Reklama

Těhotenská cukrovka - měření glukometrem po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 04.02.18 12:10
těhotenská cukrovka - měření glukometrem po porodu

Ahoj holky, potřebuji poradit. V těhotenství jsem měla těhotenskou cukrovku a jak jsem četla, měla odeznít hned po porodu odloučením placenty. Teď jsem 3 týdny po porodu a glykémii nalačno mám pořád hodně vysokou - 6,7. Na OGTT se chodí cca až půl roku po porodu ale bojím se jak to dopadne. Stalo se vám taky některé že jste měly po porodu glukometrem vysoké hodnoty a do půl roku se to srovnalo? Děkuji

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11563 příspěvků 04.02.18 12:25

Měla jsem cukrovku v obou těhotenstvích. Po prvním porodu jsem byla před propištěním ještě na laboratorním měření (ale bez zátěžového testu)- rodila jsem v Podolí, kam jsem i chodila do těhotenské diaporadny, tak si mě paní doktorka pohlídala. Výsledky jsem měla v pohodě. U druhého jsem si žádné měření po porodu nedělala, takže hodnoty nevím (a už v porodnici se ládovala čokoládou - sestřička by ze mě měla infarkt, kdyby to objevila :mrgreen: :mrgreen: ). Na zátěžovém testu jsem byla po 8 měsících a vše bylo OK (a teda dost jsem se bála, jak to dopadne, protože jsem měla cukrovku potvrzenou už od 11 tt). Já bych se začala na tvém místě měřit až po šestinedělí. teď se na to v rámci zachování duševní pohody vykašli ;-) Počkej, až se ti srovná ta hormonální bouře v těle. Pak uvidíš, jak to bude vypadat.

Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 04.02.18 12:31
@nozu píše:
Měla jsem cukrovku v obou těhotenstvích. Po prvním porodu jsem byla před propištěním ještě na laboratorním měření (ale bez zátěžového testu)- rodila jsem v Podolí, kam jsem i chodila do těhotenské diaporadny, tak si mě paní doktorka pohlídala. Výsledky jsem měla v pohodě. U druhého jsem si žádné měření po porodu nedělala, takže hodnoty nevím (a už v porodnici se ládovala čokoládou - sestřička by ze mě měla infarkt, kdyby to objevila :mrgreen: :mrgreen: ). Na zátěžovém testu jsem byla po 8 měsících a vše bylo OK (a teda dost jsem se bála, jak to dopadne, protože jsem měla cukrovku potvrzenou už od 11 tt). Já bych se začala na tvém místě měřit až po šestinedělí. teď se na to v rámci zachování duševní pohody vykašli ;-) Počkej, až se ti srovná ta hormonální bouře v těle. Pak uvidíš, jak to bude vypadat.

ok děkuju Nozu asi máš pravdu, třeba je ještě brzy :) Jinak čokoládu jsem na tajňačku v porodnici jedla taky :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 10926 příspěvků 04.02.18 13:01

Měla jsem taky těhotenskou cukrovku a hned po porodu mi dovezli sladký čaj. A dostala jsem krupicovou kaši. Neměřila jsem se, protože jsem měla jiné starosti. Až po půl roce jsem si zašla na testy a vyšly dobře.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 14:53

Mam tehotenskou cukrovku a par dni do porodu. Sance, ze s odloucenim odejde, je pry cca 90%. Jestli je to hned, nevim. Riziko, ze rodicka s cukrovkou do par let dostane diabetes je vysoke. Radila jsem se s vice dietology a zasadni pry je nadale nejist cukr a hodne se pohybovat. Takze byt Tebou respektive moje strategie je takova, ze se cukru budu nadale vyhybat, ale s testy si hlavu delat nebudu, mozna to klesne uplne az za par dni ci tydnu. Anonym - zdravotni stav.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >