Těhotenská cukrovka a ketony v moči

Anonymní
5.5.21 08:50

Těhotenská cukrovka a ketony v moči

Zdravím maminky, mám těhotenskou cukrovou zatím kompenzovanou dietou. Včera jsem byla na diabetologii a z dopolední moči mi vyšly 2 ketony. Jinak vše ostatní v normě. Jsem obézni, takže hubnu. Doktorka se k tomu nevyjadřovala, tak jsem si myslela, že je to v pohodě. Ale dneska mi to trošku vrtá hlavou a čtu si nějaké články a jsem z toho trošku špatná. Nevíte co s tím? Jak se těch ketonu zbavit? Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1612
5.5.21 09:07

Nejsem odborník ani na normální cukrovku, ani na těhotenskou cukrovku. Nicméně jsem četla články, že ketony se v těhotenství objevují celkem často, hlavně ke konci.
Objevují se proto, že máš málo sacharidů a tělo, aby mělo dost energie, sáhne po tukových zásobách. A ketony jsou právě látky, které pomáhají ty tukové zásoby přeměňovat v energii.
Pokud jich je jenom menší množství, tak je to celkem normální, přece jenom máš dietu, která způsobuje, že hubneš. Pokud by ses jich chtěla zbavit, znamenalo by to, že musíš zvýšit příjem sacharidů, aby tělo dostávalo veškerou energii právě z nich a to u těhotenské cukrovky nechceš.
Takže pokud to neřeší doktorka, buď v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat