Těhotenská cukrovka - hodnoty

50
12.3.21 11:14

Tehotenska cukrovka v tehotenstvi - hodnoty

Zdravim holky :mavam: potrebuju trochu uklidnit, nebo rict co me ceka.Pred dvema dny jsem byla na odberech na tehotenskou cukrovku.Na lacno jsem mela hodnotu 5,05 a po vypiti glukozy 13,03 a po dalsi hodine kleslo na 8,3.Byla jsem poslana do poradny, kam jdu pristi tyden. Jeste musim dodat, ze jsem byla uz podruhy, jednou me poslali hned rano domu, protoze pri prvnim odberu jsem mela o malinko vyssi hodnotu.Chci se tedy zeptat.Je to hodne spatny? Myslite ze si budu muset pichat inzulin, nebo bude stacit upravit stravu. Podotykam, ze sladkym se neprecpavam, v rodine cukrovku taky nemame.Jsem v 6.mesici a pribrala jsem 7kilo. Dekuji za kazdou odpoved. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
465
12.3.21 11:23

Na inzulínu skončit můžeš a nemusíš :nevim: To ti nikdo nezaručí. Většině maminek ale stačí dodržovat dietu a tím vychytat hodnoty. Takže dieta a měřit se pravidelně glukometrem. Jen o sladkým těhotenská cukrovka není. Doporučuji nastudovat tehotenskacukrovka.cz. pak fcb stránky Těhotenská cukrovka+vhodné recepty a na instagramu Mamascukrovkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15981
12.3.21 11:25

@Katrin9 dají ti glukometr, nařídí dietu a budou čekat jake výsledky to bude mit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15981
12.3.21 11:26

Ještě dodám ze sacharidy nejsou jen ve sladkém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
12.3.21 12:07

Dostanes glukometr, vysvětlí ti dietu a budeš se pravidelně měřit a zapisovat. Na zakladě měření pak dr rozhodne, jestli dieta stačí nebo dostaneš léky. Já občas mívám vyšší hodnotu na lačno, po jidle vzdy ok a dr včera říkala, že je to ok, takže zatim jen dieta.

V minulem tehotenstvi jsem mela cukrovku o dost horsi a taky jsem to zvladla jen s dietou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
12.3.21 12:10

@Dinomama @lachtanice86 ju, vim ze to neni jen o sladkem, neco jsem si o tom cetla, nemela bych ani smazeny veci a proste vsechno kde jsou rychlocukry..jsem z toho docela vydesena, protoze ty hodnoty mi pripadaji docela veliky :( jsem po Ivf, vymodleny mimco a ted tohle :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
12.3.21 12:29

@Katrin9
Jsou horší věci na světě než těhu cukrovka. Hoď se do klidu, běž se projít a nestresuj se. Stres totiž hodnoty taky ovlivňuje a není příznivý pro miminko. Nejhorší je, že tě doktoři nechají čekat a nic ti nevysvětlí. To jsem zažila taky. Mám ji už podruhé, tak to nevidím jako takovou tragédii. Jinak poprvé jsem byla taky dosti zaskočená a dokonce jsem to obrečela. Zásadní jsou opravdu ty stránky, co jsem ti psala výše. Ono je totiž i problém natrefit na dobrou dia poradnu, která nás s GD nebere jako obyčejné cukrovkáře. Proto se opravdu řiď těmi stránkami od Mudr. Krejčí, která se na GD specializuje. Když si vezmu sebe, tak můj jídelníček je několikrát pestřejší teď než před GD :lol: Já si tu dietu fakt užívám a se mnou v tom jede částečně i partner a 2letý syn. Když budeš potřebovat pokecat, klidně napiš. Hodně štěstí a hlavu vzhůru :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
444
12.3.21 12:34

@Katrin9 na vznik tehot. cukrovky nema az tolik vliv to, co jsi jedla nebo nejedla.. samozrejme spatny zivotni styl, obezita a spatne stravovaci navyky k ni prispivaji, ale neni to jediny faktor. Taky cukrovku nemam v rodine, vedu zdravy zivotni styl s dostatkem pohybu a teh. cukrovku mam dokonce uz od 13tt.. byl to sok no. Pokud budes poctive dodrzovat dietu (at uz pouze dietu nebo si pomahat inzulinem), tak bude miminko v poradku, neboj :) rizika pro mimco predstavuje nekompenzovana cukrovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15981
12.3.21 12:41

@Katrin9 pred prvním těhotenstvím jsem fakt makala, cvičila jsem i 6× týdne, vysportovana, štíhlá, zdravé jídlo, v rodině nikdo cukrovku nikdy nemel a stejně jsem ji mela. Nakonec to bylo ok, přibrala jsem jen 8kg

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
12.3.21 12:49

Dobre, dekuju moc holky..na ten jidelnicek mrknu :) vim ze jsou horsi veci, snazim se na to moc nemyslet..snad bude vsechno v poradku :srdce: uvidime co mi jeste reknou v ty poradne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14700
12.3.21 14:57

@Katrin9 poprvé je to vždycky šok. Sama jsem ji měla v obou těhotenstvích. Ale když si vychytáš jídelníček, tak to bude v pohodě. Já ji podruhé měla už v 11tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat