Těhotenská cukrovka - hodnoty?

48
18.5.18 08:28

Těhotenská cukrovka - hodnoty?

Ahoj slečny, zjistili mi těhotenskou cukrovku.
Dostala jsem v dia poradně dietu a mám se merit glukometrem.
Zajímalo by mě jaké mate hodnoty ráno nalačno a po jídle?

Jsem z toho taková špatná a obrečela jsem to. Mám strach, že mě nepříjmou do Jbc porodnice. Slyšela jsem, že ženy s cukrovkou nepřijímají.
Děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.5.18 08:44

Taky jsem to obrecela, znamena to asi 30% riziko cukrovky do 10 let. Jinak jsem to zvladla, ale nevzpominam na to moc rada. Navzdy jsem zmenila zpusob stravovani, to na tom bylo zase pozitivni, otevrelo mi to oci. Tereza

Anonym - zdravotni stav, dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 08:47

K tem hodnotam - to se behem tehotenstvi menilo a ruzne skakalo, nejdriv byly vysoke nalacno, pak v prubehu dne, pak zase nalacno, pak nasledoval pres prisnou dietu inzulin. Presne hodnoty si nepamatuju. Jen ze jsem zacala s mirnou dietou a skoncila u velmi striktni a pichala si dvakrat denne. Ale u 90% pacientek staci dieta, u me se to rozjelo hodne. BMI mam normalne 20, je to metabolicka porucha. Tereza

• Citovat
  • Nahlásit
2666
18.5.18 08:57
@Annie123 píše:
Ahoj slečny, zjistili mi těhotenskou cukrovku.
Dostala jsem v dia poradně dietu a mám se merit glukometrem.
Zajímalo by mě jaké mate hodnoty ráno nalačno a po jídle?Jsem z toho taková špatná a obrečela jsem to. Mám strach, že mě nepříjmou do Jbc porodnice. Slyšela jsem, že ženy s cukrovkou nepřijímají.
Děkuji. :srdce:

Netrap se tím, dneska má těhu cukrovku dost maminek. Já tedy těhu cukrovku u dcery před pěti lety taky obrečela a moc jsem se bála, že si budu muset píchat inzulín. Ale přežila jsem jen na dietě :mrgreen: U syna pak jsem měla hraniční hodnoty na testech, ale sama jsem si o dietu řekla, vzhledem k cukrovce při dceři a mému vyššímu věku. Myslím, že když budeš jen na dietě, není důvod, proč by tě neměli v porodnici přijmout. U mě to v porodnici nikdo neřešil, maximálně mě nenechali přenášet, ale ani to se už prý nemusí :nevim: Jinak já měla hodnoty ráno do 5,3 a hodinu od začátku jídla do 7,8. Což je norma a šlo mi to s dietou dodržovat. Občas, asi tak 3× mi vylítl cukr po jídle nad 8, ale když to není pravidelně, nic se neděje. Dobré jsou stránky www.tehotenskacukrovka.cz. Těma jsem se dost řídila, chodila jsem i k Apolináři k těm doktorkám, které tyto stránky vedou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3166
18.5.18 09:11

I v Liberci to neni spatne:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 09:24

Je to neprijemna komplikace, ale hlavne ze je v poradku miminko. Toto se da, pokud jsi svedomita, tak je to jen otrava, zadna tragedie. Tereza

• Citovat
  • Nahlásit
48
18.5.18 10:34

O tu dietu mi vůbec nejde, samozřejmě je to otrava, ale todle zvládnu. Jen prostě chci rodit v Jbc a tam když si píchate inzulín nebo berete léky neberou. V Liberci rodit nechci. :?
Jinak já jsem byla na tom testu poprvé hodnoty na lačno 5,2, za týden (mimichodem celý týden jsem nejedla sladké) jsem měla ještě vyšší 5,4.
Nyní držím dietu první den a měla jsem na lačno 5,1 a po snídani 6,8, což patří do normy, ale stejně. Není to zvýšené?

:cert:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.18 10:43
@Annie123 píše:
O tu dietu mi vůbec nejde, samozřejmě je to otrava, ale todle zvládnu. Jen prostě chci rodit v Jbc a tam když si píchate inzulín nebo berete léky neberou. V Liberci rodit nechci. :?
Jinak já jsem byla na tom testu poprvé hodnoty na lačno 5,2, za týden (mimichodem celý týden jsem nejedla sladké) jsem měla ještě vyšší 5,4.
Nyní držím dietu první den a měla jsem na lačno 5,1 a po snídani 6,8, což patří do normy, ale stejně. Není to zvýšené?:cert:

S porodnici neporadim, ziju v zahranici. Ty hodnoty se casto meni a nezavisi to ani tolik na strave jako na hormonech. Jak hodne jsou zvysene nedokazu posoudit, tady jsou jine jednotky a i trochu jine hodnoty se berou jako norma.
Tereza

• Citovat
  • Nahlásit
2666
18.5.18 10:45

@Annie123 Lačná je do 5,3 a po jídle do 7,8. Takže v pořádku. Tam se bere, že ten glukometr měří +-. Ale je potřeba měřit opravdu hodinu od začátku jídla. Prý to dost zkresluje, když měříš o něco později. JInak kdyby se zvedala ta lačná hodnota, tak doporučují dávat si večer ještě druhou večeři. Já toho využívala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2666
18.5.18 10:49

JInak já měla celou dobu, kdy jsem se měřila tu lačnou kolem 5,1 málokdy mi to spadlo pod 4,8. Tu po jídle jsem mívala kolem 7,1 - 7,6. Takže neřeš. Pokud ti to nevylítne nad ty daný hodnoty, je to v pořádku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2666
18.5.18 10:53
@Annie123 píše:
Nyní držím dietu první den a měla jsem na lačno 5,1 a po snídani 6,8, což patří do normy, ale stejně. Není to zvýšené?:cert:

Já právě měla tu lačnou 5,1. Ty ostatní hodnoty v pořádku. Taky mě chtěli hnát na druhý test, ale já už byla smířaná s tím, že tu těhu cukrovku mám a měla jsem ji při prvním dítěti, tak už jsem na druhý test nešla a rovnou naklusala na diabetologii pro glukometr :mrgreen: Aspoň jsem tolik nepřibrala, jsem byla rozežraná, že bych nabrala bůhví kolik. Jsem jedla strašně moc sladký :mrgreen: Takhle jsem se pěkně krotila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
18.5.18 13:05

@PapeJ Jo sladký jsem jedla jako prase předtím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
30.5.18 07:36

Holky, jaké máte hodnoty glykemie po ránu? Já mám vždy do 5,3 a často i přesně 5,3.
Od kdy se ordinuje inzulín? Díky :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2666
30.5.18 08:01
@Annie123 píše:
Holky, jaké máte hodnoty glykemie po ránu? Já mám vždy do 5,3 a často i přesně 5,3.
Od kdy se ordinuje inzulín? Díky :(

Tak hodnotu nepřesahuješ, tak se neboj hned inzulínu. Zkoušela jsi den před tím druhou večeři? Doporučují dát si nějakých 30 g sacharidů. Já si dávala mlíko a křehký chlebík a ráno ty hodnoty byly dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
31.5.18 07:24

@PapeJ Právě, že zkoušela a je to jak kdy, někdy lepší někdy stejný a to jím to samé vždy. Chleba se sýrem nebo šunkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama