Těhotenská hepatoza (cholestaza) opět

1358
23.6.21 22:22

Těhotenská hepatoza (cholestaza) opět

Ahoj holky,
Jdu si pro radu. Jsem podruhé těhotná 32tt a opět zvýšené jaterní hodnoty. Gyndarka mě předala na rizikové do mě porodnice a tam i zvýšený bilirubin.
Naštěstí se to ještě obejde bez hospitalizace (v prvním těhotenství jsem ležela 3 týdny před porodem) ten proběhl v ukončené 37tt vyvolane. No katastrofa 24 hodinová. A nyní mě to čeká znova. I kdyby bilirubin nestoupal stejně budu rodit takto dříve vyvolane. Je druhý vyvolaný porod lepší než první nebo je to stejná hrůza? Já bych si nejradši zvolila císaře, mám už úplně hrůzu.. Do toho se snažím držet jaterní dietu a v pátek mám další krevní testy a to se úplně děsím, že to i po lécích poroste a budu muset na rizikové… Měla jste to některá taky tak?
Děkuji a mějte fajn večer. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3314
23.6.21 22:37

Cholestaza se zjistuje hlavne z kyseliny zlucove, to ti nedelali? Jinak jsem mela obe tehu s cholestazou, oba vyvolavane. Prvni byl pomerne pomaly, prijemny. Druhy byl strasny sesup, celkem rychly a velmi intenzivni. Poprve jsem rodila od tabletky za cca 10 h, po protrzeni plodovky cca za 4 h tech intenzivnejsich kontrakci a u druheho od tabletky za 7 h, 1,5 h od pichnuti vody… diky medikaci byla cholestaza pod kontrolou a vyvolavat se slo, i kdyz hodnoty byly jen trochu zvysene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1358
23.6.21 22:52

@luccifera ano psala jsem, že i ten bilirubin je zvýšený. To je ta zluc. Ale zatím mám hodnotu 16 a norma je do 11..no snad to udržím ambulantne.
Doktorka mi rovnou řekla, že ikdyž to bude vše v pohodě jen lehce zvýšené, že se stejně bude rodit vyvolane dříve no..
Tos měla relativně krátké. Já od prasknutí vody přesně 24 hodin. Z toho 4 hodiny klidu na epiduralu, jinak děs no však to znáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31851
24.6.21 07:54

@Deneriss bilirubin a žlučový kyseliny není to samé ;) O hladiny žlučových kyselin jde. Bilirubin může a nemusí být vysoký, co se cholestázy týká.
Měla jsem ve dvou těhotenství, pokaždé jiný průběh. Tři porody vyvolávané, každý jiný :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat