Těhotenská cukrovka - měření glukometrem po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 04.02.18 12:10
těhotenská cukrovka - měření glukometrem po porodu

Ahoj holky, potřebuji poradit. V těhotenství jsem měla těhotenskou cukrovku a jak jsem četla, měla odeznít hned po porodu odloučením placenty. Teď jsem 3 týdny po porodu a glykémii nalačno mám pořád hodně vysokou - 6,7. Na OGTT se chodí cca až půl roku po porodu ale bojím se jak to dopadne. Stalo se vám taky některé že jste měly po porodu glukometrem vysoké hodnoty a do půl roku se to srovnalo? Děkuji

Reakce:
nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 04.02.18 12:25

Měla jsem cukrovku v obou těhotenstvích. Po prvním porodu jsem byla před propištěním ještě na laboratorním měření (ale bez zátěžového testu)- rodila jsem v Podolí, kam jsem i chodila do těhotenské diaporadny, tak si mě paní doktorka pohlídala. Výsledky jsem měla v pohodě. U druhého jsem si žádné měření po porodu nedělala, takže hodnoty nevím (a už v porodnici se ládovala čokoládou - sestřička by ze mě měla infarkt, kdyby to objevila :mrgreen: :mrgreen: ). Na zátěžovém testu jsem byla po 8 měsících a vše bylo OK (a teda dost jsem se bála, jak to dopadne, protože jsem měla cukrovku potvrzenou už od 11 tt). Já bych se začala na tvém místě měřit až po šestinedělí. teď se na to v rámci zachování duševní pohody vykašli ;-) Počkej, až se ti srovná ta hormonální bouře v těle. Pak uvidíš, jak to bude vypadat.

Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1452 příspěvků 04.02.18 12:31
@nozu píše:
Měla jsem cukrovku v obou těhotenstvích. Po prvním porodu jsem byla před propištěním ještě na laboratorním měření (ale bez zátěžového testu)- rodila jsem v Podolí, kam jsem i chodila do těhotenské diaporadny, tak si mě paní doktorka pohlídala. Výsledky jsem měla v pohodě. U druhého jsem si žádné měření po porodu nedělala, takže hodnoty nevím (a už v porodnici se ládovala čokoládou - sestřička by ze mě měla infarkt, kdyby to objevila :mrgreen: :mrgreen: ). Na zátěžovém testu jsem byla po 8 měsících a vše bylo OK (a teda dost jsem se bála, jak to dopadne, protože jsem měla cukrovku potvrzenou už od 11 tt). Já bych se začala na tvém místě měřit až po šestinedělí. teď se na to v rámci zachování duševní pohody vykašli ;-) Počkej, až se ti srovná ta hormonální bouře v těle. Pak uvidíš, jak to bude vypadat.

ok děkuju Nozu asi máš pravdu, třeba je ještě brzy :) Jinak čokoládu jsem na tajňačku v porodnici jedla taky :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 12158 příspěvků 04.02.18 13:01

Měla jsem taky těhotenskou cukrovku a hned po porodu mi dovezli sladký čaj. A dostala jsem krupicovou kaši. Neměřila jsem se, protože jsem měla jiné starosti. Až po půl roce jsem si zašla na testy a vyšly dobře.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 14:53

Mam tehotenskou cukrovku a par dni do porodu. Sance, ze s odloucenim odejde, je pry cca 90%. Jestli je to hned, nevim. Riziko, ze rodicka s cukrovkou do par let dostane diabetes je vysoke. Radila jsem se s vice dietology a zasadni pry je nadale nejist cukr a hodne se pohybovat. Takze byt Tebou respektive moje strategie je takova, ze se cukru budu nadale vyhybat, ale s testy si hlavu delat nebudu, mozna to klesne uplne az za par dni ci tydnu. Anonym - zdravotni stav.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >