Těhotenská cukrovka - co jíst?

188
16.1.20 20:58

Těhotenská cukrovka- co jist?

Dobry den, dnes mi delali test na cukrovku a vysel mi pozitivni.Mela jsem 5,7.Mudr rekl at nejim sladke, sladke vody nepiju a ovoce a hlidam si pecivo a mouku.Po precteni ruznych clanku na netu jsem nestastna, ze v podstate vse obsahuje cukr a prijde mi, ze vubec nemuzu nic jist :(.Jsem v 24tt. Nikdy jsem se nemusela v nicem omezovat a nikdy jsem zadne jidlo nevazila atd. Muzete mi prosim poradit jake potraviny jite a co napr jite za jidla.?Nechci ublizit mimcu tak chci zacit spravne jist, ale bohuzel jsem za vsech tech poctu a tabulek uplne nestastna. Jinak si inzulin pichat nemusim a ani mi nerekl mudr, ze bych si mela merit cukr.Moc dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2432
16.1.20 21:03

https://www.tehotenskacukrovka.cz/jidelnicek/

zeleninu prakticky neomezeně, maso, vejce, mléčné výrobky (na ty bacha, někomu můžou dělat problém, zvlášť ráno), luštěniny… z příloh je nejlepší obyčejný chleba, brambory, celozrnná rýže, pohanka, quinoa… S bílým pečivem, bílou rýží a těstovinami opatrně. Ovoce je pořeba vyzkoušet, mně nevadilo skoro žádné (samozřejmě v rozumném množství).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3270
16.1.20 21:05

Tak spravne bys mela byt odeslana do dia poradny a dostat glukometr a delat profil. 5,7 na lacno je celkem dost. 5,1 a vys je uz vse brane jako tehu cukrovka. Nejvic info je na webu tehotenskacukrovka.cz vcetne jidelnicku. Vazit a sledovat slozeni potravin bude na zacatku celkem nutne bo je cukr i v pecivu, sunkach a proste vsem moznem:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
16.1.20 21:07

Šla bych velmi rychle za jiným doktorem a do diabetologické poradny. Jestli 5,7 je glykémie na lačno, tak je to celkem dost a je potřeba si ji měřit. On totiž každý reaguje trochu jinak na různé potraviny, co jednomu inzulín vystřelí do nebe, druhému může projít. Jinak stránky tehotenskacukrovka.cz, tam najdeš vše potřebné info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8558
16.1.20 21:16

Me dost do velkych vysin reagovalo telo treba jen na jeden blby bily rohlik. Naopak proteinova tycinka z DM mi cukr nezvedla a dokonce i dia dr mi po precteni obalu rekla, ze obcas ji muzu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
16.1.20 21:17
@DeeSocialWorker píše: Šla bych velmi rychle za jiným doktorem a do diabetologické poradny. Jestli 5,7 je glykémie na lačno, tak je to celkem dost a je potřeba si ji měřit. On totiž každý reaguje trochu jinak na různé potraviny, co jednomu inzulín vystřelí do nebe, druhému může projít. Jinak stránky tehotenskacukrovka.cz, tam najdeš vše potřebné info

Já jsem byla v diabeticke poradne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
16.1.20 21:17

Poradim jenom snidani, ostatni jidla pro me byla utrpeni :-) Ja jsem snidala vecerni chleba ( fuj ), protoze pecivo mi rano neprochazelo zadny jiny. K tomu vetsinou vejce nebo syr, okurka. ( nemam rada sunku a v podstate asi jinou zeleninu ), takze snidane byla porad takova stejna. Obyc rohlik nebo i klasickej chleba mi absolutne neprochazely.

Jinak bys asi mela zmenit dia poradnu, mas dostat glukometr a prouzky, aby sis mohla zmerit, co ti prochazi a co ne. Takhle vubec nevis, na cem jsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
16.1.20 21:18

@lola123 no, ale vypada to, ze tvuj dia doktor o tehotensky cukrovce nevi vubec nic :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
16.1.20 21:34
@Euforia píše:
@lola123 no, ale vypada to, ze tvuj dia doktor o tehotensky cukrovce nevi vubec nic :nevim:

Rekl me at omezim sladke, sladke vody, mouku,pecivo.Jsem uz z toho uplne nestastna.Snad zavolam na gyndu at me vystavi novy papir a zajdu jinam :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
896
16.1.20 21:35
@lola123 píše:
Já jsem byla v diabeticke poradne.

Tak to je dost smutný… Až pořešíš sebe a dietu, zvaž, jestli si na něj nestěžovat, tenhle přístup je dost divný, neprofesionální a v případě těhotenské cukrovky může být nebezpečný tobě i dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
16.1.20 21:39

Lola123 mozna by to bylo nejlepsi. Hodnoty se muzou v prubehu casu horsit, ale zas se uplne nestresuj z toho. Pro zacatek vynech vsechno sladky, obyv rohliky, housky, tmavy pecivo. O mouce moc nevim. A procti si ten web tehotenskacukrovka :)
Hlavne bys mela mut ten glukometr, pak uvidis, jaky mas po kterym jidle hodnoty, co je ok a co ne :)

Nejhorsi je smrt z vydeseni ;))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2569
16.1.20 21:40

@lola123 to je tedy doktor k prdu :zed: jako ono si všechno najdeš na netu a já doporučuju si stáhnout aplikaci Kalorické tabulky :palec: tam máš u každé potraviny napsáno kolik čeho obsahuje.
Ale je opravdu zvláštní, že to domu nedal glokometr. Nechápu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53000
16.1.20 21:51

Ano, www.tehotenskacukrovka.cz. Přímo je tam seznam diabetologických poraden pro těhotné (!!!), obyč diabetologové s tou těhotenskou často nemají dost zkušeností a léčí to jako normální cukrovku, je tam ale dost rozdílů. A glukometr i papírky do něj vyfasuješ, bez něj to fakt nejde.
https://www.tehotenskacukrovka.cz/…pro-tehotne/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
16.1.20 21:51
@kavenka píše:
@lola123 to je tedy doktor k prdu :zed: jako ono si všechno najdeš na netu a já doporučuju si stáhnout aplikaci Kalorické tabulky :palec: tam máš u každé potraviny napsáno kolik čeho obsahuje.
Ale je opravdu zvláštní, že to domu nedal glokometr. Nechápu :nevim:

Nedal a rikal, ze je vsechno dobry a nemem se stesovat atd.Jsem uplne na vazkach tam jsem to zas vlezla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2569
16.1.20 22:16

@lola123 třeba ti ho dá na další kontrole :think: už máš termín?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat