Reklama

Těhotenská cukrovka - vyšší hodnoty na lačno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 02.08.18 08:09
Těhotenská cukrovka - vyšší hodnoty na lačno

Ahoj, prosím o radu. Minulý týden jsem byla na testu ogtt a bohužel mi nevyšel dobře, takže jsem byla odeslána na diabetologii. V pondělí mi sestřička předala glukometr, dala základní informace- co a jak, a za týden mám přijít na kontrolu.
Stravu jsem ani moc nemusela měnit, jelikož jsem tak jedla i do teď, jen jsem omezila ovoce a dávám pozor na sladké- které jsem si občas dala (ale byla to hořká čokoláda a a tak).

Přes den měřím hodinu po začátku jídla (první 2 dny jsem měřila i 2hodiny) a hodnoty vycházejí v normě - sice občas k limitu, ale jsem v normě.

Problém mám s měřením na lačno, tato hodnota mi vůbec nevychází dobře. Sestřička mi říkala, že musím vysledovat, co mi vyhovuje a tím se řídit, ale nevím, co vše zkoušet. Zatím jsem měla nejlepší hodnotu, když jsem si dala i druhou večeři (cca v 21:30) a pak ráno vstávám mezi 6:30-7:00. Ostatní dny jsem večeřela okolo 20hod.

Od testu ogtt mám ještě k tomu PN, kvůli jiným problémům a i klidový režim, takže nemám skoro žádný pohyb, no a do toho ty horka přes 30 stupňů.

Máte někdo nějakou zkušenost, co ovlivňuje ranní glukozu? Děkuji

Reklama

Reakce:

natyber
Kelišová 6020 příspěvků 02.08.18 08:22

Mě bylo řečeno, že tu ranní hodnotu ovlivňují těhotenské hormony a že s ní nic nenadělám. A navíc se stoupajícím těhotenstvím se ta cukrovka zhoršuje :nevim: Pokud to máš lepší, když si dáš druhou večeři, tak to tak dělej. Já bych třeba bez druhé večeře umřela ;)

Ze začátku jsem tu lačnou měla hodně pod limit a teď poslední dny mám přes jsem 32+3tt tak to bude asi tím. Nevím co na to řeknou v dia, ale já mám na tuhle cukrovku svůj názor, takže tak. Jo a taky jsem si všimla, že když vstanu v 5h a změřím se tak je to nižší a když vstanu třeba v 7h tak už je to vyšší :nevim:

Ancek
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 02.08.18 08:26

V zásadě sis odpověděla sama. Když ti to nejlíp vychází s druhou večeří později večer, tak si ji tak dávej i normálně, aby se zkrátila noční pauza bez jídla.
S klidovým režimem to máš těžké. Mě pomáhal nejvíce právě dostatečný pohyb.

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 02.08.18 08:27

@natyber díky za info. Já jsem teď 28tt a s doktorkou v dia poradně budu mluvit až v pondělí, teď mi to předávala jen sestřička. Já jím průběžně celý den a večer občas nemám na druhou večeři chuť, možná je to i tou teplotou venku. Tak třeba zkusím večeři rozdělit na 2×.

Russet
Extra třída :D 10383 příspěvků 02.08.18 08:30
@Anonym_kaO píše:
@natyber díky za info. Já jsem teď 28tt a s doktorkou v dia poradně budu mluvit až v pondělí, teď mi to předávala jen sestřička. Já jím průběžně celý den a večer občas nemám na druhou večeři chuť, možná je to i tou teplotou venku. Tak třeba zkusím večeři rozdělit na 2×.

Tak cukr zvedne i hladovění. Normálně jez druhou večeři a uvidíš, jak to bude vypadat. Při cukrovce je dobré jíst pravidelně. Myslím, že to bylo 6 porcí. Co je to průběžně?

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 02.08.18 08:31

@Ancek taky to budu zkoušet s druhou večeři - jen mě zajímalo, jestli je něco, co to může ještě ovlivnit. Jinak ten pohyb mi strašně chybí, tak snad bude v pondělí vše Ok a budu moc začít zase chodit cvičit a více se hybat. A třeba to taky pomůže :)

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 02.08.18 08:33

@Russet jim 5-6× denně. Po všech jídlech mi vychází dobré hodnoty, jen ta ranní je vyšší. Zkusím tedy ponechat tu druhou večeři.

nozu
Extra třída :D 11479 příspěvků 02.08.18 09:12

co mam zkusenost, tak je opravdu potreba druha vecere. pokud by se ti to nepovedlo vybalancovat jidlem, dostanes nejspis inzulin.

Angel-X
Kecalka 204 příspěvků 02.08.18 09:26

Ja jsem dostala radu dat si v noci treba kousek jablka. Proto jsem pri nocni navsteve koupelny zamirila do lednicky s nachystanou ctvrtku jablka a rano byly hladiny cukru pod limitem :)

mámaNel
Kecalka 107 příspěvků 12 inzerátů 02.08.18 09:27

@Anonym_kaO … měla jsem to podobně, taky jsem bojovala s ranními hodnotami. Pozdější večeře někdy pomáhaly, jindy zase ne. Doktorka vždy jen radila ať to zkouším vychytat. Pro dokrorku byl důležitý dlouhodobý cukr, ten jsem měla v pohodě i přes ty vyšší ranní hodnoty.

Anonym_kaO
Ukecaná baba ;) 1070 příspěvků 02.08.18 19:17

Všem moc díky za radu, budu zkoušet a uvidim. @mámaNel dia sestra mi ještě měřila nějakou jinou hodnotu cukru - možná ten dlouhodobý. Měla jsem 28 a prý je hranice 42. Ale s doktorkou se uvidim až v pondělí, tak uvidim, co mi řekne ona.

mámaNel
Kecalka 107 příspěvků 12 inzerátů 03.08.18 12:02

@Anonym_kaO …ano, to je ten dlouhodobý cukr

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama