Těhotenská cukrovka (hodnoty v normě)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

StM90
Povídálka 28 příspěvků 29.08.18 14:59
Těhotenská cukrovka (hodnoty v normě)

Ahojky holky…chci se zeptat, podle Dr. mám těhotenskou cukrovku…mám glukometr a měřím se 2× v týdnu…hodnoty ráno na lačno mám kolem 3,0 - 4,5 víc jsem zatim neměla a po každým jídle 5,5 - 6,0 víc jsem taky neměla…co se týče jídla, tak jsem vyřadila cukrovinky a piju jen vodu…občas na mě jdou chutě a tak neodolám a dám si třeba zmrzlinu a pam se změřim a hodnoty jsou o5 nízké, nehřešim každý den, jen občas…myslíte, že to může uškodit miminku?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63327 příspěvků 3 inzeráty 29.08.18 15:03

@StM90 POkud i s hřešením udržíš nízké hodnoty, tak je to v pohodě.

NiDa
Povídálka 25 příspěvků 29.08.18 15:07

Osobně si myslím, že mimču víc ublíží lačná hodnota 3,0 než 6 po jídle, což je i u zdravého člověka velmi dobrý výsledek. Kdy se po jídle měříš? Za 2 hodiny?

A je sice fajn, že vynecháváš sladkosti, ale jenom pro zajímavost, víc cukru je ve 2 krajících chleba než v tabulce čokolády. ;) Takže pokud máš hodnoty v pořádku, nijak bych jídlo neomezovala (samozřejmě čokoláda není nic moc zdravého, ale pokud budeš mít chuť, klidně si občas čtvereček dej). :)

StM90
Povídálka 28 příspěvků 29.08.18 15:17

Měřím se vždycky hodinu po jídle…chleba teda vůbec nejím…k snídani mám vždycky ovocný jogurt…jim v podstatě pořád to samí akorát menší porce a víckrát za den

skorotehotna
Kecalka 260 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 16:06

@NiDa To snad nemyslíš vážně ne? Že ve dvou krajících chleba je víc cukru než v tabulce čokoláady. To je snad ta největší blbost, jakou jsem kdy slyšela. Kde si na to přišla?

baal7513
Kecalka 127 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 16:10

@skorotehotna je to tak.. Čokoláda je primárně složená z tuků, nikoli cukru..tak se podívej na složení 8)

Příspěvek upraven 29.08.18 v 16:14

skorotehotna
Kecalka 260 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 16:13

@baal7513 Já sem se dívala;) Tabulka čokolády Milka 58,0 g cukru. Dva krajíce chleba cca 5-10g cukru.

baal7513
Kecalka 127 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 16:20

@skorotehotna tak jednak Milka není čokoláda.. Čokoládou je myšlena skutečná čokoláda jako Lindt a a pod., kde je určité procento kakaové hmoty. A i Milka levné čokolády jsou slozeny převážně z tuků. Ale hlavně.. Cukrem jsou myšleny sacharidy u těhotenské cukrovky.. A v jednom krajíci chleba (cca 70g krajíc) opravdu není jen 5 g sacharidů, ale 25-30g! Tehotenska cukrovka neznamená vypustit cukr, ale hlídat množství sacharidů a glykemicky index ve stravě.. ;)

skorotehotna
Kecalka 260 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 16:22

@baal7513 Tak ono když řekneš cukry a myslíš sacharidy, tak je to trochu zavádějící, že:)

NiDa
Povídálka 25 příspěvků 29.08.18 16:23

@skorotehotna 2 krajíce chleba (v prmůěru 100g) mají cca 50g sacharidů. A zrovna milku za čokoládu nepovažuji, ale i tak je to velmi podobný výsledek. U 90% hořké čokolády je ve 100g jen 14g sacharidů. ;) A co teprve kopeček rýže, ten má těch 40-50g sacharidů taky.

skorotehotna
Kecalka 260 příspěvků 2 inzeráty 29.08.18 16:24

@NiDa Hlavní problém asi je, že já rozlišuju sacharidy a cukry:)

NiDa
Povídálka 25 příspěvků 29.08.18 16:29

@skorotehotna V prvním příspěvku jsem uvedla cukry pro jednoduchost. Ve skutečnosti chleba ten cukr (glukózu) obsahuje také, jenom vázanou v polysacharidech. Stejně se ale na glukózu a další monosacharidy rozštěpí. A v opravdovém chlebu není žádný přidaný cukr, když už chceš slovíčkařit.

Poslední věc je ta, že slinivce je úplně jedno, zda paní snědla hroznový cukr nebo rýži, výsledek je pro tělo z hlediska zvyšování hladiny cukru v krvi stejný, pouze je rozdíl v prudkosti zvýšení glykémie.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 12:17
Jaké jsou normální hodnoty u tehotenske cukrovky

Holky prosím vas, dostala jsem glukometr a papír s dietou ale nikde nemůžu vyčíst jaké hodnoty jsou v norme a jaké už ne. Prosím víte to někdo? Děkuji

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63327 příspěvků 3 inzeráty 31.08.18 12:33

Z hlavy nevím, ale koukni na tehotenskacukrov­ka.cz a tam to 100% bude.

StM90
Povídálka 28 příspěvků 31.08.18 13:45

Nalačno do 5,3 a za hodinu od začátku jídla do 7,8

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >