Těhotenská cukrovka v začáteku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
martina1988
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.02.19 12:37
Těhotenská cukrovka začátek těhotenství

Ahoj maminky najdu tu někoho kdo je ve stejné situaci na výměny jídelníčku a rady? Ve středu jsem byla na odběru krve a vyšel mi cukr v krvi 5,6 dnes proběhl kontrolní odběr a cukr v krvi 5,9. Hned jsem dostala doporučení na vyšetření do diabetické poradny. Jsem na začátku těhotenství 8tt a odběry před těhotenstvím byli vždy v pořádku.

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 07.02.19 12:42

Někdy se to projeví takhle brzo. Na diabetologii vyfasuješ glukometr, abyses mohla pravidelně měřit, instrukce k tomu, jak správně držet dietu, a při troše štěstí a pravidelných kontrolách to takhle „doklepeš“ do konce těhotenství.
Mrkni na stránky www.tehotenskacukrovka.cz, je to tam výborně vysvětleno a popsáno, i když je to podáno pro „klasickou“ těhotenskou cukrovku od nějakého 24.tt, tak postupy jsou v podstatě identické. OGTT v tom 24.tt se pak samozřejmě vyhneš, když už jsi diagnostikova­ná dřív.

martina1988
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.02.19 12:46

@ugluk na vše jsem dnes koukala už jsem si našla i jídelníček a začala se tím řídit ale je jen na 7 dní takže uvítám případně i recepty od maminek co také musí řešit těhotenskou cukrovku

ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 07.02.19 12:54

To vychytáš ;) Kdyžtak můžeš kouknout do libovolného tématu o těhotenské cukrovce, je jich tu několik a ta dieta je fakt stejná. Základ je komplet vynechat jednoduché saharidy a omezit ty složité, ale každý fungujeme trchu jinak, takže někdo je třeba v pohodě i s větším množstvím těstovin či rýže, a někomu stačí poloviční porce a cukr letí. Je potřeba si to osahat a vyzkoušet, co sedne přímo tobě. Pak se dá vařit s lehkým přizpůsobením i pro celou rodinu. Hodně zeleniny, maso omezovat netřeba, ale na pečivo a přílohy sacharidové bacha - dají se, ale zpočátku určitě vážit, totéž ovoce.

martina1988
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.02.19 13:00

Moc děkuji za radu. A nevíš kolik má být ta hodnota když je vše v pořádku? To se mi nepovedlo nikde najít

StM90
Povídálka 48 příspěvků 07.02.19 13:02

@martina1988 : já měla taky těhu cukrovku a musela jsem na diabetologii, tam mě nastavili jídelníček a není to nic hroznýho, musíš jíst pravidelně nejlépe každé 3 hodky a hlidat si cukr, měla by si dostat glukometr. Ještě před rokem byli hodnoty uplně jiné, teď to hodně zpřísněli, ale občas jsem zhřešila a dala si třeba zmrzku a hned po porodu to zmizelo a narodil se mi krasnej chlapeček a naprosto zdraví, tak držim palečky ať to zvladneš

martina1988
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.02.19 13:10

@StM90 jídelníček mi nevadí vůbec. Naštěstí zeleninu a jiné věci mám ráda, ale dneska mě doktor vyděsil pěkně. Takže zkoumám vše co se dá ať vím co můžu a neublížím fazolce.

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 819 příspěvků 07.02.19 13:33

@martina1988 těhotenská cukrovka a dieta není nic hrozného a ani netřeba vyhledávat speciální recepty. Vesměs platí, že kvalitní maso, sýry, vejce, zeleninu můžeš kdykoliv, jen omezit pečivo a přílohy. Abys neměla třeba po snídani brzo hlad, když si dáš míň pečiva, tak to můžeš dohnat tím, že si dáš o 2 kolečka sunky a sýru víc než jsi zvyklá. Časem přijdeš na to co sedí zrovna tobě. Někomu zvedne cukr obyčejný chleba a někomu celozrnný. Ze začátku jsem vše vážila a zapisovala do appky Kalorické tabulky a takhle jsem si vychytala i pár sladších svačin (např. Tvaroh s rozmixovanym banánem s troškou rozinek, to mám na dvě odpolední svačiny a mňam.) U oběda jsem vesměs přišla na to, že stačí vařit stejně, jen si zvážit přílohu (např. brambory 150g, bramborová kaše 170g, vařené těstoviny 130g, atd. Rýže mi zvedla cukr, ale kuskus v pohodě) a když to jde,tak nezahušťuji moukou. Důležitá je pravidelnost a nehladovět. Můj diabetolog tvrdí, že nejhorší je udržet cukr po snídani kvůli těhotenským hormonům, tak jsem zkoušela si tu snídani vychytat. Mléčné výrobky mi na snídani nesedly a trochu cukr zvedaly, stejně tak paprika a rajče, ty jsem vyměnila za okurku. Ale přišla jsem na supr chlebík, ke kterému si můžu dát cokoliv a cukr v pohodě. Cukrovku mám od začátku mírnou a přes prognózy doktora,že se často kolem 30tt zhoršuje se mi spíš zlepšila. Od začátku těhotenství mám 4kg dole a už skoro 2měsíce nejde dolů a ani nahoru. Jinak by ses s hodnotami měla vlézt do 5,1 nalačno a do 7,8 hodinu po jídle.

ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 07.02.19 13:33

Hodnota nalačno má být do 5,1. Kdyby to překročilo jen jednou, může to být výjimka, ale dvakrát a o tolik překročeno je to dost jasné. Ale neboj, tohle je jedna z mála věcí, které ti v těhotenství vyjdou blbě a ty máš téměř stoprocentně ve svých rukou možnost ovlivnit to k lepšímu. A dobře kompenzovaná těhotenská cukrovka má ve výsledku vliv na miminko minimální.

StM90
Povídálka 48 příspěvků 07.02.19 15:18

@martina1988 : ještě mě doktorka řekla, že pokud mě bude honit mlsná, tak prý můžu 2 kostičky kvalitní čokolády s hodně % kakaa

martina1988
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.02.19 15:56

@StM90 to jsem četla taky takže v neděli budu mít sváteční den a dám si

Malá princezna
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 07.02.19 16:58

Ahoj. No já jsem 10 týden a právě si prožívám docela fusku co
Se týká jídla. Nechutná mě nic, po všem je mi špatně. Až na sladký,který jsem normálně skoro nevyhledavala. Takže si myslím ze mam celkem obávaný strach z cukru. První krevní testy dopadli dobře. Ale z ogtt testu mám upřímně strach jako blázen. :dance: :oops:

ugluk
Hvězda diskuse 44739 příspěvků 07.02.19 17:03

@Malá princezna tak toho bych se nebála. Cukrovka až tak nesouvisí s tím, kolik sladkýho toho člověk spořádá. Já třeba v prvním těhotenství na sladký neměla chuť vůbec a stejně jsem ji měla. Ale jak mi to zakázali, netoužila jsem po ničem jiným, než spořádat tabulku čokolády na posezení :mrgreen: Což jsem nikdy předtím neudělala. Jsou lidi, co se cpou sladkým po kilech a cukovku nemaj, a pak jiný, co jsou jen o rajčatech a paprice a stejně si toho černýho petra vylosujou.

martina1988
Zasloužilá kecalka 950 příspěvků 07.02.19 17:45

@Malá princezna toho bych se nebála já sladké nejím a mám jí. Není to až tak o stravě jako o těle

Malá princezna
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 07.02.19 20:03

@ugluk no to je právě věc kterou asi nikdy nepochopím. Ze i po rajčatech nebo třeba režimu proste ten cukr vyroste
:cert: věřím. Jakmile se něco zakáže o to je větší chuť na to :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >