Těhotenská demence - hloupnu :-)

8598
2.4.12 09:46

Těhotenská demence -hloupnu :-)

Ahoj holky, chci se podělit o svůj „problém“, protože už jsem ze sebe nešástná.
Vím, že v těhotenství se „blbne“, že těhule zapomínají a o výrazu těhotenská demence už jsem slyšela, ale teď, v 7. měsíci pro mě nabývá nového rozměru: mám ji taky. A jakou! Včera jsem pekla bábovku, kterou jsem pekla 100×…a zapomněla jsem do ní dát cukr. Minulý týden jsem uložila rohlíky a chleba do ledničky(!) a pak ho zoufale hledala. Vytřela sjem podlahu a za dvě hodiny si chystám kýbl, chlap se ptá na co a já, že jsu vytřít podlahu..koukal na mě jako na blázna. Dneska jsem měla jít na UTZ ve 30tt na 8h. Já se tam chystám na 14h, sestra už mě naháněla. Hledám slova, jako bych měla v mozku hradbu z ničeho a přes ni na ty slova nemůžu. Mám neuvěřitelně blbé dotazy a 50% vět uvozuju „já jsem na to zapomněla“. Jsem prostě UPLNĚ vymakovaná. Uplně vážně a bezesrandy se bojím, že někde zapomenu mimino, až se narodí :zed:
Prosím potěště mě svými vlastními sklerózami, vzpomínkami na své zapomínání, jestli jste to měly taky tak a kdy to přejde, protože je to prý při kojení ještě horší, a jestli jo, tak se se mnou ten můj chlap za chvíli rozvede :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
2.4.12 09:51

Neboj, pak na to naváže ještě laktační demence :mrgreen: Mně kolikrát dělá potíže ze sebe dostat delší rozvité souvětí :roll: To je údajně zdůvodněno tm, že při kojení se vylučuje hormon oxytocin, který způsobuje výpadky paměti - říkali v porodnici :mrgreen:

Dobrá zpráva je, že pak se to zase vrátí do normálu, takže chlap musá vydržet :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
2.4.12 09:53

Jé, to znám.. A počkej, co bude potom, mě totiž tahle „demence“ zůstala a to mam od porodu 6 let :mrgreen: dříve paměť jak slon, teď jsem schopná si nákup napsat na 4 lístky, abych nezapoměla a pak je stejně necham doma. Když přejdu z jedné místnosti do druhé, už netušim, co jsem tam chtěla a pod :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Holma
2.4.12 09:53

Tak já mám 14 dní do TP a taky si připadám jako mentálek :-)) Zapomínání to jsem měla hlavně na začátku. Dokázala jsem se na jednu věc zeptat během hodinky třeba 10×. Poslední dobou mám zas problémy s tím, vzpomenout si na „to“ slovo. Takže všemu říkám, že je to šušlánek. Že se to musí pošušlat a jestli to už pošulal. Když se to pošušluje, tak je to pošušlaný. Manžel vždy ví, co tím chci říct: např. Miláčku, ta rybička má zase tu hlavu pošušlanou, dej jim do vody ten šušlánek, ať jí to zmizí.

Horší je to, když mám mluvit s někým jiným, to zase říkám „ta věc“.

:-))))
  • Nahlásit
  • Citovat
3061
2.4.12 09:54

:mrgreen: :lol: A nejhorší je to u prvorodiček. Jo, po porodu to bude horší, například dopovědět větu, kterou jsi začala… vzpomenout si, jestli sis už dnes čistila zuby… jaké že má být to počasí, na které ses před minutou podívala :think: . Já do třetího měsíce NIKDY nedokázala dopovědět jakoukoli historku, když bylo dítě vzhůru. Po jakémkoli přerušení mozek ztratil spojení.

Doporučuju používat upomínky v mobilu, ty mě zachránily, od porodu mi totiž plyne čas jinak než ostatním smrtelníkům :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332

Holka, taky jsem to měla a rovnou říkám - mnohem horší byl stav po porodu, vlastně celou dobu, co jsem kojila - říkaly jsme tomu s kamarádkama SVM - „syndrom vykojeného mozku“. Dnes jsou malému 4 a pořád ještě se celé mé široké okolí baví příhodami, které u mě SVM způsobil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nevsik

až se t mimi narodí tak to bude taky jinak-je to těhotenská demence :lol: taky jsem jí chytla,to že jsem neuměla mluvit a vypadla před každým jako debil jsem zvládla,ale to že jsem chtěla odejít na procházku a nemohla najít klíče tak to jsem nezvládla. prostě jsem hledala a hledala až jsem to vzdala a zůstala doma protože klíče zmizeli. říkám si jaké sem hovádko když ztratím klíče,pak mi došlo že jsem se nějak musela dostat domů…no nenašla jsem je. až cečer manžel přišel domů a že má hlad-šel si namazat chleba a po chvíli vyndá hlavu z ledničky a ptá se mě jestli ty klíče budou lepší s marmeládou nebo paštikou :lol: :lol: :lol:

nevím proč sem je tam dala,nebo kdy,nebo jakou to mělo vůbec cokoliv :mrgreen: klíče byly v lednici.a já v parném létě zavřená doma a nasratá že nemám klíče.. :mrgreen:

ted už jsem docela normální,neboj,to se spraví a budeš zase cáknutá jinde až se mimi narodí ;) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
15550
2.4.12 09:57

otěhotněla jsem v roce 2008, pak kojení, pak zase těhotenství, teď opět kojení. Takže vypatlaná jsem bez přestávky 4 roky a můžu ti říct, že si na to zvykneš :lol: Dokonce i chlap :lol: :lol: Dítě jsem nikde nezapomněla, ale doma to bývá jedna pohroma za druhou.
Např. scedila jsem si vývar, pokrájela jsem si z cedníku zeleninu a pak lítám a hledám, kde mám ten vývar. No, trvalo mi hodně dlouho, než mi došlo, že jsem cedila ve dřezu a nedala si tam hrnec, takže jsem vlastně všechen vylila do odpadu :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
2.4.12 09:58

No, aby to pak ještě k něčemu bylo, aby to vydržel se mnou, já jsem strašně protivná sama sobě, nákupní seznma sestavuju na 6×, protože zapomínám, co potřebuju , vracím se do ledničk a špajzu a i tak na něco zapomenu :twisted: Dobře, ale můj chlap miluje chytrou bystrou štíhlou dívku. To že má doma kouli, tp přejde :-D ale co ta blbka, co se mu z ní stala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
2.4.12 10:03

U mne se to spravilo až bylo dítě větší a já se pořádně vyspala, Když se mi poprvé podařilo vyspat se celou noc v kuse, hned to bylo lepší a po měsíci ze mě začalo být bystré děvče.Nicméně stavu před těhu asi nikdy nedosáhnu, možná až se děti odstěhujou, ale to na mě zase skočí stařecká demance. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26402
2.4.12 10:03

Moje těhotenská demence volně přešla v mateřskou demenci. Ale už aspoň nezapomínám všude svoje věci (deštníky, rukavice apod. ve vlacích, supermarketech…) Chlap si ze mě dělal legraci, že mi udělá na krk cedulku, aby mě v případě nálezu odevzali na tu a tu adresu :mrgreen:
Teď ty věci důmyslně zakládám. Klíče mezi knížky, obal na mobil k oblečení pro malého, brýle kamkoliv jinam než kam patří…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4275
2.4.12 10:04

no mě to povídej, a to se (já blázen) u toho těhu snažím dodělat co nejvíc ze školy, kterou nestihnu kvůli porodu dodělat…jde mi to jak psovi pastva a to jsem s tím nikdy neměla problémy :roll: dokonce už jsem nějaký předměty pustila…uvidíme, jestli to bude lepší až bude malýmu půl roku a já se budu do tý školy vracet, ale počítám, že spíš ne :D
@Kalla1412 no můj chlap je taky sapiosexuál tak se bojím, co bude, až zjistí, jak mám vykojenej (to označení je trefný) mozek :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6580
2.4.12 10:06

Ahojky, buď naprosto v klidu! Je to úplně normální. no po porodu to snad bylo ještě stokrát horší, ale na mimino nezapomeneš, to se neboj, chvíli bude středobod Tvého světa, na ostatní zapomínat budeš vesele dál.

Hele, mně vypadávala slova, psaný text odpovídal absolventu základní školy praktické, krátkodobá paměť-žádná.
Králíkům jsem dala skořápky-měly jít ke slepicím, jednou jsem letěla na WC, ale opačným směrem, do kuchyně. Vypadávala mi slova, jména blízkých lidí. Všechno jsem si psala jak blb na lístečky, které jsem pak někde ztratila :D.

Máme doma fretky, jednou jsem hledala kotě, no to víš že jsem ho zavřela do fretčí klece. Vysypala jsem mouku, ale nemohla si vzpomenout, co s tím (než mi došlo, jak to uklidit, co jsem se nabulela) :D

Nejhorší jsem asi prožila při změně vkusu. Jako bezdětná jsem nenáviděla kýčovité reklamy na plínky, reklamy plné čímsi upatlaných či uslintaných mimin, přišly mi nechutné a trapné. Mno, v tuto dobu jsem u nich dojetím brečela a považovala je za vrchol umění. Mé nejoblíbenější ruské klasiky nahradily časopisy typu Maminka a i tam jsem leckdy neporozuměla psanému textu :D

V klidu, poměrně rychle se kognitivní schopnosti vracejí zpět, stále to není, co bývalo, ale je to mnohem lepší, neoslovuji už chlapa Brouku, protože si na jeho jméno vzpomenu :D Vrací se mi smysl pro humor a časopis Maminka už přenechávám sousedům do sběru. Někdy se zaseknu u nějakého slova a nemůžu si vzpomenout, jak se píše, nahradím jej jiným :D Dodělávám VŠ a už i to jde :D Mateřská demence není demencí v pravém slova smyslu, je reverzibilní, neboj :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8598
2.4.12 10:08

Holky děkuju, vývar ve dřezu a klíče v lednici mi hned zvedly náladu :-) :hug: Já se před tou sestrou dneska cítila uplně blbě, čekají tam na mě a já jelito to pokaňám a dojdu si na druhou, že? :mrgreen: Takže Vaši chlapy to vzali v pohodě? :think: Prostě se před ním cítím uplně blbě, občas na mě kouká uplně „Ježiš , co jsem to proved, že s takovouhle trubkou čekám dítě“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
145
2.4.12 10:09

Když jsem byla těhotná, měli jsme plynový vařič, vařim, něco se připaluje, hledám, už se z toho kouří, zase hledám, a hořelo mi tričko!!! Normálně jsem si zapálila pupek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama