Těhotenská cukrovka – hodnoty na lačno nižší než v laboratoři

Anonymní
29.11.20 11:23

Ťehotenská cukrovka hodnoty na lačno nižší než v laboratoři

Holky prosím, vím že nejlíp mi na otázku odpoví přímo v dia pořádně, ale zajímá mě že žíly z laboratoře mám hodnoty vysoké vždy přes 6 (na lačno) a doma se mám měřit glukometrem a moje hodnoty na lačno jsou 4,2.. 3,7…3,4… Vím že ze žíly by měly být hodnoty přesnější ale jestli má glukometr takové odchylky tak přece nemá cenu se měřit, protože jinak nechápu proč v poradně mám hodnoty vysoké a doma nic, a po jídle mi to nikdy nepřesáhlo ani 6

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
623
29.11.20 11:52

A to ti vychází v dia pořádně nebo přes 6 to bylo na ogtt? Pokud na testu, tak ti zabrala dieta. Pokud v poradně, tak je to proto, že pokud se po lacneni nedoplni energie jídlem, tak telo nema z čeho brát a pálí z vlastních zdrojů. Využívá glukogen z jater, který mění na glukózu. Tělo má pocit nedostatečnosti a vypálí více cukru.

Příspěvek upraven 29.11.20 v 18:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7853
29.11.20 12:14

To je síla… Ťehotenská…ať žije čeština :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 12:32

@pannda raději se starej o sebe :ok_hand:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 12:36

@Mediula k ogtt jsem se ani nedostala je to hned z první hodnoty, dietu jsem držela už i před odběrem v dia… První vysoká lačná mi vyšla v 8+5 pak opačko v 12 TT, od té doby držím dietu, první kontrola v dia byla v 16tt,,, hodnoty pořád přez 6. Tak jsem z toho glukometru zmatená 🤷

• Citovat
  • Nahlásit
623
29.11.20 13:09

Aha, už chápu. Předpokládám, že se měříš ráno po probuzení a v dia ti dělají odběry po nějaké době (půlhodina, hodina). Potom je vysvětlení výše. Pokud ne, tak bych zkusila jiný glukometr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 13:16

@Mediula mě to právě zarazilo včera po obědě kdy jsem měla 3,5,,, tak jsem zkusila i manžela taky hodinu po obědě a ten měl 6 takže si myslím že funguje dobře, jen nechápu ten rozdíl v dia a doma

• Citovat
  • Nahlásit
623
29.11.20 13:39
@Anonymní píše:
@Mediula mě to právě zarazilo včera po obědě kdy jsem měla 3,5,,, tak jsem zkusila i manžela taky hodinu po obědě a ten měl 6 takže si myslím že funguje dobře, jen nechápu ten rozdíl v dia a doma

Však to vysvětluju výše. Už jsi byla nějakou dobu vzhůru a nedoplnila tělu energii jídlem, proto hodnota stoupla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 14:01

@Mediula doma i v dia je vždy měřeno cca hoďku po probuzení, jen s tím rozdílem že do dia musím dojít, stejně to celé nechápu když jsou hodnoty vysoké tak mají být vysoké pořád a ne že když ujdu pár metrů tak cukrovku mám a když nikam jít nemusím tak ji v podstatě nemám,,, to jen takový povzdech…

• Citovat
  • Nahlásit
623
29.11.20 14:30
@Anonymní píše:
@Mediula doma i v dia je vždy měřeno cca hoďku po probuzení, jen s tím rozdílem že do dia musím dojít, stejně to celé nechápu když jsou hodnoty vysoké tak mají být vysoké pořád a ne že když ujdu pár metrů tak cukrovku mám a když nikam jít nemusím tak ji v podstatě nemám,,, to jen takový povzdech…

Ale už vyvines nějakou aktivitu a na tu tělo potřebuje energii, proto je to vyšší. Máš se měřit po probuzení hned, ne hodinu, to už není lačná, takže výsledek neprůkazný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 15:03

@Mediula ale v dia taky přece neměří hned po probuzení,

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 15:04

A jinak proč není lačná když do té doby nic nejím?

• Citovat
  • Nahlásit
623
29.11.20 15:07

Neměří, tak asi nebudou stát u tvý postele, aby tě mohli změřit :lol:
Lačná je po spánku (nejméně 8, max 11h), tělo ve spánku funguje jinak. Když jsi hodinu po probuzení vzhůru, tak už tělo bere energii ze zásoby a ta hodnota může být jiná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.20 15:37

Takže se měřím ve stejný čas jako i v laboratoři… Nevidím v tom problém 🤷 no děkuji za odpovědi, ono asi fakt bude lepší se zeptat jen v poradně 😆

• Citovat
  • Nahlásit
260
29.11.20 16:19

Lacnou si mer ihned po probuzeni, po hodine uz je hodnota nevypovidajici. Jinak bych se na to zeptala v dia, treba si i nechat zkontrolovat ten glukometr..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat