Těhotenská cukrovka a vyvolání porodu

2179
14.3.21 08:01

Těhotenská cukrovka a vyvolání porodu

Dobré ráno všem :kytka:

Ráda bych se zeptala jak to je s vyvolávání porodu při těhotenské cukrovce s inzulínem pokud je odhad miminka normální a nehrozí, že by miminko bylo větší?
Jaké jsou vaše zkušenosti s těhu cukrovkou a vyvoláním porodu?

Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65
14.3.21 08:09

@Margit. Tomanova Ahoj, mám těhotenskou cukrovku a v úterý ráno nastupují na vyvolání porodu, pokud do té doby neporodim. Ale já jsem jen na dietě. Odhad prcka byl minulý týden cca 3,6 kg, tento týden ho doktor neměřil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
14.3.21 08:18

@mamnousek a v jakém jsi týdnu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
14.3.21 08:20

@Margit. Tomanova budu 40+0 tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
285
14.3.21 08:27

Ja mela termin 19.11 a porodila jsem 25.11 ( ten den vyvolavacka ). Cukrovku jsem mela, ale byla jsem na diete. :) A malej mel 54cm a 3.650g. : )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
14.3.21 08:43
@Margit. Tomanova píše:
Dobré ráno všem :kytka:

Ráda bych se zeptala jak to je s vyvolávání porodu při těhotenské cukrovce s inzulínem pokud je odhad miminka normální a nehrozí, že by miminko bylo větší?
Jaké jsou vaše zkušenosti s těhu cukrovkou a vyvoláním porodu?

Moc děkuji

Byla jsem jen na dietě. Ale nekompromisně mě na termín porodu vzali na vyvolávání. Syn se nechal přemluvit až další den a míry 51 a 3.5 kg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.3.21 09:09

Já jsem tedy jen na dietě, ale v 39+5 mi udělali odhad miminka a řekli mi, že váha 3,4 Kg je optimální, takže mi řekli, že není důvod k vyvolání. Nakonec kvůli jinému problému budou vyvolávat 40+4, ale s cukrovkou by mě nechali.

Asi záleží na koho narazíš. Se mnou o tom doktorka v porodnici mluvila a ptala se mě, jak se cítím a jestli chci ještě počkat nebo raději jít dříve na vyvolání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
14.3.21 09:33

Holky dekuju za vaše zkušenosti
Jsem teď 30+2 tak začínám zjišťovat co mě muze čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14683
14.3.21 11:15

Já měla tehotenskou cukrovku u obou dětí kompenzovanou dietou a kdybych neporodila dřív, tak by v termínu vyvolávali. Já teda řešila opačný problém a první dítě přemlouvala, aby vydrželo aspoň do 38 TT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17495
14.3.21 11:20

Cukrovka s inzulínem. Týden před termínem vyvolání, dítě mělo 2,7 a 49. Všechno v pohodě, za dvě hodinky byl venku.
Dneska mě tady prudí na distanční výuce :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
14.3.21 12:51
@Cattus píše:
Cukrovka s inzulínem. Týden před termínem vyvolání, dítě mělo 2,7 a 49. Všechno v pohodě, za dvě hodinky byl venku.
Dneska mě tady prudí na distanční výuce :lol:

A řekli z jakého důvodu chtějí porod vyvolávat, kdy miminko melo tak malou váhu? Myslela jsem, že nutí do vyvolání, když je mimco moc veliké :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17495
14.3.21 13:04
@Margit. Tomanova píše:
A řekli z jakého důvodu chtějí porod vyvolávat, kdy miminko melo tak malou váhu? Myslela jsem, že nutí do vyvolání, když je mimco moc veliké :think:

Přesto, že utz byl v pořádku, dr tvrdila, že je tam chyba a dítě musí být obrovské.
Měla jsem hodně velké břicho a hodně plodové vody. Ale to jsem věděla, měla jsem to tak i u prvního dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
14.3.21 13:20

@Cattus dekuju za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
456
14.3.21 21:05

Měla jsem těhotenskou cukrovku a nikdo mě do vyvolávání nenutil :nevim: Syn se narodil normálně v termínu. Přenášet by mě prý nechali týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
14.3.21 21:17

Já měla těhotenskou cukrovku na dietě, rodila jsem 41+3 tt, o vyvolání nepadlo ani slovo… Ale byla jsem naposled u své gynekoložky 40+0 tt a do porodnice byla objednaná na kontrolu právě 41+4 tt, mezitím jsem stihla porodit. Každopádně, cítíla jsem se dobře, dítě se zdálo v pořádku, tudíž bych s vyvoláním nesouhlasila :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat