Reklama

Těhotenská cukrovka - způsob měření

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacaba666
Stálice 68 příspěvků 13.12.16 21:30
těhotenská cukrovka - způsob měření

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Dostala jsem glukometr na měření. Když se mám měřit po jídle - hodinu. Tak můžu během této doby normálně pít vodu? A ještě jsem se chtěla zeptat, zda máte některá z Vás zvýšenou jen tu lačnou hodnotu a další jste už při OGTT měly v pořádku? Děuji Vám. A berete nějaké léky nebo zatí řešíte jen dietou?

Reklama

Reakce:

Puchatka
Kecalka 181 příspěvků 13.12.16 21:41

Ahoj, ano, mela jsem to tak - zvysenou lacnou hodnotu jen o desetinu, ale bohuzel i to staci :( pak jsme s pani doktorkou prisly na to, ze to bylo asi stresem, nicmene merila jsem a drzela dietu. Po jidle pred merenim muzes pit vodu, jen ne nic, co vysledek zkresli, takze voda nebo neslazeny caj. Jinak ja mela hodnoty ukazkove, spis nizsi, nikdy jsem se po jidle nedostala nad 6,8 a na lacno jsem mivala kolem 4,2. Takze jsem si klidne dala obcas i neco sladkeho. Ale jinak jsem to dodrzovala- zelenina, maso a celozrnne sacharidy a vse bylo ok :) navic ta pravidelnost je super, diky tomu jsem se citila cele tehu moc dobre. Ted mam tyden do porodu a uz nemerim. Tak drzim pesti, at to i u Tebe vyjde tak hezky jen s dietou :kytka:

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 13.12.16 21:47

@kacaba666 Mně zabrala dieta.
Nalačno jsem také měla zvýšenou, vynechala jsem druhou večeři (která naopak většině pomáhá) a už i nalačno mám hodnoty kolem 4,5.

kacaba666
Stálice 68 příspěvků 13.12.16 22:31

Děkuji za reakce. Byla jsem právě dnes na testu a probíhal tak, že mi vzali na lačno odběr a pak glukozu a pak ještě ty dva odběry po hodině, výsledek všech tří mi pak řekli až najednou po třetím odběru a mělo jsem jen tu první lačnou 5,48. A ted jsem z toho vystresovaná, večer před tím (včera jsem měla sladké, nevím, jestli to na to má vliv, nechtěla jsem ho vynechat úplně, když jsem ho jedla doteď).

Puchatka
Kecalka 181 příspěvků 13.12.16 22:42

@kacaba666 jasny, hlavne se nestresuj, budes merit a chodit na kontroly, neni to nic hroznyho. Ja nakonec byla i rada, ze me tak hlidaji, ze kdyby neco hrozilo, tak na to prijdou brzo :) pak se taky kvuli tomu miminko v poradne vic meri a kontroluje, coz bylo vlastne taky fajn, aspon jsem byla v klidu a casteji ho videla :mavam:

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 13.12.16 23:02

@kacaba666 Správně by ten test neměli dělat, pokud máš nalačno více než 5,1.
Správně máš přijít znovu druhý den a pokud máš opět lačnou zvýšenou, tak se test nedělá a je rovnou diagnostikovaná těhotenská cukrovka.
Více kdyžtak zde:

http://www.tehotenskacukrovka.cz/…vne-probihat

kacaba666
Stálice 68 příspěvků 13.12.16 23:04

Ještě jsem si pročítala www.tehotenskacukrovka.cz a prý se nemá pokračovat v těstu, když je první lačná hodnota zvýšená - my jsme teda ale normálně pokračovali. A výsledek také stanovili z jedné naměřené hodnoty. Tak nevím, jestli mám chtít zopakování nebo ne, nebo jestli jen zbytečně stresuju a jinde to taky tak chodí. 8)

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 14.12.16 01:08

Tez jsem mela lacnou hodnotu zvysenou, hned me hnali na diabetologii a tam se mi vysmali, ze necht si dojdu jeste na jeden odber rano a pokud to nebude ok, at prijdu k nim. Uz jsem nikam nesla, kontrolni odber u obvodniho byl ok. Dite melo ve 32tt tabulkovych 1500 g, ja mam ted ve 34tt vahu stejnou jako pri poceti, takze vse ok, zadne predrustani mimca, ani tloustnuti budouci matky se nekonalo.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1286 příspěvků 14.12.16 01:31

Měla jsem v den OGTT glykemii 5,7, takže se v testu ani nepokračovalo, poslali mě rovnou na diabetologii, při kontrolním odběru za 2 dny jsem měla 5,4, takže dieta a měření glykemie, po týdnu diety mi nasadili rovnou i insulin, protože jsem měla pořád vysoké lačné glykemie, navíc i vysoký glykovaný hemoglobin a ketony v moči.
Před domácím měřením pít můžeš, ale jen tekutiny, které neovlivňují glykemii, tj. neslazené, ne mléko (nedat si třeba kafe s mlékem).

Jogrr
Závislačka 4211 příspěvků 14.12.16 08:37

@vrtulka78 tak to je teda sila hned nasadit inzulin.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama