Těhotenská cukrovka - vyšší hodnota i po 2 h

13
25.5.21 17:21

Těhotenská cukrovka - vyšší hodnota i po 2 h

Zdravím maminky, mám těhotenskou cukrovku a poprvé od doby kdy ji mám diagnostikovanou jsem si dala na oběd halušky se zelím a hodnota po 1 h byla 10,3… tak si říkám dobře, tak halušky už si nedám… změřila jsem si pak ještě po 2 h a měla jsem hodnotu 7,5… nikdy se mi to ještě nestalo a nevím jak se mám zachovat, jestli někam zavolat, ale na gynekologii ani v diaporadně už dneska nejsou… popř. čím ten cukr srazit? Děkuji za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
489
25.5.21 17:30

Též jsem před lety v těhotenství trpěla cukrovkou, docela silnou, ale já si každé jídlo vážila a jedla přesně podle tabulek, zvládla jsem to díky tomu bez inzulínu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2470
25.5.21 17:34

Musíš si upravit jídelníček.. 10.3 je Teda docela dost… Zavolej si zítra do poradny ale museli ti dát asi nějaký jídelníček ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15105
25.5.21 17:45

Cukr aktuálně stáhneš procházkou. Rychleji se to odbourá. A jinak ty halušky byl fakt špatný nápad, to už ale víš ;) Také jsem při dietě občas něco neodhadla. Ale chce to co nejméně experimentů, c ať ti ty hodnoty tak neskáčou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
25.5.21 17:49

@Misasisi
Jídelníček a všechno mám, dietu už držím snad 2 měsíce, takže nejsem “nováček”… ale halušky jsem měla poprvé během těch 2 měsíců a netušila jsem jakou paseku to udělá… byla jsem u mamky na oběd a ta říkala, že si mám trošku dát, že mi to neublíží a prostě jsem to pokašlala a jsem z toho zničena :( jinak mám ukázkové hodnoty. Fakt mne to štve šíleně… a to jsem si nedala ani uzené abych neměla vysokou hodnotu, tak jen halušky a zelí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15105
25.5.21 17:52

@Denisacka Hele klid. Mě to takhle jednou skočilo po vynikající domácí bramboračce. Holt se stalo a pokud máš jinak hodnoty ukázkové, tak už víš, čemu se vyhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2470
25.5.21 17:55

@Denisacka neboj to klesne hold aspoň víš čemu se vyvarovat… Já teď byla na diabetologii a představ si hodnotu cukru mám 4.3 a po jídle 5.1 dostala sem domu glukometr 😁 😁úplně zbytečně a jídelníček.. Prý jen na kontrolu ale vím že nějaký věci ti cukr prostě vytáhne nahoru. Tak buď v klidu stres tomu taky napomáhá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18088
25.5.21 18:17

@Denisacka kolik si těch halušek snědla? A měřit 2hodiny po jídle u GD k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6881
25.5.21 18:29

@Denisacka
v klidu, cukr ti sleze a pro priste vis, ze halusky proste ne.
me treba rikali, ze rano delaji paseku mecne vyrobky. ja s tim problem nemela, naopak sem spis resila, ze mam nizko a nakonec jsem si musela dat treba kousek cokolady, aby to vylezlo. obed jsem vpodstate mohla cokoli v normalnim mnozstvi a k veceri naopak skoro nic. to co jsem mohla k obedu, uz jsem nemohla k veceri.
v diaporadne mi jen rekli, jo hodnoty jsou dobre a ty vykyvy, to se obcas stane, aspon vite, co uz si nemate priste dat
neboj, jedna vyssi glykemie mimco neohrozi, jde o to, abys je nemela vysoke porad. ani bych zitra nikam nevolala, to jen v pripade, ze bys vysoko byli nekolik dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53773
25.5.21 18:52

Halušky můžou být trochu průšvih, no. V každém případě - pokud víš, že dietu držet umíš, jindy máš hodnoty OK, tohle byl jednorázový úlet a víš, čím byl způsobený, příště už bych se tomu vyhnula a už kvůli tomu neplašila. Já dokud neměla žádné léky, nejlepší způsob, jak to srazt, byla rychlá procházka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat