Těhotenská cukrovka: rizika a strach

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.1.22 17:51

Těhotenska cukrovka rizika a strach

Ahoj chci se zeptat mám diabetes v těhotenství… Od 10tt z lacne (5, 9)
Dietu dodržují jen teď jsem měla problém jist jedla jsem jen 2 za den třeba jinak šlo vše ven.. Zhubla jsem 4-5kg
Jenže lacna pořád vyšší.. Kolem 5,5-5, 7 3.1 nasazen metformin ale lacna pořád stejná…
Zítra volám a po té půjdu na večerní inzulin :)

• chtěla jsem se zeptat : je pravda že mi hrozí riziko vývojových vad? :( mám strach

Dietu dodržují hodnoty po jídle vždy do 7,0
Jen lacna mi dělá problém :(

• inzulin v těhotenství píchání do břicha je to bezpečné? :(

Jsem na začátku 17 tt
Děkuji moc :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15576
11.1.22 18:21

Riziko vlivu na plod konzultuj primárně se svým diabetologem. Tohle se nedá jednoznačně říct. Nebo se zkus podívat na web těhotenská cukrovka.cz, měla by tam být i poradna. A s inzulínem neporadím, já jsem obě těhotenství zvládla jen s dietou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55395
11.1.22 18:27

Dietu držíš, řešíš to, o pár desetin ti to ujíždí, což samozřejmě není dobře, ale nejsou to hodnoty, kvůli kterým bys neměla spát, zvlášť poté, co ti nasadí inzulín a bereš to poctivě.
Inzulín jsem do břicha píchala do té doby, co mi to bylo příjemné. Ty jehličky jsou miniaturní, fakt neměj strach, že bys jakkoliv břicho propíchla. Silnější těhotné to dle mého můžou zvládat až do konce, já teda měla kůži napnutou a nebylo mi to příjemné, takže jsem to pak píchala do stehna. Nestresuj, on i stres umí glykémie zvyšovat. S cukrovkou samozřejmě riziko poškození plodu roste, ale věř, že ty největší průšvihy obvykle nastávají u ženských, co na to zvysoka dlabou, diet neřeší a nalačno jsou fakt někde úplně jinde než na 5,5.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.1.22 18:33

@ugluk takže nemám mít strach? To bych třeba musela mít hodnoty 10 a tak a cpát se sladkým a plod by neodpovídal
Plod zatím odpovida přesně 😃

Děkuju moc za tuhle skupinu jsem moc ráda že kdykoliv mužů napsat

• Citovat
  • Nahlásit
55395
11.1.22 18:57
@Anonymní píše:
@ugluk takže nemám mít strach? To bych třeba musela mít hodnoty 10 a tak a cpát se sladkým a plod by neodpovídal
Plod zatím odpovida přesně 😃Děkuju moc za tuhle skupinu jsem moc ráda že kdykoliv mužů napsat

Jako já tady nechci psát, že je to úúúplně v pokodě (pak si to někdo přečte a vyhodnotí - kašli na to, o nic nejde), je samozřejmě víc než vhodné ty hodnoty srazit, s čímž by měl pomoct právě ten inzulín, toho se vůbec neboj. Ale zas to ber, že dřív se to v tomhle tt prakticky neřešilo a dokonce i limity byly vyšší. Takže dodržuj léčbu, poslouchej lékaře a klidně spi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2986
11.1.22 19:00

Já jsem u obou dětí měla lačnou glykémii ok, ale lítala mi po jídle i přes opravdu pečlivě dodržovanou dietu. Sice jne o moc, ale na normu nešla. S inzulinem se to srovnalo. Do břicha jsem nepíchala nikdy, střídala jsem paže a stehna. Obě děti se narodily s normální váhou a zdravé. Je dobře, že jsi zodpovědná a řešíš to a riziko je při takhle „nízké“ hyperglykemii úplně minimální, když se na to nevykašleš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat