Těhotenská cukrovka - špatná diagnóza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenithemonster
Povídálka 43 příspěvků 16.04.19 14:19
Těhotenská cukrovka - špatná diagnóza?

Ahoj,
stalo se někomu z vás že by vám tu těhotenskou cukrovku špatně diagnostikovali?
Dostala jsem glukoměr a i když jim špatně a nehlídám si ty všechny cukry, tak mam všechny hodnoty před jídlem i po jídle v normě. Dneska jsem měla nalačno 5,2 ale furt se mám vejít do 5,3, takže bych řekla že je to ok. No nevim, přijde mi, že to možná moc pohrotili (poprvé jsem měla u doktorky hodnotu 5,1 pak 5,9, což je moc ale s tim jak se měřim teď mi to skoro přijde jako chyba měření) a já se teď budu dalších 27 tejdnů píchat do prstu jako idiot.

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 45764 příspěvků 16.04.19 14:28

Po „normálním“ jídle bez diety? Dva solidní krajíce chleba, běžná porce rizota, kuskus, větší množství ovoce?
Jestli jo, tak to nehroť, kontrolní den si udělej tak jednou týdně nebo po něčem hodněsacharidovém, jednou do měsíce si nech zkontrolovat glykovaný hemoglobin. Ono se to může postupujícím těhotenstvím dost horšit. A OGTT samozřejmě podstupovat nebudeš.

lenithemonster
Povídálka 43 příspěvků 16.04.19 14:30

@ugluk no dala jsem si dva ty rohlíky se zapečenou slaninou z lidlu, jedno celý jablko a pár oříšků na chuť

jannina1
Závislačka 4477 příspěvků 16.04.19 14:32

To mas uplne v pohode, tohle bych nehrotila.

Mysticlipstick
Kecalka 133 příspěvků 16.04.19 14:32

Tak koukám, že to je taky všude jiné. Mě naměřili 5,3, sestra že uděláme ještě jeden odběr, že bych musela mít dietu, že v pohodě to je když má těhotná 5 :nevim: někde jsem četla zase 5,1, někde 5,5. Tak jsem šla na druhý odběr a vyšlo to samé, 5,3 a druhá sestra mi sdělila, že úplně v pohodě :nevim: takže zítra budu volat doktorovi ať už se konečně vyjádří.

ugluk
Hvězda diskuse 45764 příspěvků 16.04.19 14:33

Tak to by mi neprošlo :lol: Nestresuj, nemusíš kontrolovat furt, ale zas bych to totál za hlavu nehodila. Co je na hraně v 15.tt, může ve 30.tt být „na inzulín“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 14:37

Ja mela spatnou glykemii na odberu nalacno o 1 desetinu (delali mi ale test dost brzo a byvalo mi zle) a mohla jsem jist co jsem chtela a hodnoty (i s postupujicim tehotenstvim) byly zcela v norme, dlouhodoby cukr, co se meri na odberech (pry mam dodrzovat dietu, te kdyby ne, pozna se to na nem) ukazkovy, chvalili me jak se to krasne kompenzuje a jak hezky drzim dietu… :roll: Taky myslim, ze jsem tehu cukrovku nemela, ale jakmile mas nalepku, tak se ji nezbavis, bohuzel. :jazyk: Ditko pak taky cukr v norme. :think:
Tak uvidis, kdyby ti ty hodnoty litaly, vis co mas delat a cukrovku nejspis mas, kdyby ne, nejspis to byla chyba mereni. ;) Kamaradka ji opravdu mela a musela odvazovat jidlo a neco nemohla vubec. :think:
Anonym zdravotni stav. :kytka:

lachtanice86
Echt Kelišová 7614 příspěvků 16.04.19 14:38

@lenithemonster a jak víš jaké máš hodnoty po normálním jídle? To se meris? Kdy?

09Veronika09
Kecalka 140 příspěvků 16.04.19 14:40

@lenithemonster ano, stalo se mi to nedávno. na základě jedné špatné hodnoty mě tam zařadili, já jsem před dalšími testy jedla úplně tak jak jsem zvyklá a vychází mi výlsedky skvělé, doktorka vůbec nepoznala, že žádnou dietu nedržím. glukometrem se měřím každý den a je to i po tabulce čokolády nízké…takže ano, je možné, že spousta žen je nesmyslně zařazena do kategorie cukrovka

lenithemonster
Povídálka 43 příspěvků 16.04.19 14:42

@lachtanice86 normálně hodinu po jídle… po snídani jsem měla dokonce míň než před snídaní a to 4,8 a včera po velkym obědě 7,6 a limit je 7,8

lenithemonster
Povídálka 43 příspěvků 16.04.19 14:43

@09Veronika09 no to mě moc těší, zbytečný chození do fakultky, kde je pln o nemocnejch lidí… akorát hrotěj

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1638 příspěvků 16.04.19 14:43

Buď ráda, že to nelita. Já na tom byla stejně a v půlce těhotenství najednou glykemie vylitla na 9!!! Tak js tu dietu začala držet :)

hadraplanka
Kecalka 159 příspěvků 16.04.19 14:44

@lenithemonster 27 týdnů? To ti naměřili vyšší cukr než 5,1 už takhle brzo?

lenithemonster
Povídálka 43 příspěvků 16.04.19 14:50

@hadraplanka jop v 11 tejdnu už, pak trvalo dva tejdny nežco jsem šla do poradny.. proto si řikám jestli to fakt nebyla nějaká chyba, ale chápu že pro sychr doktorů, se tý nálepky stejně do konce těhu nezbavim :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 15:01

@lenithemonster
Mela jsem to uplne stejne jako @09Veronika09 mohla jsem si dat tucny obed treba kachnu s knedlikem, zapit pullitrem kofoly a snist tabulku cokolady a nikdy jsem nemela vyssi hodnotu nez 6… :roll: Nicmene, tvoje hodnoty se mi zdaji blizko tech hranic, mer se a hlidej to a uvidis. :palec: A taky me hnali na ten oGTT hrozne brzo kolem 13-15 tydne, to mi bylo hrozne zle :oops: tak to pricitam tomu ale nikoho to nezajimalo. :roll: :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama