Těhotenská cukrovka - Prochází mi každé jídlo

mexicanka123
30.11.20 19:00

Těhotenská cukrovka - Prochází mi každé jídlo

Ahoj holky. Máte někdo zkušenost, že máte nebo jste měli těhotenskou cukrovku a vše vám procházelo?
Vyšly mi hodnoty lačná 4,3 po hodině 10 a po 2 hodinách 9,2. Dostala jsem glukometr a mám se měřit jen 3krát týdně lačná je den den před a po jídle. Ten den jsem byla dost vystreslá, že tu cukrovku budu mít, může to mít vliv?
Protože teď cokoliv sním a změřím se tak hodnoty ukázkové. Lačná max 4,6 a když sním klidně 5 houskových knedlíků s omáčkou, kebab s hranolkama, burger s hranolkama, ovocné knedlíky tak z hodinu po těchto jídlech max 6,1. Zkouším pořád co můžu sníst a projde mi naprosto vše. K snídani mi projdou i dva krajíce chleba a hrnek mléka. Prostě vše. Tak si říkám, jestli má cenu držet dietu když mi vše projde. To není možné abych tu cukrovku měla. Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.11.20 19:04

Ahoj, já to měla jako ty, vse mi prochazelo, ale kolem 30.tydne, uz jsem měla vyssi hodnoty i po bramborach, takže chce si to hlídat av raději to nepokouset.

• Citovat
  • Nahlásit
mexicanka123
30.11.20 19:11

Já jsem teď už na konci 29.týdne a právě pořád dobré. Kdyby se to zhoršilo, tak samozřejmě budu opatrná, ale teď mi přijde zbytečné se trestat dietou, když to mám takhle.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 19:20

Jen tak ze zvedavosti - tobe rekli, ze mas tehu cukrovku a ty si i presto dopravas takovy “dobroty”? To nemas treba strach, ze pokud natrefis na blby jidlo, ze to telo dostane sok? :) Jen se ptam, protoze ja si to takhle pokouset rozhodne netroufam, i kdyz ten muj OGTT test probihal vselijak a tez mam pochybnosti. A tech lakadel je vsude tolik, ze se fakt tezko odolava plus blizici se Vanoce. Merim se cca 14 dni a nikdy jsem po jidlech nemela vic nez 6,1 tak me to taky nahlodava, ze treba bych neco trochu o svatcich zobla. Ale kdyz jsem procitala diskuze, tak tam nekdo psal, ze prave ty rychly cukry vyleti okamzite po jidle, a za hodinu uz zmeritelne nejsou. Takze ten sok to telo dostane, jen o tom za hodinu nevime. Ale nejsem odbornik, vubec nevim, co je na tom pravdy a ani to nemam s kym probrat, protoze u nas se do dia poraden nechodi. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
29160
30.11.20 19:22
@mexicanka123 píše:
Já jsem teď už na konci 29.týdne a právě pořád dobré. Kdyby se to zhoršilo, tak samozřejmě budu opatrná, ale teď mi přijde zbytečné se trestat dietou, když to mám takhle.

Trestat se dietou, když jíš 6× denně? Mně cukr zvedly jen mléčné výrobky poránu a taky jsem se řídila dietou až do porodu. Neměla jsem důvod to pokoušet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1032
30.11.20 19:30
@Anonymní píše:
Jen tak ze zvedavosti - tobe rekli, ze mas tehu cukrovku a ty si i presto dopravas takovy “dobroty”? To nemas treba strach, ze pokud natrefis na blby jidlo, ze to telo dostane sok? :) Jen se ptam, protoze ja si to takhle pokouset rozhodne netroufam, i kdyz ten muj OGTT test probihal vselijak a tez mam pochybnosti. A tech lakadel je vsude tolik, ze se fakt tezko odolava plus blizici se Vanoce. Merim se cca 14 dni a nikdy jsem po jidlech nemela vic nez 6,1 tak me to taky nahlodava, ze treba bych neco trochu o svatcich zobla. Ale kdyz jsem procitala diskuze, tak tam nekdo psal, ze prave ty rychly cukry vyleti okamzite po jidle, a za hodinu uz zmeritelne nejsou. Takze ten sok to telo dostane, jen o tom za hodinu nevime. Ale nejsem odbornik, vubec nevim, co je na tom pravdy a ani to nemam s kym probrat, protoze u nas se do dia poraden nechodi. :think:

Pokud jsi zodpovědná tak na fb jsou stránky těhotenská cukrovka. Holky tam píší recepty a kdykoliv poradí.
Také těhotenská cukrovka.cz
Hlavně to chce číst složení cukr je snad ve všem! A bacha na rychlé cukry ty změřit nejdou a ubližují nejvíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20252
30.11.20 19:31
@Russet píše:
Trestat se dietou, když jíš 6× denně? Mně cukr zvedly jen mléčné výrobky poránu a taky jsem se řídila dietou až do porodu. Neměla jsem důvod to pokoušet.

tak si v úvodu přečti jí, pro ní to trest bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mexicanka123
30.11.20 19:33

Rychlé cukry vím, že jsou nezměřitelné, to do toho nepočítám a nesladím ani nejím čokoládu každý den. Dávám si jen ovoce, ale diabetoložka řikala, že si můžu dát třeba bramborové knedlíky jen 2-3 a z toho já se nenajím, projde mi jich klidně více, proto to trápení se dietou. Já jím normálně docela dost, jsem na to zvyklá a myslím, že jsem normální (mám 59 kilo na 166 cm). Prostě jen jsem chtěla vědět, jestli je to normální, že bych měla si hlídat porce a tak když bych se mohla normálně najíst jak jsem zvyklá

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 19:36
@martina1988 píše:
Pokud jsi zodpovědná tak na fb jsou stránky těhotenská cukrovka. Holky tam píší recepty a kdykoliv poradí.
Hlavně to chce číst složení cukr je snad ve všem! A bacha na rychlé cukry ty změřit nejdou a ubližují nejvíc.

Ted uplne nevim, proc takova reakce na me. Ja prave pisu, ze si dietu nedodrzovat netroufam a i o tech rychlych cukrech. Nebylo to spis na zakladatelku? :)

• Citovat
  • Nahlásit
29160
30.11.20 19:37
@mexicanka123 píše:
Rychlé cukry vím, že jsou nezměřitelné, to do toho nepočítám a nesladím ani nejím čokoládu každý den. Dávám si jen ovoce, ale diabetoložka řikala, že si můžu dát třeba bramborové knedlíky jen 2-3 a z toho já se nenajím, projde mi jich klidně více, proto to trápení se dietou. Já jím normálně docela dost, jsem na to zvyklá a myslím, že jsem normální (mám 59 kilo na 166 cm). Prostě jen jsem chtěla vědět, jestli je to normální, že bych měla si hlídat porce a tak když bych se mohla normálně najíst jak jsem zvyklá

Cukr z prstu je stejně jen orientační. Myslím, že pár týdnů tě to nezabije. Ovoce zrovna moc dobře neprochází. Jistota je spíš zelenina. Počty knedlíků jsou zavádějící. Měla by sis ty knedlíky zvážit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.11.20 19:43
@mexicanka123 píše:
Rychlé cukry vím, že jsou nezměřitelné, to do toho nepočítám a nesladím ani nejím čokoládu každý den. Dávám si jen ovoce, ale diabetoložka řikala, že si můžu dát třeba bramborové knedlíky jen 2-3 a z toho já se nenajím, projde mi jich klidně více, proto to trápení se dietou. Já jím normálně docela dost, jsem na to zvyklá a myslím, že jsem normální (mám 59 kilo na 166 cm). Prostě jen jsem chtěla vědět, jestli je to normální, že bych měla si hlídat porce a tak když bych se mohla normálně najíst jak jsem zvyklá

Ja ti neporadim, protoze v tom sama tapu. Ale svagrova, ma ted tehu cukrovku podruhy, takze z prvniho tehotenstvi uz vi, ze ji spousta nedoporucenych jidel taky v pohode prochazelo, treba ty knedliky, omacky, ale zas ji vadily veci, ktere treba jinym ne. Asi zalezi na kazdem, jakou ma toleranci. Ja za tech 14 dni mela po jidlech jen jednou 6,1 ale vetsinou je to kolem 5,5. Ale ja si jidlo hlidam a na pokusy si netroufam, takze nemuzu rict, ze by to bylo v pohode treba po hranolkach nebo tak. Jeste teda musim rict, ze obcas mam o glukometru tez pochybnosti, protoze mi to meri uplne jine hodnoty na leve a prave ruce. A ktera ruka je “spravna” mi nikdo nedokaze rict.

• Citovat
  • Nahlásit
mexicanka123
30.11.20 19:45

Neříkám, že si tahle jídla dávám každý den. Od 24. Týdně jsem je měla jednou, abych zkusila jestli projdou. Jen mě to zajímalo, diabetoložka říkala, že si můžu dát i zmrzlinu. Tak nevím :nevim: jestli je to orientační z prstu, tak to taky není úplně dobré

• Citovat
  • Nahlásit
1032
30.11.20 19:45
@Anonymní píše:
Jen tak ze zvedavosti - tobe rekli, ze mas tehu cukrovku a ty si i presto dopravas takovy “dobroty”? To nemas treba strach, ze pokud natrefis na blby jidlo, ze to telo dostane sok? :) Jen se ptam, protoze ja si to takhle pokouset rozhodne netroufam, i kdyz ten muj OGTT test probihal vselijak a tez mam pochybnosti. A tech lakadel je vsude tolik, ze se fakt tezko odolava plus blizici se Vanoce. Merim se cca 14 dni a nikdy jsem po jidlech nemela vic nez 6,1 tak me to taky nahlodava, ze treba bych neco trochu o svatcich zobla. Ale kdyz jsem procitala diskuze, tak tam nekdo psal, ze prave ty rychly cukry vyleti okamzite po jidle, a za hodinu uz zmeritelne nejsou. Takze ten sok to telo dostane, jen o tom za hodinu nevime. Ale nejsem odbornik, vubec nevim, co je na tom pravdy a ani to nemam s kym probrat, protoze u nas se do dia poraden nechodi. :think:
Pokud jsi zodpovědná tak na fb jsou stránky těhotenská cukrovka . Holky tam píší recepty a kdykoliv poradí.
Hlavně to chce číst složení cukr je snad ve všem ! A bacha na rychlé cukry ty změřit nejdou a ubližují nejvíc .
@Anonymní píše:
Ted uplne nevim, proc takova reakce na me. Ja prave pisu, ze si dietu nedodrzovat netroufam a i o tech rychlych cukrech. Nebylo to spis na zakladatelku? :)

Byla to reakce, že u vás se nechodí do dia poradny a tady najdeš rady a recepty.
Nebylo to myšleno ve zlém :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
30.11.20 19:49
@mexicanka123 píše:
Neříkám, že si tahle jídla dávám každý den. Od 24. Týdně jsem je měla jednou, abych zkusila jestli projdou. Jen mě to zajímalo, diabetoložka říkala, že si můžu dát i zmrzlinu. Tak nevím :nevim: jestli je to orientační z prstu, tak to taky není úplně dobré

V dietě, co jsem dostala já, se o zmrzlině nic nepsalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
30.11.20 19:50

Ty joooo, tak me by vubec nenapadlo tohle pokouset 🙈 Taky mam cukrovku, ale drzim se striktne doporuceni na tehotenske cukrovce a presto, ze mam hodnoty krasne bych teda neriskla pokouset, kam az muzu zajit. Nehlede na to, ze rychle cukry nezmeris, ty uz jsou po hodine fuc. Stejne jako na den mas proste mit max 200 g sacharidu.. je to na tobe, tvoje mimco.. Ja to radsi vydrzim nez cokoliv pokouset a dat tomu prckovi spatny start do zivota

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat