Těhotenská cukrovka - vyšší hodnoty na lačno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 02.08.18 08:09
Těhotenská cukrovka - vyšší hodnoty na lačno

Ahoj, prosím o radu. Minulý týden jsem byla na testu ogtt a bohužel mi nevyšel dobře, takže jsem byla odeslána na diabetologii. V pondělí mi sestřička předala glukometr, dala základní informace- co a jak, a za týden mám přijít na kontrolu.
Stravu jsem ani moc nemusela měnit, jelikož jsem tak jedla i do teď, jen jsem omezila ovoce a dávám pozor na sladké- které jsem si občas dala (ale byla to hořká čokoláda a a tak).

Přes den měřím hodinu po začátku jídla (první 2 dny jsem měřila i 2hodiny) a hodnoty vycházejí v normě - sice občas k limitu, ale jsem v normě.

Problém mám s měřením na lačno, tato hodnota mi vůbec nevychází dobře. Sestřička mi říkala, že musím vysledovat, co mi vyhovuje a tím se řídit, ale nevím, co vše zkoušet. Zatím jsem měla nejlepší hodnotu, když jsem si dala i druhou večeři (cca v 21:30) a pak ráno vstávám mezi 6:30-7:00. Ostatní dny jsem večeřela okolo 20hod.

Od testu ogtt mám ještě k tomu PN, kvůli jiným problémům a i klidový režim, takže nemám skoro žádný pohyb, no a do toho ty horka přes 30 stupňů.

Máte někdo nějakou zkušenost, co ovlivňuje ranní glukozu? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
natyber
Kelišová 6033 příspěvků 02.08.18 08:22

Mě bylo řečeno, že tu ranní hodnotu ovlivňují těhotenské hormony a že s ní nic nenadělám. A navíc se stoupajícím těhotenstvím se ta cukrovka zhoršuje :nevim: Pokud to máš lepší, když si dáš druhou večeři, tak to tak dělej. Já bych třeba bez druhé večeře umřela ;)

Ze začátku jsem tu lačnou měla hodně pod limit a teď poslední dny mám přes jsem 32+3tt tak to bude asi tím. Nevím co na to řeknou v dia, ale já mám na tuhle cukrovku svůj názor, takže tak. Jo a taky jsem si všimla, že když vstanu v 5h a změřím se tak je to nižší a když vstanu třeba v 7h tak už je to vyšší :nevim:

Ancek
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 02.08.18 08:26

V zásadě sis odpověděla sama. Když ti to nejlíp vychází s druhou večeří později večer, tak si ji tak dávej i normálně, aby se zkrátila noční pauza bez jídla.
S klidovým režimem to máš těžké. Mě pomáhal nejvíce právě dostatečný pohyb.

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 02.08.18 08:27

@natyber díky za info. Já jsem teď 28tt a s doktorkou v dia poradně budu mluvit až v pondělí, teď mi to předávala jen sestřička. Já jím průběžně celý den a večer občas nemám na druhou večeři chuť, možná je to i tou teplotou venku. Tak třeba zkusím večeři rozdělit na 2×.

Russet
Extra třída :D 14118 příspěvků 02.08.18 08:30
@Anonym_kaO píše:
@natyber díky za info. Já jsem teď 28tt a s doktorkou v dia poradně budu mluvit až v pondělí, teď mi to předávala jen sestřička. Já jím průběžně celý den a večer občas nemám na druhou večeři chuť, možná je to i tou teplotou venku. Tak třeba zkusím večeři rozdělit na 2×.

Tak cukr zvedne i hladovění. Normálně jez druhou večeři a uvidíš, jak to bude vypadat. Při cukrovce je dobré jíst pravidelně. Myslím, že to bylo 6 porcí. Co je to průběžně?

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 02.08.18 08:31

@Ancek taky to budu zkoušet s druhou večeři - jen mě zajímalo, jestli je něco, co to může ještě ovlivnit. Jinak ten pohyb mi strašně chybí, tak snad bude v pondělí vše Ok a budu moc začít zase chodit cvičit a více se hybat. A třeba to taky pomůže :)

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 02.08.18 08:33

@Russet jim 5-6× denně. Po všech jídlech mi vychází dobré hodnoty, jen ta ranní je vyšší. Zkusím tedy ponechat tu druhou večeři.

nozu
Extra třída :D 12122 příspěvků 02.08.18 09:12

co mam zkusenost, tak je opravdu potreba druha vecere. pokud by se ti to nepovedlo vybalancovat jidlem, dostanes nejspis inzulin.

Angel-X
Kecalka 228 příspěvků 02.08.18 09:26

Ja jsem dostala radu dat si v noci treba kousek jablka. Proto jsem pri nocni navsteve koupelny zamirila do lednicky s nachystanou ctvrtku jablka a rano byly hladiny cukru pod limitem :)

mámaNel
Kecalka 131 příspěvků 17 inzerátů 02.08.18 09:27

@Anonym_kaO … měla jsem to podobně, taky jsem bojovala s ranními hodnotami. Pozdější večeře někdy pomáhaly, jindy zase ne. Doktorka vždy jen radila ať to zkouším vychytat. Pro dokrorku byl důležitý dlouhodobý cukr, ten jsem měla v pohodě i přes ty vyšší ranní hodnoty.

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 02.08.18 19:17

Všem moc díky za radu, budu zkoušet a uvidim. @mámaNel dia sestra mi ještě měřila nějakou jinou hodnotu cukru - možná ten dlouhodobý. Měla jsem 28 a prý je hranice 42. Ale s doktorkou se uvidim až v pondělí, tak uvidim, co mi řekne ona.

mámaNel
Kecalka 131 příspěvků 17 inzerátů 03.08.18 12:02

@Anonym_kaO …ano, to je ten dlouhodobý cukr

Muminek2019
Stálice 83 příspěvků 03.12.18 10:46

Ahojky, potřebovala bych znát váš názor… Ve 27 tt jsem absolvovala OGTT a lačnou hodnotu jsem měla 5,3 a byla mi tedy určena těhotenská cukrovka. Žádný opakovaný odběr,tak jak by se to mělo dělat se nekonal. Byla jsem odeslána do dia poradny,kde jsem vyfasovala jídelníček,seznam toho co nesmím a samozřejmě glukometr.
Takže jsem začala měřit, ze začátku docela sranda, oživení dnů na neschopence :lol: ale po pár dnech kdy mi lačný hodnoty ať s dietou nebo bez nepřesáhl hodnotu 5 (držím se 4,5-4,8), to samé po jídle po dvou hodinách dosáhnu hodnot 5,2 (to jsem měla jen jednou) ať s prominutím sežeru cokoliv,a ve mě začal hlodat červík…
Zítra jdu na kontrolu do dia poradny, ale nechci vypadat jak blb, co se v tom zbytečně šťourá. Ale potřebuji trochu pomoc urovnat jak to tedy je.
Měla jsem za to že pokud by měl být nějaký problém, tak mi ten cukr bude lítat vysoko aspoň k těm hranicím horním, ale to se u mě neděje ani po dvou rohlících s máslem a medem zapitým kakaem ( po hodině 5,2)
Vyzná se v tom někdo??? Děkuji všem za věcné komentáře :kytka:

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1271 příspěvků 03.12.18 11:32

@Muminek2019 ahoj :mavam: hodnoty nemusí létat všechny, já měla problémy jen s lačnou hodnotou, ale po jídle byly hodnoty dobré. Hodně informaci je na webu: tehotenskacukrov­ka.cz - doporučuji si přečíst a řídit se tím, ona totiž těhu cukrovka je jiná než normální a u ní není vhodný ani rohlík s medem a kakaem.

Muminek2019
Stálice 83 příspěvků 03.12.18 11:35

@Anonym_kaO tak jak jsem psala i tu lačnou hodnotu mám dobrou. Držím se 4,5-4,8 což je podle všeho také v normě.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Trollí slavné matky, samy mají máslo na hlavě: Čím jsou vinny útočnice ze sítě?

Stále platné a aktuální heslo „Po bitvě je každý generál“ má „sourozence“!... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >