Těhotenská cukrovka - zhresila jsem, jaké mají být hodnoty

Anonymní
12.7.20 14:58

Těhotenská cukrovka - zhresila jsem, jaké mají být hodnoty

Ahoj holky, prosím anonym kvůli rodině, ještě neví že jsem těhotná. Při prvním těhotenství jsem cukrovku neměla. Dítě mělo 3kg, v rodině cukrovku nemáme, jsem hubená, riziková vůbec. Nicméně teď od začátku těhotenství mi byla diagmostikovana. Prý malinko zvýšené hodnoty, měla jsem vysadit cukr, měřit se denně. Hodnoty naprosto v pořádku - ráno na lačno okolo 4-5. Přitom jsem cukr nijak nevysadila, jedla jsem všechno, akorát jsem nikdy moc sladký nejedla, tudiz žádná zmena, jen 2 sladké kafe denně. Když jsem se měřila před kontrolou celý den, před a po jídle, mezitím jsem měla i sušenku, byli hodnoty stále dobrý normě. Tak já to nechápu.. Mám vůbec cukrovku? :think: teď se mám měřit 3× týdne. Hodnoty stále okolo 4-5,4, max jednou za čas 6… Dneska mám ale silne vyčítavy pocit, manžel donesl včera čokoládu a já se na ni vrhla. :zed: Ráno jsem měla cukr v pohodě… Teď jsem ji dojedla, tak se zkusim za 2 hodiny změřit.. Jaké jste měli při cukrovce prosím hodnoty vy? :?

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

2423
12.7.20 15:08

Pokud měříš lačnou glykemie, tak má být glukometrem do 5,3. 1h po jídle pod 7,8, 2h po jídle pod 6,7. Toť doporučení diabetologické společnosti. Kousek čokolády jednorázově neublížil, ale držet dietu je důležité.

• Nahlásit
12815
12.7.20 15:11

Jenže tu čokoládu nezmeris nikdy. Ta ti cukr vystřelí v rázu několika minut. Takže chápu ze hodnoty ti vychází dobre při měření, ale realita bude jiná. A dotaz na otázku, ano cukrovku máš a mela by ses tak i začít chovat 8o a i to ze mas jednou za čas hodnotu lacne 6, by te mělo varovat.
Ja cukrovku měla, držela jsem dietu a měřila se a lacnou hodnotu jsem nikdy neměla vyšší než 5,1

Příspěvek upraven 12.07.20 v 15:13

• Nahlásit
672
12.7.20 15:11

Tak čokoládu za dvě hodiny nezmeris, protože ti cukr vyloženě rychle a rychle zase spadne, za dvě hodiny můžeš mít normální hodnotu, ale dítěti si zatížila zbytečně cukrovku. Jestli ti vyšla v testu, tak ji prostě máš a ty rizika pro dítě za blbou čokoládu nestojí :nevim:

• Nahlásit
50558
12.7.20 15:15

Při těhotenské cukrovce je metabolismus rychlejší, vrchol je po hodině, po dvou už to může být naprosto v pohodě. A rychlé cukry vylítnou ještě mnohem rychleji, takže to, že jsi po hodině OK, taky nic moc neznamená. Kousek čokolády jednorázově nikoho nezabije, celá tabulka umí udělat slušnou paseku. Jako kdybyses ptala, co se stane, když sis jednou dala sušenku, upřímně řeknu že prd. Pokud je tvoje zhřešení v podobě dvě sladký kafe denně, sušenky a čokoláda a kontroluješ to až po dvou hodinách… no tak nic moc, že :nevim:

• Nahlásit
12815
12.7.20 15:15

Jo a ještě nechápu, jak jako, ze ted si snědla čokoládu a budeš se měřit za 2 hodiny? 2 hodiny po jídle se fakt neměri!!
Si o té těhotenské cukrovce něco zjisti

• Nahlásit
19363
12.7.20 15:21
@lachtanice86 píše:
Jo a ještě nechápu, jak jako, ze ted si snědla čokoládu a budeš se měřit za 2 hodiny? 2 hodiny po jídle se fakt neměri!!
Si o té těhotenské cukrovce něco zjisti

vidíš mě tak mudr přímo na diabtologii řekla měřit po dvou hodináš

• Nahlásit
2423
12.7.20 15:24
@lachtanice86 píše:

dle doporučení diabetologické společnosti se měří 1 až 2 hodiny po jídle, takže lze měřit po 2h. Jen ty cílové hodnoty jsou jiné. Lačná pod 5,3, 1h po jídle pod 7,8, 2h po jídle pod 6,7.

• Nahlásit
Anonymní
12.7.20 15:27
@lachtanice86 píše:

Dle doktora mám měřit po dvouch hodinách.

• Nahlásit
Anonymní
12.7.20 15:29

Myslela jsem právě že když se nedrží dieta, odrazí se to na měření, a půjde to tam právě vidět. :nevim: Nemám držet žádnou striktni dietu, jen vynechat sladký.

• Nahlásit
12815
12.7.20 15:30

@ka2ka fakt u těhotenské cukrovky? Mne v dia říkali hodinu, stejne tak je to uvedeno i na stránkách tehotenskacukrovka.cz

• Nahlásit
12815
12.7.20 15:31

@Lucka1111 na tehotenskacukrovka.cz je hodinu po jídle a mne to tak řekli i v dia poradně

• Nahlásit
12815
12.7.20 15:32
@Anonymní píše:
Myslela jsem právě že když se nedrží dieta, odrazí se to na měření, a půjde to tam právě vidět. :nevim: Nemám držet žádnou striktni dietu, jen vynechat sladký.

no ale to stejně neděláš, tvoje věc, ty ohrozujes svoje dítě

• Nahlásit
50558
12.7.20 15:32

Ona spousta diabetologů k těhotenské cukrovce přistupuje jako k té „normální“. Takže vrazí glukometr, měřte po dvou hodinách vejděte se do limitu po dvou hodinách „obyčejného“ diabetika. Sama jsem viděla ten rozdíl, když jsem přešla od normálního diabetologa na těhotenskou diabetologii. Ale čokoládu, sušenky a sladký kafe mi teda npovolil nikdo :lol: Respektive čtvereček vysokoprocentní čokolády jo, ale otázka je, co přesně znamená „manžel přinesl čokoládu a já se na ni vrhla“.

• Nahlásit
19363
12.7.20 15:33
@lachtanice86 píše:
@ka2ka fakt u těhotenské cukrovky? Mne v dia říkali hodinu, stejne tak je to uvedeno i na stránkách tehotenskacukrovka.cz

ano u těhotenské

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama