Těhotenská cukrovka a zvláštní měření glukometru

46
7.4.20 08:01

Těhotenská cukrovka a zvláštní měření glukometru.

Zdravím maminky :) mám dotaz, odběr před ogtt jsem na lačno měla zvýšený. Jsem velká holka a v těho nepřibírám, hýbu se a dítě je normálně velké. Doktorka mě poslala na diabetologii. Já neváhala a mastila jsem v této době shánět diabetologii. Našla jsem si jednu, kde po telefonickém hovoru mě pouze vyslechla, že si mám sehnat glukometr(mamka ho má, tak mě nenapadlo, že mi ho má diabetoložka dát sama) a mám si měřit 4× denně cukr. Pak řekla, že mám držet dietu a všechno si psát (to jsem dodržovala také). Po týdnu jsem měla ranní hodnoty 5,7-6,2, po jidle jednou 9,1(moje chyba se sušenkami), jinak vše do 7,5 a hned mi chtěla nasadit píchání inzulinu, to jsem odmítla a hledala další diabetologii. U další mi vzali krev, vyšetřili mě, dali nový a můj měřič cukru, dietu a po týdnu jsem ranní hodnoty nižší a to 5,5-5,7. Poté mi dala diabetoložka prášek na noc. A ejhle, hodnota 4,7. Bohužel další dny mi to opět vyskákalo na 6 a víc a vždy po 5ti min a pořádném umytí rukou jsem měla do 5,3… Jak je tohle možné? :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34453
7.4.20 08:14
@Dess80 píše:
Zdravím maminky :) mám dotaz, odběr před ogtt jsem na lačno měla zvýšený. Jsem velká holka a v těho nepřibírám, hýbu se a dítě je normálně velké. Doktorka mě poslala na diabetologii. Já neváhala a mastila jsem v této době shánět diabetologii. Našla jsem si jednu, kde po telefonickém hovoru mě pouze vyslechla, že si mám sehnat glukometr(mamka ho má, tak mě nenapadlo, že mi ho má diabetoložka dát sama) a mám si měřit 4× denně cukr. Pak řekla, že mám držet dietu a všechno si psát (to jsem dodržovala také). Po týdnu jsem měla ranní hodnoty 5,7-6,2, po jidle jednou 9,1(moje chyba se sušenkami), jinak vše do 7,5 a hned mi chtěla nasadit píchání inzulinu, to jsem odmítla a hledala další diabetologii. U další mi vzali krev, vyšetřili mě, dali nový a můj měřič cukru, dietu a po týdnu jsem ranní hodnoty nižší a to 5,5-5,7. Poté mi dala diabetoložka prášek na noc. A ejhle, hodnota 4,7. Bohužel další dny mi to opět vyskákalo na 6 a víc a vždy po 5ti min a pořádném umytí rukou jsem měla do 5,3… Jak je tohle možné? :oops:

Ten glukometr je orientační. Dodržovala bych rady diabetoložky. Děláš to pro dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
7.4.20 08:15

@Dess80 nemuzes dělat dietní chybu? A nebo nepřiměřený sportovní výkon v daných dnech, měla by jsi mít jasný denní režim a opravdu dodržovat dietu, to je asi to nejdůležitější. Taky se pak muze stát, že u gestacniho či jiného diabetu budeš mít hodnoty cukru kolísavé.. to ti bohužel pořadí co a jak jen ta diabetoložka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
7.4.20 08:22

@Dess80 jinak ještě bych určitě nepřemýšlela jak hodnoty naměřené glukometrem očurat. Klasicky se doporučuje omyt ruce čistou vodou a mydlem, žádné salodlouhe mytí rukou se neprovádí :nevim: nejde ti přeci o to, mít dobrý výsledek na glukometru ale o to, aby byla léčba účinná nebo ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
7.4.20 08:23

Glukometr je jen orientacni pristroj.. navic kdyz chces merit opakovane, mela bys mu dat aspon 15 minut pauzu.. ale vetsinou se bere jako smerodatna ta prvni namerena hodnota.. ty mas tu lacnou celkem spatnou, takze bych drzela dietu, zkusila vyladit jidlem lacnou a kdyz nepomuze, tak inzulin neni zadna tragedie..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34453
7.4.20 08:24

Já jsem nesměla dopoledne mléčné výrobky třeba. Hrozně mi to zvyšovaly. Odpoledne OK. A přibrala jsem jen 9 kilo. Je to celkem super dieta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
7.4.20 09:10

Pěkně ti to skáče. Jinak měřit po 5 minutách je blbost, přeměřuje se když už po půl hodině, ale jestli budeš takhle pokračovat, budeš mít ty prsty úplně rozpíchaný. Měř se 4× denně a vyčkej. Zamyslela bych se taky nad tím, zda jíš vhodně, vliv má nejen složení, ale i množství jídla. A obrovský vliv má pohyb, chůze je pozitivní. Takže choď, jez, co máš a uvidíš. Když to nebude stačit a ani tableta ne, inzulín není žádný strašák, je to naopak velká pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18466
7.4.20 09:16

@Dess80 měřit znovu po 5 minutách je nesmysl. Dodržuj dietu a zadny sušenky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
7.4.20 12:42

Děkuji! no mě překvapil. Ten rozdíl po tak krátké době 8o dieta je fajn a pohyb mám taky, snad to půjde dolu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat