Těhotenská cukrovka, inzulín - velké miminko?

169
11.7.13 21:56

těhotenská cukrovka,inzulín-velké miminko????

Ahoj těhulky, maminy…
už jsem tu jednou psala o těhotenské cukrovce, to jsem byla jen na dietě…Ted už si píchám 3krát denně inzulín, protože mi to neustále hapruje a tělo si stím opravdu nedokáže poradit.
Jen bych chtěla vědět jak velké miminka se Vám narodila s cukrovkou a jestli po porodu bylo vše v pořádku s Váma i s miminky.Jsem stoho opravdu špatná a na nic jiného nemyslím než na to aby moje holčička byla v pořádku :hug: :,(
P. S Jsem ve 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.7.13 22:00

Píchala jsem si inzulin před každým jídlem zhruba od toho 30tt - a Trpaslíček se narodila 3360 g v termínu.

Po porodu se vše ustálilo, cukrovka je pryč a miminko v pořádku. Žádné strachy a krásný zbytek těhotenství :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
11.7.13 22:00

Malá měla 4110 g a je úplně zdravá, já taky v pohodě, neboj bude to OK :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50102
11.7.13 22:02

Inzulín jsem naštěstí neměla, stačila dieta, ale dcera se narodila čtyřkilová, porod byl naprosto v pohodě, poporodní adaptace výborná, ani neměla žloutenku a nenastal jediný problém.
Neboj, děláš pro to naprosté maximum a jsi pod kontrolou doktorů, víc udělat nemůžeš ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4200
11.7.13 22:04

@Renysek28 - já si píchala inzulín od cca 28. týdne. Nejdřív jen před každým jídlem, pak i ráno a pak i na noc. Ke konci se mi dávky snižovaly, ale i tak jsem píchala tuším ráno 5 jednotek, před jídlem 3 a na noc 3. Je fakt, že jsem byla hodně sledovaná a díky i vyšší kyselině močové jsem musela být na pozorování od 32.týdne v nemocnici na rizikovém a malý se narodil císařem v 38+1, ale neboj se, to není pravidlo. Já jsem po porodu držela ještě na šestinedělí cukr. dietu (kvůli tomu inzulínu), ale výsleky byly hned v pohodě a u malého taky. Když se narodil, měl 51 cm a 3320 gramů, takže ukázkové miminko a rozhodně ne nějak velké. Za dobu, co jsem ležela na tom rizikovém oddělení, tak se tam vystřídala celá řada žen s těhotenskou cukrovkou (ať už jen s dietou nebo s inzulínem) a tuším, že zůstala jen jedné a ta měla problémy myslím i před. A vím, že jedné se narodilo dítě s cukrovkou, ale ta úplně kašlala na jakákoli doporučení nebo diety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
11.7.13 22:20

A je pravda, že podle ultrazvuku jde zjistit kolik miminko váží a měří??? Příští týden jdu na kontrolu tak bych se třeba zeptala… :oops:
Jinak moc děkuji Všem za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50102
11.7.13 22:22

Velice, velice orientačně, tak +- půl kila ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989

@Renysek28 Jasně, že to jde, ale je to jen odhad váhy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4200

@Renysek28 - tak míry ne, ale odhad váhy ano. Ale odchylka je cca půl kila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49839
11.7.13 22:59

@Renysek28 asi chodíš do rizikové poradny ne, tam by ty utz měli dělat hodně často a podrobně, hlavně budou hlídat prosáknutí, to by znamenalo že cukrovka neni kompenzovaná :?. Já v každém těhu byla na inzulínu a s každym těhu jsme píchala víc a víc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
627
12.7.13 07:59

Ahoj, ja jsem si pichala jen na noc 4jednotky. Chodila jsem do rizikovy poradny. Rodila jsem vyvolavane 14 dni pred terminem a posledni odhad vahy byl 2940g a Klarka mela 2990g a 49cm. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
465
12.7.13 09:30

Já jsem měla těhu cukrovku, držela dietu, pak píchala inzulín 2×denně, malá se narodila s 2700g

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
12.7.13 14:05

Markéta80
co znamená riziková poradna :nevim: na kontroli chodím jednou za měsíc, jinak chodím do dia-poradny a ultrazvuk mi snad bude dělat příští týden.
Inzulín si píchám 3krát denně 10-6-8 jednotek, ale ráno to ještě stále není dobré, po jídle mám někdy i 12mmol/l. Takže budem zvedat jednotky inzulínu :?
Zas když si nevezmu před obědem svačinu tak mám jen 2.6 a to není nic příjemného, to jsem, ale měla jen 2krát a opravdu si hlídám abych jedla pravidelně.
No nedá se nic dělat, jen vydržet do porodu a myslet pozitivně ;),že??
Holky opravdu děkuji Všem za Vaše názory, jsem o trošičku spokojenější :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
316
16.3.20 14:17

Ahojky holky jsem 24tt a mám těhotenskou cukrovku ale v rodině je taky je možné že mi může zustat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama