Test na těhotenskou cukrovku – mám ho zopakovat?

13
15.12.19 02:04

Tehotenska cukrovka - poraďte

Předem prosím, blbé komentáře si nechte. Dietu dodržují. Neřešila jsem to pořádně proto, že aspoň díky tomu jim zdravě… prostě více zeleniny, nejim fastfoody, atd… :mavam:

Zjistili mi tehotenskou cukrovku v 8tt. A pro mě bylo na začátku tolik informací, že jsem se zapomela ptát na vše, co me zajima. :/ Prostě jsem byla hrozně překvapená. Tak se tady pokusím napsat, jak to všechno bylo. :/ předem se omlouvám za sloh. :D

V 8. Tt mě poslali na odběr krve (neříkali proč, a ní jsem se neptala. Co řekne doktorka je svatý :D )
Chodila jsem zrovna ten týden na noční. Sestricky na gynekologii jsem se ptala, jestli to vadi, kdyz prijdu rano rovnou z nocni. Rekla, ze to nevadi. Jenže jsem udělala chybu a normálně jsem se po praci nasnidala a šla na odběr krve. :zed: Tam mi řekli, že jsem jist neměla, tak jsem šla druhý den znova. Sestřička mě tedy poučila, že příště nemám snídat ani pít.
Druhý den jsem šla tedy opět z noční, nesnidala jsem, jak mi bylo řečeno.

A teď moje otázky:

1. vážně nevadí, ze jsem šla z noční rovnou na odběry? Nezmění to potom výsledky, když jsem pracovala, měla nějakou aktivitu, prostě jsem nebyla vyspana??
  2. řekli mi, že nemám snídat. Jen že, potom co jsem se zacla informovat o tehu, cukrovce, jsem se dozvěděla z internetu, že jsem měla být na lacno - 8.h nejist. Jenže já jsem v práci normálně svacila. ????‍♀️ cca kolem 3-4. Rano???přesně čas už nevím. bylo mi řečeno nesnidat, tak jsem jenom nesnidala. Je možné, že kvůli tomu jsou špatně výsledky?
  3. mám řešit přezkoumání cukrovky, a jak, nebo to klidne neřešit??) Opakuji. Jim, tak jak mám, nejde mi o to, ze chci něco porušovat, ano??

Na zatezivym testu na tehotenskou cukrovku jsem nebyla, protože chodím do dia. poradny od 8. Tt, tak jsem prej měla raději uvolnit místo pro jine. :pankac: :nevim:
PS : Jinak hodnoty mám vždycky v pořádku. Když se měřím, tak lacna i hodnoty po jídle mam v pořádku, a dlouhý cukr prý také.
Prosím pouze o normální komentáře. Děkuju všem o jejich názor. :) :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

422
15.12.19 03:08

No, tak na odber jsi mela jit min po 8 - 10 hodinach lacneni a spanku. Byt tebou nechala bych si odber zopakovat az nebudes po nocni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
15.12.19 06:16

No tak odběr byl neplatný. Má nějaka svá pravidla. I když někde občas dělají ogtt test z prstu už i ten může být špatný ( což málokoho napadne, že taková prkotina odkud krev berete test znehodnotí) nechala bych si test udělat znovu. Já totiž tehotenskou cukrovku měla a dcera má kvůli tomu ztluštělé stěny srdíčka a to jsem prosím opravdu striktně dodržovala dietu. Ne jako stylem dortík jen v neděli, ale prostě vážila jsem jídlo a žádný cukr který je v péčivu, směsích koreni, kečupu prostě ve směs jsem přežila 3 měsíce jen na ovoci ( cukr přírodně se vyskytující takze jen malé množství) zelenine, masu a pečivu ještě bílé jogurty, smetany atd. Ani jednou jsem dietu neporušila. Takže kdybych zjistila, že mi špatně provedli test tak bych rozhodně šla na test znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21431
15.12.19 08:48
@Bpc0105 píše:
Předem prosím, blbé komentáře si nechte. Dietu dodržují. Neřešila jsem to pořádně proto, že aspoň díky tomu jim zdravě… prostě více zeleniny, nejim fastfoody, atd… :mavam:

Zjistili mi tehotenskou cukrovku v 8tt. A pro mě bylo na začátku tolik informací, že jsem se zapomela ptát na vše, co me zajima. :/ Prostě jsem byla hrozně překvapená. Tak se tady pokusím napsat, jak to všechno bylo. :/ předem se omlouvám za sloh. :D

V 8. Tt mě poslali na odběr krve (neříkali proč, a ní jsem se neptala. Co řekne doktorka je svatý :D )
Chodila jsem zrovna ten týden na noční. Sestricky na gynekologii jsem se ptala, jestli to vadi, kdyz prijdu rano rovnou z nocni. Rekla, ze to nevadi. Jenže jsem udělala chybu a normálně jsem se po praci nasnidala a šla na odběr krve. :zed: Tam mi řekli, že jsem jist neměla, tak jsem šla druhý den znova. Sestřička mě tedy poučila, že příště nemám snídat ani pít.
Druhý den jsem šla tedy opět z noční, nesnidala jsem, jak mi bylo řečeno.

A teď moje otázky:

1. vážně nevadí, ze jsem šla z noční rovnou na odběry? Nezmění to potom výsledky, když jsem pracovala, měla nějakou aktivitu, prostě jsem nebyla vyspana??
  2. řekli mi, že nemám snídat. Jen že, potom co jsem se zacla informovat o tehu, cukrovce, jsem se dozvěděla z internetu, že jsem měla být na lacno - 8.h nejist. Jenže já jsem v práci normálně svacila. ????‍:female_sign:️ cca kolem 3-4. Rano???přesně čas už nevím. bylo mi řečeno nesnidat, tak jsem jenom nesnidala. Je možné, že kvůli tomu jsou špatně výsledky?
  3. mám řešit přezkoumání cukrovky, a jak, nebo to klidne neřešit??) Opakuji. Jim, tak jak mám, nejde mi o to, ze chci něco porušovat, ano??

Na zatezivym testu na tehotenskou cukrovku jsem nebyla, protože chodím do dia. poradny od 8. Tt, tak jsem prej měla raději uvolnit místo pro jine. :pankac: :nevim:
PS : Jinak hodnoty mám vždycky v pořádku. Když se měřím, tak lacna i hodnoty po jídle mam v pořádku, a dlouhý cukr prý také.
Prosím pouze o normální komentáře. Děkuju všem o jejich názor. :) :palec:

Normálně se chodí po až 12 hodinách lačněnína spánku. Já se nechala hned převést z noční na denní směny a cukrovku mi stejně našli v tom období, kdy se normálně testy dělají. Třeba na štítku nesmím jít na krev neodpočatá. A musím být po snídani.
Dieta ti neublíží, v podstatě je to o pravidelném jídle bez velkého množství sacharidů. Díky ní jsem nepřibrala v těhotenství moc.

A fakt nechápu, z jaké planety jsi spadla, že tě napadlo jít po noční na krev. Já jsem teda vždycky tak grogy, že letím rovnou do postele. A ne čekat do čekárny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
15.12.19 10:07

Já si to myslela, že je to špatně. Ale ještě jsem se ptala sestřičky, jestli to nevadí, že Půjdu u noční, že bych šla kdyžtak radši příští týden. Prej, neee, nevadí.
No, jsem teď 30tt. Má cenu tedy aby mi odebrali krev znova? A jak jim to mám rict abych neuměla blbě, že jim říkám co mají a nemají dělat. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
15.12.19 12:21

Tak jestli se nechces hadat s doktorkou, tak si to nech nabrat jako samoplatce, urcite to nebude drahy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
15.12.19 16:52

@Euforia A kde si to mám zařídit? U koho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
15.12.19 17:48

No v nejaky laborce/na poliklinice/v nemocnici - proste tam, kde se provadi odbery krve. Prijdes, reknes, ze chces nabrat krev na to a to, budou chtit obcanku, zaplatis a za par hodin mas vysledek. Ja teda musela vzdycky osobne. Ja chodila na polikliniku, na odberny misto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
15.12.19 19:35

@Euforia
Takže zadanku nepotřebuju? Prostě až půjdu na řadu, tak se jen vevnitř řeknu na ci chci odebrat krev?
Jo, ptám se jak blbec, ale radši se už ptám na vše, než ne. Jsem ponaučená

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
422
15.12.19 20:58

V pohode:) kdyz jdes jako samoplatce, tak nepotrebujes zadanku. U nas mame v odberovym centru “recepci”, kde se vyresi papirovani a az pak jdes za sestrickou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48897
15.12.19 21:11

Nějak mi to nedává smysl. Tobě zjistili cukrovku na základě jedinýho odběru?
Ale teď ti krev pravidelně kontrolují, ne? Nalačno, plus po jídle měříš glukometrem.
Pokud někam půjdeš jako samoplátce, tak ti 1) zjistí hodnotu nalačno, kterou ti tak jako tak kontrolují v poradně, 2) necháš si udělat OGTT a zamlčíš, že jsi vedená jako diabetik. Ale pokud tu cukrovku opravdu máš a naliješ do sebe na posezení 75 g glukózy, tak teda potěšpámbu.
Na OGTT už se s diagnostikovanou cukrovkou nechodí nikoliv proto, že bys blokovala místo jiným, ale že nalít do diabetika glukózovej roztok je, řekněme, značně kontraproduktivní.
Ano, ten test byl provedenej komplet blbě.
Možná cukrovku máš, možná ne.
Pokud ti dieta nevadí, tak ji ještě těch 10 týdnů drž a už to neřeš, však tahle dieta neuškodí ani komplet zdravý ženský.
Pokud ti dieta vadí, znovu prober v diaporadně, jak ti byl test proveden a co se s tím dá teď udělat. Ale OGTT ti jako v poradně vedenýmu diabetikovi opravdu neudělaj. A lačný hodnoty a dlouhej cukr už ti kontrolují sami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
16.12.19 10:42

Jo, vlastně mám jen jednu hodnotu podle který mě dali fo poradny, a to jsem měla 5.1. Normálně by to byla už cukrovka, ale když jsem svacila, a nasnidala jak mi řekli. :/ tak ta hodnota vlastně není pravdivá, budu s ji mít třeba nemusím,
@ugluk
No, toho se bojím, aby mi nedávali to sladký pití.
Mám tedy ještě otázku, ma to nějaký rozdíl u porodu s cukrovkou a bez? Řešit to chci až ted kvůli tomu porodu jenom. Protože dietu dodržuju, to mi fakt problém nedělá, aspoň do sebe a mimi necpu sladke a nezdravé věci.
Na internetu to nějak pořádně nemůžu najít. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48897
16.12.19 16:18

Tak v prvé řadě - tys udělala před odběrem několik chyb. Ve druhé řadě - oni udělali chyby také, předně na základě jedné hraniční lačné hodnoty se prostě cukrovka diagnostikovat nedá a hotovo. Takže nelze říct, zda ji máš nebo ne. Ale OGTT ti dělat nebudou.

Jinak k dotazu na porod - probíhá úplně stejně, na osvícených pracovištích tě nechají, pokud jsi jen na dietě, v klidu přenášet. Max. pak budou po porodu dítě víc hlídat a max. pak dostneš v porodinici ještě diadietu.
Rodila jsem s cukrovkou dvakrát, pokaždé přirozeně, bez komplikací. Poprvé jsem přenášela, podruhé se dítě samo rozhodlo dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama