Těhotenská cukrovka a nevolnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
SabinaK
Kecalka 151 příspěvků 05.12.17 12:48
Těhotenská cukrovka a nevolnost

Dobrý den,

jsem ve 28 tt a zjistili mi cukrovku. Bohužel s postupem těhotenství přibývají i ranní nevolnosti které jsou bohužel spojeny s cukrovku. Ráno je mi cca 1hod dobře odvedu starší dítě do školky a po cestě do práce mám pocit že sebou někde seknu a nejsem schopna bez 30-45min. pouzy kdy jsi potřebuji sednout a čekat než nevolnost přejd dojít do práce a jakmile je nevolnost pryč jsme celý den úplně v pohodě bez jakéhokoliv problému a ráno zase znovu. Nemáte prosím radu co s tím jak předejít ranní nevolnosti.

Děkuji

Reakce:
Korculalala
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 05.12.17 12:54

Jednoznačně si hlídat ranní glykemii, to znamená nejíst na noc nebo v noci a hned po ránu do sebe něco hodit nejlépe ještě v posteli ale pokud trpíš gestačním diabetem tak určitě chodíš do diabetologické poradny a tam ti o tom museli říci více.

Uživatel je onlineLara Farseer
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 05.12.17 12:56

@SabinaK
Cukrovku mi naštěstí nezjistili, ale mám hypoglykémii, kterou máš i při cukrovce… trpím tím celé těhotenství, teď už 31 tt… Mě hodně pomohlo se těsně přes spaním najíst, ne lehkou svačinku, ale něco s bílkovinami…přes noc mi vždycky hodně klesl cukr a když jsem si vzala jídlo třeba 2-3 hod před spaním, tak jsem se ráno budila rovnou z pocitem na zvracení a bylo mi dlouho špatně. tak se teď snažím těsně před spaním najíst a pomáhá to… tak třeba to zabere i tobě. Držím palce, je to mizérie…

Tarinka
Echt Kelišová 8226 příspěvků 05.12.17 13:00
@Korculalala píše:
Jednoznačně si hlídat ranní glykemii, to znamená nejíst na noc nebo v noci a hned po ránu do sebe něco hodit nejlépe ještě v posteli ale pokud trpíš gestačním diabetem tak určitě chodíš do diabetologické poradny a tam ti o tom museli říci více.

A ja mela stejnej problem, jak zakladatelka a prave musely byt dve vecere, samozrejme dle jidelnicku. Ale treba bily kefir kolem devate se doperucuje. Nekdo prave musi vstavat i v noci.

Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 05.12.17 13:03

@Tarinka
Právě, něco s bílkovinama, co zasytí… já teda nemusím dodržovat jídelníček, protože mám „jen“ hypoglykémii, ale určitě jde něco vymyslet i dle jídelníčku… musí se jíst často a menší porce a ta pauza přes noc je prostě moc náročná… občas jsem se v půlce noci vzbudila a bylo mi na zvracení z hladu a musela jsem vstát a najíst se…

NiDa
Povídálka 25 příspěvků 05.12.17 13:46

@Lara Farseer Jenže pokud se paní neléčí inzulínem, tak je skoro nemožné, aby měla ráno po snídani hypoglykemii. Jedná se nejspíš o opačný problém než u vás.

Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 05.12.17 13:54

@NiDa
Hypoglykémie je u cukrovky přeci normální, ne? Proto se musí jíst často, po malých porcích a hlídat si glykemický index potravin. Nemám zkušenost s těhotenskou cukrovkou, ale hodně mýchy a manželových starších příbuzných mají cukrovku, na inzulinu nejsou a hypoglykemii mít můžou a musí si hlídat, aby se do ní nedostali…

Jinak nemluvím o stavu PO snídani ale naopak ráno na lačno. A když už je člověku hned po probuzení hodně špatně, tak se špatně snídá a pak se to vleče dlouho, než se to vyrovná.

Tarinka
Echt Kelišová 8226 příspěvků 05.12.17 14:51
@Lara Farseer píše:
@Tarinka
Právě, něco s bílkovinama, co zasytí… já teda nemusím dodržovat jídelníček, protože mám „jen“ hypoglykémii, ale určitě jde něco vymyslet i dle jídelníčku… musí se jíst často a menší porce a ta pauza přes noc je prostě moc náročná… občas jsem se v půlce noci vzbudila a bylo mi na zvracení z hladu a musela jsem vstát a najíst se…

No ja prave kdyz mela v tehotenstvi cukrovku, nelecila jsem se inzulinem a ranni hypoglykemie byla uplne bezna. Cukrovka u me delala spis to, ze ta hladina cukru byla nevyrovnana. Na lacno moc nizka, po jidle moc vysoko. Proto byla dulezita druha vecere, aby nedoslo k velkemu poklesu.

SabinaK
Kecalka 151 příspěvků 05.12.17 15:53

Děkuji za rady, vyzkouším doplnit na večer bílkoviny snad dojdu do práce na první pokus :-)

SabinaK
Kecalka 151 příspěvků 06.12.17 08:30

Holky ještě jednou děkuji za rady večer asi o půl desáté jsem snědla tvoroh a do práce jsem přišla úplně v pohodě bez nevolností:-)

Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 06.12.17 11:44

@SabinaK
Tak to jsem ráda, že to zabralo :) :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Jaký je rozdíl mezi kartáčkem s 3D technologií a sonickým kartáčkem na zuby?

Pokud jste se rozhodli pro investici do elektrického zubního kartáčku, měli... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >