Těhotenská cukrovka dotaz

Anonymní
9.1.20 15:41

Těhotenská cukrovka dotaz:

Dobrý den./Ahoj. Prosím chtěla bych se jen zeptat, zjistili mi těhu cukrovku jsem ve 27 týdnu. Ale mám ji strašně nízkou, na kontrolu jdu 6tého a nesmím “vůbec” sladké. Jenže já jsem na tom závislá :D musím si dat proste něco sladkého byla bych strašně nervózní :D a dotaz zní. Když budu jist sladké a cca 2dny před kontrolou si nic sladkého nedám :( zjisti, z odběru krve že jsem si něco dala? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6156
9.1.20 15:46

Nemelo by byt zdravi Tvoje a Tveho ditete prednejsi?
Dej si neco na potlaceni chuti na sladke, napr. Chrom pry funguje, a fakt to dodrzuj.
A propo, jestli ji mas nizkou, tak proc takovy prisny zakaz sladkeho? To se jevi ve vzajemnem rozporu, urcite je to takto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
9.1.20 15:47

Nejde o to, aby Vám na to nepřišli, ale aby bylo dítě zdravé. Tam není, co řešit, ne? Vynechejte sladké, to zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14683
9.1.20 15:48

Ano, zjistí to z rozboru na dlouhodobý cukr. Hlavně si uvedom, že tím škodíš svému dítěti. Může mít třeba špatně vyvinuté srdce nebo plíce… Když budeš mít správnou strukturu jídelníčku, nebudeš mít chuť na sladké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 15:49
@Jogrr píše:
Nemelo by byt zdravi Tvoje a Tveho ditete prednejsi?
Dej si neco na potlaceni chuti na sladke, napr. Chrom pry funguje, a fakt to dodrzuj.
A propo, jestli ji mas nizkou, tak proc takovy prisny zakaz sladkeho? To se jevi ve vzajemnem rozporu, urcite je to takto?
Ano určitě je to tak jak píšu, doktorka mi řekla že to dítě teď nějakým způsobem neohrožuje, apod. Ale že do konce těhu nesmím vůbec sladké, že by se jen mohlo stát to že by se mi narodilo 4kg dítě..
A samozřejmě že dítě je přednější, ale proste ten pocit té chuti áchjo :(
  • Citovat
  • Nahlásit
14683
9.1.20 15:55

Sorry, ale jen velké dítě problém až takový není. Problém je velké dítě malými plícemi, které to velké tělo nedokáží obsloužit. Jinak ti velmi doporučuji pročíst si informace na webu tehotenskacukrovka.cz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52917
9.1.20 16:01

A jde ti o to, aby tě doktor pochválil, nebo o to, abys měla zdravé dítě? Mrkni na www.tehotenskacukrovka.cz. A rodit 4 kila je asi tak nejmenší, co mu můžeš způsobit, když se nebudeš držet, to je celkem prkotina.
Nic jako strašně nízká cukrovka není - cukrovka je dobře nebo špatně kompenzovaná, ale furt je to cukrovka. Může být z počátku s hodnotama nikterak tragickýma, ale s postupujícím těhotenstvím se to umí rozjet.
Ale jestli ti jde jenom o to, jak na tebe budou doktoři koukat, tak ne, ani půlka dortu se na cukruv krvi za dva dny neprojeví. Na dlouhodobým už ano. A na dítěti taktéž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14683
9.1.20 16:10

Tvoje dítě, tvoje odpovědnost, tvoje rozhodnutí. Cukrovka se s postupujícím těhotenstvím zhoršuje.
Jestli sis sem šla pro posvěcení toho, že můžeš jíst sladké, tak to fakt nečekej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30172
9.1.20 16:15

Hele, já jsem taky měla těhotenskou cukrovku, přibrala jen 9 kilo a hladová jsem nebyla. Jen jsem si prostě nedala sladkosti. Těch pár měsíců to vydržíš. Jsou horší věci na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
9.1.20 16:16

Co znamená strašně nízkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3585
9.1.20 16:23

Cukrovka je prostě cukrovka a je fuk, zda nepřojdes o chlup nebo hodně. Proč se nás ptáš, když si pak sama odpovídá, hm? Doktorce je to ve výsledku fuk, tu podvádět nemusíš, ale ohrožujes dítě. A to, že bude velké je to nejmenší, ty opravdové problémy jsou mnohem horší :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:26

Takové mám hodnoty…

• Citovat
  • Nahlásit
297
9.1.20 16:31

Nerozumím, jestli hodnota na lačno je 6,6 a nebo 3,4 :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14683
9.1.20 16:33

Jestli je ranní lačná hodnota 6,6, tak to fakt není nízké. Vždyť limit je 5,1!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.20 16:38
@pinklady píše:
Nerozumím, jestli hodnota na lačno je 6,6 a nebo 3,4 :nevim:
na lačno 3,4..
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...