Těhotenská cukrovka ve 28tt

3.6.21 09:51

Těhotenská cukrovka ve 28tt

Dobrý den.Dnes jsem byla podruhé na testu na tehotenskou cukrovku ve 28tt.Pri prvnim hodnota 5,6 dnes 5,2.Chci se zeptat jestli nemáte zkušenost jak dr.bude postupovat dál? Dá mi nějakou dietu? Nebo jak se to řeší? Děkuji za odpověďi.:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31318
3.6.21 10:06

Test se nejdříve opakuje. Pak případně dia poradna, dieta a měření glukózy v krvi. Nic to není, měla jsem dvakrát :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 10:11

@Fiducia už se právě dnes opakoval. Takže poradna a budu si muset měřit každý den cukr? Ja právě u syna měla vše v pořádku. Az teď u druhého dítěte je to zvýšené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31318
3.6.21 10:17

@Weruneska91 tak první větu přeskoč :mrgreen:
Nic neznamená, že v prvním těhotenství jsi gdm neměla. Já ji měla až ve třetím. A pak dvakrát a pokaždé jiný průběh, včetně tolerance potravin.
Ano, budeš si měřit, jestli každý den, to záleží na lékaři. Měří se ráno nalačno, a potom obvykle hodinu po hlavních jídlech. Někdo zpočátku denně, třeba jen lačnou glykemii, a pak třeba dva tři dny.
Já si někdy prostě lupla jen tak, abych si ověřila, jak mi prochází jídlo.
Dietu jsem dodržovala poctivě, ale někdy vadí mléčné výrobky, někomu třeba rýže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 10:32

@Fiducia bože můj to si budu muset kupovat nějaký ten glukometr nebo co to je? no ja mam žlučníkové zachvaty v těhotenství takže nejim skoro nic, vše jen na vodě atd. A když je to lehce zvýšené tak se to treba poresi jen tou dietou ne??? volat dr.budu zitra. dnes tam není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
3.6.21 10:36

Dostaneš zadanku k diabetologovi, tam ti dají glukometr a proužky - máš nárok na cca 400ks, pokud si dobře pamatuji. To si over u své pojišťovny. Zpočátku se budeš měřit po každém jídle, pak stačí třikrát týdně. 5,6 už je vysoké i pro netěhotnou, zatím ale budeš mít dietu. Pokud nezabere, tak medikaci, ale to není nic špatného ;)
Koukni na stránky tehotenskacukrovka.cz a na fb skupina těhotenská cukrovka+vhodné recepty.
Hlavně bacha na to, aby byl diabetolog skutečný odborník na gdm, je to trochu něco jiného, než klasická cukrovka.
Držím pěsti, ať je vše v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31318
3.6.21 10:40

@Weruneska91 glukometr jsem měla půjčený z dia poradny.
Se stravou a dalšími omezeními se musíš domluvit s lékařem. Dieta je i gdm zcela zásadní. Ale jestli myslíš jen dietou bez měření? Tak to určitě ne, bez toho to nejde. A jestli myslíš nez léčby /inzulinu, tak to ti nikdo neřekne. Základ je opravdu dodržovat dietu. Pak je větší šance se tomu vyhnout.
Ta první hodnota je dost vysoká, 5,6 je hodně. Pořádně jsem si to prve nepřečetla, omlouvám se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31318
3.6.21 10:41

Jo a tehotenskacukrovka.cz jsou super stránky, pravda :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 10:55

@Mediula no u toho prvniho měření jsem si dala půl krajíce chleba suchého. vim že bych neměla, ale u toho prvního tehu jsem to tak taky udělala, ať mi není zle a bylo vše ok. Dnes to bylo opravdu nalačno a 5,2 si myslím, že není taková hruza. Kamaradka prý měla jen dietu tak nevím. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
3.6.21 10:56

@Weruneska91
No, já měla 5,1 a skončila jsem na nejvyšší medikaci. Bohužel se cukrovka může s průběhem těhotenství zhoršovat. Ale snad zabere dieta, a když ne, tak na medikaci fakt není nic špatného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17105
3.6.21 11:06

@Weruneska91 dieta a měření glukometrem. Pravidelné kontroly, podle hodnot bude bud stačit dieta nebo nasadí léčbu. To ti nikdo neřekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 11:06

@Mediula nevím to mi přijde přehnané to jejich měření. Driv se na ty testy nechodilo vůbec. A ještě do sebe cpat nějaké prášky, to je snad ještě horší. No my u nás máme diabetologa jen jednoho tak uvidím🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 11:08

@lachtanice86 jo ještě další kontroly? ono jich je v tehu asi malo 🤣 🤣 🤣 🤣 a jak často se tam chodí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1094
3.6.21 11:08

@Weruneska91
Ano, a děti umíraly matkám v děloze, rodily se postižené a nyní jsme číslo jedna v rakovině tlustého střeva, už i děti mají cukrovku druhého typu (které se říká stařecká), jsme národ obézních,… No, já jsem za ty testy ráda 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 11:10

@Mediula tak ty testy nejsou ani teď povinné ne? Navíc když se to zjistí až teď ve tretim trimestru tak se toho moc už neovlivní ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat