Těhotenská cukrovka v závěru těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Miane
Povídálka 17 příspěvků 06.03.18 14:21
Těhotenská cukrovka v závěru těhotenství

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, které taky bojují či bojovaly s těhotenskou cukrovkou - jak jste na tom byly s hodnotami v posledních týdnech před porodem? Jsem teď 38+3, na poslední kontrole mi diabetoložka říkala, že ty dva týdny před porodem hodnoty už hodně klesají, jak klesá hladina placentárních hormonů, ale mně se moc nezdá zatím. A také by mě zajímalo, jestli vás s cukrovkou nechali přenášet a umožnili spontánní porod? (Váhový odhad miminka z 37tt mám 2800 g) Kontrolovali po porodu hodnoty glykemií u vás a u miminka? A měly jste pak na šestinedělí stále cukrovkářskou dietu, nebo už to nehlídali? Díky :)

Najdete v encyklopedii: Těhotenská cukrovka

Reklama

Reakce:

tajnaorient
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.03.18 14:29
@Miane píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, které taky bojují či bojovaly s těhotenskou cukrovkou - jak jste na tom byly s hodnotami v posledních týdnech před porodem? Jsem teď 38+3, na poslední kontrole mi diabetoložka říkala, že ty dva týdny před porodem hodnoty už hodně klesají, jak klesá hladina placentárních hormonů, ale mně se moc nezdá zatím. A také by mě zajímalo, jestli vás s cukrovkou nechali přenášet a umožnili spontánní porod? (Váhový odhad miminka z 37tt mám 2800 g) Kontrolovali po porodu hodnoty glykemií u vás a u miminka? A měly jste pak na šestinedělí stále cukrovkářskou dietu, nebo už to nehlídali? Díky :)

Musela jsem rodit dřív, ale malá byla koncem pánevním, tak i z toho důvodu. V porodnici sledovali cukr i u dítěte hned po narození, pak jsem mela přijít do 6 měsíců na zátěžový test, zda cukrovka uz zmizela ;)

tajnaorient
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 06.03.18 14:30

Jinak už jsem jedla normálně, žádné hlídání :lol:

Zireael
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 06.03.18 14:56

Na termín jsem byla objednaná na monitor a konzultaci s primářem ohledně případného vyvolávání, k tomu už nedošlo, malá se narodila dva dny před termínem. Při příjmu mi napsali diabetickou dietu, po porodu mi ji ráno sestra přepsala na normální jídlo, ale než se to projevilo, měla jsem snídani a oběd jiný než spolubydlící.

nozu
Extra třída :D 11163 příspěvků 06.03.18 15:12

Mela jsem cukrovku v obou tehotenstvich. prenaset by me nenechali. ja teda mela opacny problem. u dcery hrozil predcasny porod ve 32 tt, nakonec se narodila 38+3. syn se narodil 37+3. u obou jsem mela v porodnici dietu a natajnacku se cpala cokoladou na doplneni energie :) ale mela jsem to castecne schvaleno z dia poradny, ze si i k porodu mohu nabrat sladkosti, abych mela energii na vlastni porod. po druhem porodu jsem byla po 8 mesicich na kontrolnim zatezovem testu. po prvnim porodu mi i delali celodenni glykemicky profil po porodu, zda je vse ok. ale to jsem byla v podoli, kam jsem i chodila do dia poradny, tak to chtela doktorka zkontrolovat.

Miane
Povídálka 17 příspěvků 06.03.18 15:16

@nozu Právě s tou svačinou u porodu mi to vrtá hlavou - co si mám s sebou vzít, když věci jako hroznový cukr, čokoláda, přesnídávka apod., které nám doporučovali na kurzu, vlastně nesmím? Oříšky prý brát nemám, kvůli případné intubaci při CS. Já si teda myslím, že u porodu ze sebe vydám tolik energie, že se v tom nějaká čokoláda úplně ztratí…

nozu
Extra třída :D 11163 příspěvků 06.03.18 15:44

@Miane u porodu to fakt nevadi a nejake vykyvy cukru uz miminko neovlivni. takze si tu cokoladu klidne vem. jo a jestli budete mit v budoucnu jeste dalsi dite, tak doporucuji domluvit si zatezovy test na cukrovku uz v prvnim trimestru a pri pozitivnim tehotenskem testu nasadit lehce dietu. ja mela pri druhem tehotenstvi cukrovku potvrzenou uz v 11 tt. muj gynekolog to povazoval za zbytecne, ja se zaridila jinak pres dia poradnu. a dobre jsem udelala.

Miane
Povídálka 17 příspěvků 06.03.18 15:52

@nozu Díky, asi vezmu, v té poslední fázi už je to asi fakt jedno :) Na to vyšší riziko mě diabetoložka upozorňovala, takže s tím počítám, že se pak půjdu nechat otestovat dřív. Ale nevím, jestli je dobrý nápad nasazovat dietu předem, to by pak na tu cukrovku nemuseli přijít :think:

nozu
Extra třída :D 11163 příspěvků 06.03.18 15:59

Hele zatezovym testem na cukrovku prijdou, i kdyz budes mit dietu. ja jsem najela na takovou light verzi, kdy jsem vysadila primarne sladkosti a jedla vic zeleniny. a snazila jsem se moc nerozjist, to jsem pri nasazeni diety fakt trpela…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéf tanečníků StarDance Onder mění ansámbl. Jak dopadla jeho ex Hunčárová?

Oblíbená taneční show StarDance již nebude jako dřív. Šéf tanečníků Jan Onder... číst dále >

Finalistky Miss Czech Republic se svlékly do plavek. Která získá titul?

Zatímco Česká Miss svou vítězku zná a Lea Šteflíčková se již několik týdnů... číst dále >

Články z Ona Dnes

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Reklama