Těhotenská deprese - léky?

Anonymní
9.7.21 09:51

Těhotenská deprese - léky?

Hezké dopoledne všem, potřebuju od vás poradit. Mám za sebou dvě ne vydařená těhotenství, kdy jsem ztrátu nesla velmi těžce a byla upnuta na další těhotenství, avšak co se mi stalo, nikdo nečekal. Na začátku velká radost, tu bohužel vystřídala jakási deprese. Bylo mi hodně špatně, dlouho jsem zvracela, jsem od začátku doma na neschopence a já se úplně přestala radovat ze života. Přestala jsem se na vše těšit, uzavřela se do sebe, nic mě nebaví a nenaplňuje. Některé dny jsou lepší, některé horší, ale celkově se cítím jako výměněná a tento stav mám už 4 měsíce :,( tchyně říká, že jsou to hormony a že se psychika boji radovat po těch ztrátach, ale já nevím, jestli už to není moc. Moje otázka zní, začal jste někdo v tehotenstvi brát antidepresiva a pomohla vám? A podařilo se vam jich po porodu zbavit? Už jsem z celé situace hodně vyčerpaná a do konce těhotenství zbývají ještě tři měsíce. U psycholozky jsem jednou byla, ale řekla mi jen, že si musím najít režim a že to budou asi hormony. Děkuju za rady :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21498
9.7.21 09:56

Jsou to hormony, jsou ženy, který těhotenský hormony špatně snáší. Zažila jsem to 3×, pokaždý horší a horší, ale porodem to ze mě totálně spadlo. Antidepresiva jsem nebrala, tenhle stav je dočasný a nechtěla jsem do sebe nic cpát. Účinky antidepresiv na dítě nejsou pořádně ověřený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7333
9.7.21 12:19

On ti léky na deprese stejně nikdo v těhotenství jen tak nepredepise na tvou žádost. Zajdi za psychologem/psychiatrem, popovidej si sním, a on stanoví lecbu jestli je nutná. Těhotenství a šestinedělí je jedna velká hormonální bouře, tezko rict jestli to zvládneš snimi nebo bez. Já byla třeba u prvního dítěte ok, i v šestinedělí jako vždycky, žádný hormony jsem nepocitila jako třeba změnu nálad. Ale u druhého bylo šestinedělí horsi co se tyce psychiky.
Jinak spousta, fakt hodně žen až mě to samotnou překvapilo bere antidepresiva v těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.7.21 12:21

Psychika v těhotenství vlivem hormonů a dalších látek prochází obrovskou změnou. Mnění se i mozek, vylaďujete se na roli maminky. Může se v tomto, ale i jiném, objevit spousta nových pocitů, emocí, myšlenek. Můžete se svěřit gynekologovi nebo psychiatrovi. není to nic mimořádného ani stigmatizujícího. Každá žena snáší těhotenství jinak a ve vašem případě, kdy tomu předcházely dva neúspěšné pokusy, lze dovozovat, že i tato negativní zkušenost má svůj vliv na váš současný stav. Pokud byste si chtěla popovídat - napište do SZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
9.7.21 21:04

Mia

Já jsem první 4 měsíce měla hrozné deprese, sama jsem si sobě připadala hrozná, že nejsem šťastná, když jsem miminko chtěla a z toho jsem měla depresi ještě větší! :hug: :zed: :zed:

Co ti pomůže, někam se zavři, ať máš klid a do sluchátek si pusť tohle video a opravdu si ho vyslechni celé.

https://youtu.be/1oJSYql8fTs

Dej potom vědět :srdce:

:srdce: Teď jsem v 21 hormony se mi uklidnily a já si druhou polovinu užívám :palec: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 10:11

Mám identickou zkušenost. Bohužel po porodu se to razantně zhoršilo, což ale vůbec nemusí být u tebe. Píši to proto, že je dobré se zavčasu připravit a najít si odborníky, vše se pak mnohem snáz a rychleji řeší, když (pokud) věci naberou na intenzitě.

Pokud se trápíš, navštívila bych psychiatra, ten je nejpovolanější identifikovat, zda je tvůj stav již na medikaci nebo ne.
Neřídila bych se radami z diskuzí, protože spousta lidí bez osobní zkušenosti má tendenci k bagatelizaci.

• Citovat
  • Nahlásit
393
10.7.21 16:57

Taky jsem úplně ztratila elán a radost zr všeho :-( jsem 13 tt zatím, nevolnosti, únava a z mé neschopnosti čehokoliv deprese, vždycky jsem si dělala drobné radosti, jako kavicka a zákusek, teď nemůžu ani jedno protože bych se pozvracela, nemůžu lepek, protože z něj zvracím, nic nezvládám, dřív jsem byla strašně aktivní, to že se nemůžu adekvátně věnovat synovi ani nezmiňuji… Pamatuji si jak minule po porodu jsem zase byla ta stará já, to byla krása…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat