Těhotenská cukrovka - její dodržování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NikolinkaK
Stálice 81 příspěvků 13.10.14 14:02
Těhotenská cukrovka - její dodržování

Ahoj, tak zase mmám dotaz: Ve čtvrtek mi moje doktorka oznámila, že mám cukr v moči, že hodnota je 5,3, ale že to není těhotenská cukrovka, že mě raději zašle do diabetologické poradny. Tam jsem zašla a ta doktorka, že je to nové týden a od 5,1 se to už jako těhotenská cukrovka počítá. Dala mi předlohu pro dietu a glukometru. Tak jsem od pátku držela dietu, prostě jsem byla bez sladkého a snažím se ty věci dodržovat, i když to není zatím lehké. No a dnes jsem si měřila před snídaní, a nejdřív mi vyšlo 8,3 a za pět minut 5,5..tak nevim…jsem z toho zmatená…hodinu po obědě mi to zase vyšlo 6,2…a to se snažím držet dietu..tak nevím…Je tu někdo kdo tu dietu až tak úplně nedodržoval a bylo vše v pohodě..?? Myslím tím, když ty hodnoty nejsou tak vysoký? Mám pořád hlad..je to přece i stresující pro mimi, jsem 29 tt. Jsem z toho trochu zoufalá, čekala jsem lepší výsledky. Děkuji za pomoc…

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Reakce:
Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 49283 příspěvků 13.10.14 14:13

Tak cukrovka ale není jen o sladkém.

neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.10.14 14:18

Já měla cukrovku, dietu jsem dodržovala, a stejně mi hodnoty cukru nevycházely v normě. A hlavně jsem měla hlad - a není to rozhodně jen o vysazení sladkého, hlavně pečivo, přílohy je potřeba hlídat. Skončila jsem na inzulínu - a popravdě, bylo mi líp. Aspoň jsem se mohla relativně normálně najíst a měla jsem jistotu, že malá bude v pořádku.

Pocit hladu i hraniční hodnoty řeš spíš s doktorkou, u cukrovky nejde o tebe, ale o dítě.

mrnousekjaninka
Závislačka 4601 příspěvků 13.10.14 14:19

Taky jí mám a to od 6tt… je to o tom, že si musíš hlídat všechny cukry nejen sladkosti ale i pečivo, přílohy… cukr je skoro ve všem… takže jíst míň a často. to by ti ale měli vysvětlit v dia poradně. Stejně tak by ti měli říct hodnoty, kterých bys měla při měření dosahovat aby to nebylo tak špatný. Ano, nalačno je to 5,1 ale po jídle jsou hodnoty jiný (nemám u sebe kartičku a nepamatuju si to). Lékař nebo sestra si na tebe mají udělat čas a vše dopodrobna vysvětlit. Jde o to, že ty cukry pak ubližují miminku - rodí se hodně velký…

bozska-mrcha
Extra třída :D 10222 příspěvků 13.10.14 14:21

@NikolinkaK trochu bych projela net ať máš přehled o tom co hladinu cukru zvyšuje a snižuje, ve stravě hlídat nejen volné cukry, ale i ty skryté. Načti jaký je rozdíl mezi glykemickým indexem a glykemickou náloží, ta je pro diabetika podstatnější. A v neposlední řadě na hladinu cukru v krvi má pozitivní vliv pohyb, tedy pokud to jde tak chodit a zase chodit
A nedodržovat deitu bych nedoporučovala, ohrožuješ jak sebe tak dítě a velká porodní váha dítěte je to nejmenší co by se mohlo stát

@RadkaCh píše:
Tak cukrovka ale není jen o sladkém.

já vždycky čůrám, když někdo zjistí že má cukrovku a jediné co ho napadne, že buď omezí sladké nebo to vymění za DIA :roll:

neschopná mamka
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 13.10.14 14:22

@mrnousekjaninka omlouvám se za zvědavost - ale v 6tt - jak ti ji zjistili? Přece OGTT se dělal později?

Uživatel je onlineTunrida
Hvězda diskuse 49283 příspěvků 13.10.14 14:25
@neschopná mamka píše:
@mrnousekjaninka omlouvám se za zvědavost - ale v 6tt - jak ti ji zjistili? Přece OGTT se dělal později?

Mně nechávala dělat sestra testy (jenom vedlejší), když mi odebírala krev poprvé, myslím na ty pohlavní choroby a krevní skupinu. No a pak se to zjišťuje taky z moči, kterou nosíš na každou kontrolu. Všechno jsou to ale jen orientační testy, který předchází velkýmu testu na cukrovku.

Lendi86
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 13.10.14 14:26

I s cukrovkou jde nemít hlad, musíš akorát jíst víc toho, co můžeš. ;) Větší množství cukru není dobré pro tebe ani pro mimi, nehledě na to, že by se ti taky mohlo udělat pěkně blbě. ;) Každopádně platí, že se ta těhotenská cukrovka může zhoršovat, že si jí měla z prvního výsledku na hraně to ještě neznamená, že to tak zůstane. Mně se třeba zhoršovala a nakonec sem si píchala i inzulín. :dance: Věř, že se to dá v pohodě zvládnout, jen se musíš naučit změnit si jídelníček. ;) Měř se ráno před snídaní i po snídani…ráno bývají výsledky nejhorší, je tam vyplaveno nejvíc ženských hormonů, tak prý proto. ;) Uvidíš, že jak budeš jíst pravidelně, tak hlad mít nebudeš. Víš co, třeba k obědu si klidně můžeš dát hodně masa, ale prostě málo přílohy.;)

mrnousekjaninka
Závislačka 4601 příspěvků 13.10.14 14:27

@neschopná mamka dělali mi rovnou cukr z krve, když mi potvrzovali těhotenství… měla sem i v předchozím takže sem rovnou naklusala k doktorovi, ten mi vzal krev ještě jednou, dal dietu, glukometr a „vesele“ jedu. Je to k vzteku, „nic sem si neužila“ ale nadruhou stranu, je to lepší vědět hned než za xxx týdnů

mrnousekjaninka
Závislačka 4601 příspěvků 13.10.14 14:30

@NikolinkaK 2h po jídle by to nemělo jít myslím nad 7,5 takže těch 6 je úplně v pohodě

ugluk
Hvězda diskuse 45328 příspěvků 13.10.14 14:32

Jak psano vyse, ta dieta neni zdaleka jen o vynechani jednoduchych cukru, ale o celkovem hlidani mnozstvi sacharidu. Ja kdyz uz si na ten odlisny styl zvykla, hlad jsem rozhodne nemela, naopak jsem mela pocit, ze do sebe furt neco cpu a treba druha vecere uz byla kolikrat docela se sebezaprenim. Ale jedla jsem opravdu hodne odlisne, kdybych mela trvat na jidelnicku typu k snidani namazany chleba, k obedu gulas s knedlikem a ke svacinam ovoce, opravdu bych si toho mohla dat takove miniporce, ze bych hladovela.

Jestli to nekdo nedodrzoval a vsecko bylo OK… samozrejme se takovi lide najdou, ale bohuzel se najde i hodne takovych, co to nedodrzovaly a nasledky byly. Pak je jen na tobe, zda to chces riskovat. A ono nasledky, kolikrat tu clovek cte - mela jsem cukrovku a dite se nenarodilo nijak velike, takze je to v pohode. Ale ona ta zvysena hmotnost je jen jednim z mnoha problemu, ktere cukrovka muze zpusobit, nektere se muzou projevit az po letech, napr. nam davali do souvislosti v tehotenstvi nekompenzovanou cukrovku s velmi zvysenym rizikem hyperaktivity v pozdejsim veku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65124 příspěvků 13.10.14 14:48

@NikolinkaK Koukám, že sem ještě nikdo nedal tenhle odkaz http://www.tehotenskacukrovka.cz/ přijde mi velice dobře udělaný a je to od odborníků, tak dávám já.

Tullia
Ukecaná baba ;) 2376 příspěvků 13.10.14 15:36

Ona uz tu taky jedna diskuse o cukrovce je, staci pohledat.

ugluk
Hvězda diskuse 45328 příspěvků 13.10.14 16:05

Kdyby jen jedna :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde bere Tereza make-up? Nosí jí ho bláznivý právník, co Češku požádal o ruku

Češka Tereza Hlůšková (22) u pákistánského soudu připomínala spíše filmovou... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >