naštěstí rozumná. Řekla mi že pokud už potřebuju zahřesit, ať zároveň zvýším výdej energie a piju k tomu hodně vody. A myslím že jsem měla vyšší hodnoty než ty. Na lačno mám ráno kolem 4,5. Což je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17523
11.3.21 17:24

Jestli na to máš mentální kapacitu, vygúgli si defekty neurální trubice a pak si srovnej v hlavě, jestli ti za to ten hamburger stojí.
Diabetes není o sladkém jídle, ale především o sacharidech, schopnosti si je spočítat a podle toho jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
11.3.21 17:35
@blbab píše:
Ahoj,
Já mám taky tehotenskou cukrovku a sacharidy ve formě příloh normálně jím. Možná ji mám slabší, protože dle měření se do správných hodnot v pohodě vejdu. Občas si dokonce dám i brambůrky, ale to maximálně jednou za týden. Zas tak bych to nehrozila, kdyz si těch hranolek dáš min a k tomu hodně zeleniny, tak třeba to taky budeš mít v pohodě. Moje dietolozka je naštěstí rozumná. Řekla mi že pokud už potřebuju zahřesit, ať zároveň zvýším výdej energie a piju k tomu hodně vody. A myslím že jsem měla vyšší hodnoty než ty. Na lačno mám ráno kolem 4,5. Což je v pohodě.

Mě se líbí, jak považuješ za rozumnou dietoložku, že ti povolí občas zahřešit. Tedy mě hřešit ani nenapadlo. Když jsem měla chuť na sladký, tak jsem si upekla koláč z cukru ze stévie, a i tak jsem mohla jen kousek, protože je tam mouka, tvaroh apod. Když si dáš hromadu zeleniny, tak i když je to zdravý, tak v zelenině jsou taky sacharidy, tak opatrně, na hromádku hranolek s hromadou zeleniny, přešvihneš to a vyletí ti cukr. Mě hodně lítal po cherry rajčátkách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
11.3.21 17:37

A co ne na burgeru tak špatného? Nemyslím z mcdonaldu, ale z restaurace popř. domácí, kde je pořádný flákot masa, spousta zeleniny, sýr a majonéza. Ano je to všechno v housce, ale pečivo zakázané není a nějaké sacharidy je fajn si i dát. Hranolky jsou lepší v troubě než smažené.

Všechny slyšíte jen slovo hamburger s už se vám ježí chlupy :D ale jaký je rozdíl třeba mezi houskou a knedlíkem nebo těstovinama :D všecko je z mouky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.3.21 17:46

@PapeJ
Ano, považují ji za rozumnou. Vycházela z hodnot které jsem ji po měsíci měření předložila. Nevím, proč by mě měla šikanovat zbytečně. Mně třeba letí glykémie nahoru po rýži nebo kuskusu. Tak to nejím. Ale zatím jsem se vždy v pohodě vlezla i přes občasný úlet. Kafe bych také neměla pít a jednou za týden si slabší instantní dám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
11.3.21 18:06
@blbab píše:
@PapeJ
Ano, považují ji za rozumnou. Vycházela z hodnot které jsem ji po měsíci měření předložila. Nevím, proč by mě měla šikanovat zbytečně. Mně třeba letí glykémie nahoru po rýži nebo kuskusu. Tak to nejím. Ale zatím jsem se vždy v pohodě vlezla i přes občasný úlet. Kafe bych také neměla pít a jednou za týden si slabší instantní dám.

No, tak že nám u Apolináře zakázali cukr a vše, co přímý cukr obsahuje, za šikanu nepovažuju. Poradili, že si můžeme udělat štrůdl, palačinky, ale prostě bez cukru. Kafe, pokud nemáš 4× denně turka můžeš pít klidně, jen ho nesmíš sladit. Já si instantní kafe započítávala do svačiny, kvůli mlíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
475
11.3.21 18:09

Nechapu, ze spousta holek nema vuli ani kvuli zdravi mimca se na par mesicu kousnout a odpustit si nevhodna jidla.. sama dietu drzim uz 6. mesic, je to otrava, omezovani, obcas mam krizi, ale neni snad vetsi motivace nez zdravy mimino. Kdyby hreseni ublizilo tobe, tak ok, ale bohuzel to akorat schyta to mimco. Jinak kombinace klasicke housky z burgeru a hranolek je sacharidova naloz, ktera se proste nevejde do povoleneho mnozstvi. Da se to vyresit nejakym (nebo zadnym) low carb pecivem a treba zeleninovyma hranolkama, protoze tech klasickych taky nevyjde moc nehlede na to, ze jsou proste nevhodne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
11.3.21 18:10
@D3n1s4 píše:
A co ne na burgeru tak špatného? Nemyslím z mcdonaldu, ale z restaurace popř. domácí, kde je pořádný flákot masa, spousta zeleniny, sýr a majonéza. Ano je to všechno v housce, ale pečivo zakázané není a nějaké sacharidy je fajn si i dát. Hranolky jsou lepší v troubě než smažené.Všechny slyšíte jen slovo hamburger s už se vám ježí chlupy :D ale jaký je rozdíl třeba mezi houskou a knedlíkem nebo těstovinama :D všecko je z mouky :D

No, ona ta kulatá houska je nasládlá, takže je v ní asi cukr. Když si ho uděláš z normální housky, tak proč ne. Majonézu také nedoporučovali, kečup je taky doslazovaný, Flák masa, pokud je bez dochucovadel nevadí. Zeleninu si musíš propočítat, aby ti to dalo společně s houskou a sýrem povolený počet sacharidů. V restauraci bych si ho taky asi neriskla, domácí, kde vím, co je asi jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2863
11.3.21 18:17
@Luminance píše:
Nechapu, ze spousta holek nema vuli ani kvuli zdravi mimca se na par mesicu kousnout a odpustit si nevhodna jidla.. sama dietu drzim uz 6. mesic, je to otrava, omezovani, obcas mam krizi, ale neni snad vetsi motivace nez zdravy mimino. Kdyby hreseni ublizilo tobe, tak ok, ale bohuzel to akorat schyta to mimco. Jinak kombinace klasicke housky z burgeru a hranolek je sacharidova naloz, ktera se proste nevejde do povoleneho mnozstvi. Da se to vyresit nejakym (nebo zadnym) low carb pecivem a treba zeleninovyma hranolkama, protoze tech klasickych taky nevyjde moc nehlede na to, ze jsou proste nevhodne

Já měla těhotenskou cukrovku při obou těhotenstvích. Dcera byla zimní, tam to celkem šlo, ale syn byl koncem července a ta chuť na nanuky, ovoce ze stromů (třešně, angrešty, jahody), co normálně jím po hromadách a najednou jsem mohla jen malou hrstičku. Zmrzku jsem si dělala domácí, to jsem se vždycky těšila na sváču :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7638
11.3.21 19:17
@D3n1s4 píše:
A co ne na burgeru tak špatného? Nemyslím z mcdonaldu, ale z restaurace popř. domácí, kde je pořádný flákot masa, spousta zeleniny, sýr a majonéza. Ano je to všechno v housce, ale pečivo zakázané není a nějaké sacharidy je fajn si i dát. Hranolky jsou lepší v troubě než smažené.Všechny slyšíte jen slovo hamburger s už se vám ježí chlupy :D ale jaký je rozdíl třeba mezi houskou a knedlíkem nebo těstovinama :D všecko je z mouky :D

No je vidět, že ses nikdy nezajímala o to, kolik v čem je sacharidů. Možná bys byla dost překvapená ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat