Těhotenská depka? Hrozný pocit ze sebe, neschopnost, hnus

Anonymní
20.12.18 15:38

Těhotenská depka? Hrozný pocit ze sebe, neschopnost, hnus

Ahoj, omlouvám se za anonym, potřebuju se jen vypsat z něčeho, co se mi nechce řešit ani s blízkými.
Holky, máte (měly jste) někdy v těhotenství hrozné psychické stavy? Nevím, jestli vyloženě depka, ale připomíná mi to moje pubertální deprese.
Jsem ve 4. měsíci. Nejsem schopná ničeho, jsem na kontrolce, nedokážu si ani užít, že nechodím do práce. Přes den jsem naprostá lemra, doma bordel, jídlo si objednávám, celej den jsem vykydlá na gauči. Pořád něco žeru a chutě jsou úplně děsné. Jsem vegetarián, dneska jsem dostala chuť na maso. Objednala jsem si vepřový žebra, vrhla se na ně. Za chvíli se mi udělalo blbě, tak jsem je šla vyhodit do popelnice. Cestou jsem se polila omastkem, sebe i chodník. Teď nemůžu dostat z prstů smrad z toho masa. Takže nic neudělám, pak vyhodím 2 stovky za něco, co se mi bytostně hnusí, ještě se tím poleju. Jsem neschopná a k ničemu, pořád něco rozbíjim, rozlejvám. 4 měsíce se přemlouvám ke zdravému životnímu stylu, místo toho se válím a žeru ty největší sračky, denně smažené atd. Nedokážu se změnit ani kvůli dítěti, který nosím pod srdcem, a tím spíš se cejtím jako největší kráva pod sluncem.
:,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
877
20.12.18 15:51

napisu ti co jsem mela ja. v 1.trimestrz jsem mela nevolnost nebo spise nechutenstvi…ale na co jsme mela fakt chut byli nudlove rajske polivky z lidlu za 5kc. rekla jsem to gynekolozce (moje kamaradka) kdyz u toho byl partner a ona ze v zadnem pripade at si uvarim rajskou domaci, ale ja se nadavovala uz kdyz jsem otevrela lednicku. auto jsem tehdy nemela, lidl daleko, chlap mi je odmital vozit a kupoval mi alespon ty lepsi rajske z DM drogerie…v 2. trimestru uz jsem nemela klidovy rezim takze jsem si chodila na menu do restaurace. Taky jsem se hodne povalovala v 1. trimestru. v druhem jsem litala po obchodech nakupovala veci na maleho…ale hodne jsem spala, protoze jsem tusila, ze pak uz se dlooouho nevyspim. a byla to pravda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5396
20.12.18 16:04

Ja se chystala, jak budu chodit na vychazky, nakoupila kvalitni ryby, tehotenske vitaminy. V planu byla pravidelna, pestra a vyvazena strava. :D nakonec jsem od 5do 36 tydne problila. Vitaminy jsem nemohla ani videt. Pila jsem po lzickach ledovou kolu, jedla uplne ledovy meloun/broskve. Maso mi smrdelo. Co hur, smrdel mi i manzel doma :mrgreen: . Obcas, jednou za par dni byl lepsi den, kdy jsem zvladla snist trochu normalniho jidla a nevyhodila to.
Zvracela jsem i po celou dobu porodu, rodila jsem 36+0.
Ve 26tt predcasny zastavovany porod, musela jsem jen lezet. Byla jsem zoufala a protivna. Bylo mi zle,nikam jsem nesmela. Pred porodem fyzicka po tom lezeni na nule, mela jsem problem vyjit osm schodu do loznice. Kazdy na me pouze:lez,hlavne opatrne,mysli na malou. A ja byla doma sama a nestartna, mela jsem pocit ze jsem pro okoli jen chodici inkubator a jsem vsem uplne ukradena. Takze ma rada zni drz se a vydrz ! :) az budes drzet mimco v naruci, zapomenes na to a bude ti paradne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6017
20.12.18 16:29

Mam to podobne a jeste “musim” zvladat chodit na 12h smeny do zdravotnictvi. Tu energii co tam vydam, doma ziskavam 2dny, kdy delam tak 15% bezne domaci prace,co pred tehotenstvim. Extra to doma na vanocni svatky nevypada… a to mam jeste nemocneho syna,takze misto skolky tu je se mnou a prudi.
To bude dobre :* :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
malone.v
20.12.18 16:49
@Anonymní píše:
Ahoj, omlouvám se za anonym, potřebuju se jen vypsat z něčeho, co se mi nechce řešit ani s blízkými.
Holky, máte (měly jste) někdy v těhotenství hrozné psychické stavy? Nevím, jestli vyloženě depka, ale připomíná mi to moje pubertální deprese.
Jsem ve 4. měsíci. Nejsem schopná ničeho, jsem na kontrolce, nedokážu si ani užít, že nechodím do práce. Přes den jsem naprostá lemra, doma bordel, jídlo si objednávám, celej den jsem vykydlá na gauči. Pořád něco žeru a chutě jsou úplně děsné. Jsem vegetarián, dneska jsem dostala chuť na maso. Objednala jsem si vepřový žebra, vrhla se na ně. Za chvíli se mi udělalo blbě, tak jsem je šla vyhodit do popelnice. Cestou jsem se polila omastkem, sebe i chodník. Teď nemůžu dostat z prstů smrad z toho masa. Takže nic neudělám, pak vyhodím 2 stovky za něco, co se mi bytostně hnusí, ještě se tím poleju. Jsem neschopná a k ničemu, pořád něco rozbíjim, rozlejvám. 4 měsíce se přemlouvám ke zdravému životnímu stylu, místo toho se válím a žeru ty největší sračky, denně smažené atd. Nedokážu se změnit ani kvůli dítěti, který nosím pod srdcem, a tím spíš se cejtím jako největší kráva pod sluncem. :,(

neboj se, nejsi sama, já si připadám úplně stejně a navíc se chovám ještě jako naprostá kráva ke svému příteli, který si to vůbec nezaslouží a který dělá pro mě první poslední......

• Citovat
  • Nahlásit
95
20.12.18 16:53
@Anonymní píše:
Jsem ve 4. měsíci. Nejsem schopná ničeho, jsem na kontrolce, nedokážu si ani užít, že nechodím do práce. Přes den jsem naprostá lemra, doma bordel, jídlo si objednávám, celej den jsem vykydlá na gauči. Pořád něco žeru a chutě jsou úplně děsné. Jsem vegetarián, dneska jsem dostala chuť na maso. Objednala jsem si vepřový žebra, vrhla se na ně. Za chvíli se mi udělalo blbě, tak jsem je šla vyhodit do popelnice. Cestou jsem se polila omastkem, sebe i chodník. Teď nemůžu dostat z prstů smrad z toho masa. Takže nic neudělám, pak vyhodím 2 stovky za něco, co se mi bytostně hnusí, ještě se tím poleju. Jsem neschopná a k ničemu, pořád něco rozbíjim, rozlejvám. 4 měsíce se přemlouvám ke zdravému životnímu stylu, místo toho se válím a žeru ty největší sračky, denně smažené atd. Nedokážu se změnit ani kvůli dítěti, který nosím pod srdcem, a tím spíš se cejtím jako největší kráva pod sluncem. :,(

Mám to úplně stejně. Teď končím čtvrtý měsíc a jsem ze sebe absolutně nešťastná. Cítím se opuštěná a na všechno doma úplně sama. Jen si to představím, nejsem schopná ničeho. Celý den trávím tím, že si povídám s břichem a sama se sebou. A když se večer vrátí přítel, tak už ani nemám chuť s ním mluvit, protože mám pocit, že mi stejně nebude rozumět. Všechno si vezme osobně a tím mě dostane ještě hlouběji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.18 17:03

Ahoj, docela jsem se pobavila. Taky jsem těhoná a (ex)vegetariánka, téměř veganka. Nicméně nedávno mě přepadla příšerná chuť na maso. Dělala jsem pro zbytek rodinky řízky a nešlo odolat. Nicméně jsem bezlepkář, takže jsem si udělala řízek přírodní. Snědla jsem ho s chutí asi za 5 minut a následovalo asi půl dne šílené nevolnosti, bolení břicha a nakonec průjem. Ale dneska bych si to maso klidně zase dala. :mrgreen:
Jinak jsem taky celkem hodně neschopná. Doma je neukliditelný binec, všude hračky, lednička narvaná jídlem tak, že už by se tam nevešlo ani cherry rajče navíc. A stejně nevím, co jíst. Ze všeho je mi nějak divně.
Doposud jsem si většinu pečiva pekla, dneska jsem šla do pekárny a koupila si pečivo na celý týden, že něco zamrazím. Polovinu nákupu jsem zapomněla na prodejně (zjistila jsem to až skoro doma) a z čokoládového mufinu se mi zvedl kufr.
Takže v jídle střídám rajskou polívku s mušličkama, zelňačku, banány a pomeranče. Ze všeho ostatního je mi špatně.
S dcerou si celý den pouštíme pohádky na mobilu a malujeme se. Mohla bych si dneska taky umýt vlasy…asi po týdnu :D Jenže je mi hrozná zima, tak se nemůžu dokopat. No strašný, stydím se za sebe :oops: Radši anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
14129
20.12.18 17:05

Ne neměla jsem to tak. Do práce jsem chodila ráda, byla v kontaktu s lidma a hodne mi to pomohlo, jedla jsem zdravě, přibrala jen pár kilo a normálně jsem chodila plavat a ž práce jsem chodila pěšky. Doma jsme ještě dělali rekonstrukci bytu a dělali pokojit. Na to být líná jsem neměla čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2019
21.12.18 13:54

@lachtanice86 ano,jsi dokonala a vime to z kazdeho tveho prispevku,co vsechno jsi dokazala v tehotenstvi,ale ze mas jeste tolik casu to kazdy den opakovat a psat skoro ke kazde diskuzi,to nechapu.....nevim co si chces stale dokazovat,kazdy jsme nejaky,nekdo ma depku a nekdo je v pohode,netreba kazdemu vnucovat,ze jsi pred porodem zrekonstruovala cely byt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8739
21.12.18 15:41

@Tricitka31 :potlesk: :potlesk: :potlesk: asi tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14129
22.12.18 11:48

@Tricitka31 a jeje zase jedna co měla stavy na prášky a nesnese že někdo to měl v pohodě. Zakladatelka se ptala, já odpověděla. Tečka. Jestli se ti něco nelíbí, tvůj problém, ne můj. Já si budu psát co chci a kde chci. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14129
22.12.18 11:50

@Térouš a další. Fakt se jen směju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5263
22.12.18 12:17
@lachtanice86 píše:
@Tricitka31 a jeje zase jedna co měla stavy na prášky a nesnese že někdo to měl v pohodě. Zakladatelka se ptala, já odpověděla. Tečka. Jestli se ti něco nelíbí, tvůj problém, ne můj. Já si budu psát co chci a kde chci. :mavam:

Tak sis kopla, jsi spokojena??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2019
22.12.18 13:06

@lachtanice86 naopak,jen nemam potrebu nekomu dokazovat svoji dokonalost,protoze kdyz je clovek spokojeny sam se sebou,tak to nemusi verejne hlasat ke kazdemu prispevku,hako by si rikal o pochvalu,ktere se mu asi nedostava :nevim: je smutny,kdyz nekdo zada o podporu,vyzdvihovat jeho problem a sam se bit do hrudi jaky je hrdina. Bohuzel ani kritiku nesneses,at se ti dari a jsi sama se sebou spokojena :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8739
22.12.18 14:01

@lachtanice86 já se taky směju. Ono je totiž každé těhotenství naprosto jiné, to za prvé. Za druhé pisatelka potřebovala slyšet slova podpory. Psát o svojí vlastní dokonalosti, s touhou druhého člověka shodit, to je trochu ubohé. Mlčeti zlato se říká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama