Těhotenská cukrovka ( glukometr, hodnoty)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

StM90
Povídálka 28 příspěvků 13.07.18 20:41
Těhotenská cukrovka ( glukometr, hodnoty)

Ahojky maminky co máte těhu cukrovku potřebuju poradit ohledně hodnot po měření glukometrem…ráno na lačno jsem měla 4,5…po snídani 5,5…po obědě 7,4 a po večeři 9,2…přijde mi, že se mi to o dost zvýšilo :-(…předem děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 13.07.18 20:42

Jak dlouho po jídle měříš? Hodinu nebo dvě?

Hlaholice
Kecalka 431 příspěvků 13.07.18 20:49

@StM90 Jeszli to je po dvou hodinách, tak je to po obědě i večeři vysoké… Na začátku to chce trochu víc pozorování, co si muzu a nemůžu dovolit sníst. Asi to chce trochu ubrat porce. Ale můžu to taky dělat konkrétní potravina. Taky hraje určitou roli psychika a fyzická námaha.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 13.07.18 20:51

Pokud je to po hodině (tak měřím já), tak je to OK až na tu poslední. Dávej pozor na množství pečiva, opravdu je dobré zapisovat jídelníčky. Já to píšu do kaloricketabulky.cz a tam mi to samo spočítá množství sacharidů a hned vím, co si můžu dovolit.

StM90
Povídálka 28 příspěvků 13.07.18 20:53

Měřim se přesně hodinu po každém jídle…dnes to bylo moje prvni měření

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1550 příspěvků 19 inzerátů 13.07.18 20:53

@StM90 Hodně záleží na fyzické aktivitě. Stačí, když ráno po snídani trošku uklidíš a cukr tolik nevyletí. Naproti tomu večer se člověk zpravidla méně hýbe, takže proto cukr může vyletět výš. Navíc každá jsme jiná, každému ten cukr skáče jinak, určitě za pár dnů vysleduješ, co a jak tě ovlivňuje. ;-) Já třeba měla problém hlavně s lačnou glykemií, pak jsem v průběhu dne mohla sníst pomalu cokoliv a cukr se jakž takž držel. No a ty glukoměry jsou taky dost orientační…

StM90
Povídálka 28 příspěvků 13.07.18 20:58

Je možné, že třeba prášky mohou ovlivnit hodnoty?…Beru těhu vytaminy a prašky na křečové žily

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 13.07.18 21:02

@StM90 já brala taky vitaminy a vliv to nemělo. Co jsi měla k večeři?

Jahru
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 13.07.18 21:04

Spíš záleží na tom co jsi jedla. Mne nektere potravinyvadily, i kdyz dle tabulek mely byt ok. Naopak jine, nedoporucene, potize nedelaly.

StM90
Povídálka 28 příspěvků 13.07.18 21:05

Měla jsem rybu s bramborovou kaší…mě právě doktorka říkala, že rybu mám jíst 2× týdně

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 13.07.18 21:10

@StM90 ryba je Ok, udělala to nejspíš ta kaše, ta mi s tím taky hodně hýbala. V bramborach je hodně sacharidů, opravdu to chce vážit porce.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 13.07.18 21:12

A pozor i na to co piješ, chce to jen neochucenou vodu nebo nesladky čaj.

Jahru
Ukecaná baba ;) 1414 příspěvků 13.07.18 21:13

@StM90 Ryba ok, kase muze byt problem - musis si dat o dost mensi porci nez brambor. Jednak je v ni mleko (tzn. dalsi cukr) druhak se ty rozsmelcovane brambory rychleji vstrebavaji a vic zvedaji glykemii.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 13.07.18 21:18

Jinak hodně u mě dělal i trojobal, tak snad ta ryba nebyla obalena a smazena :-)

StM90
Povídálka 28 příspěvků 13.07.18 21:18

Piju jen neslazenou vodu nic jinýho…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >