Těhotenská ne/cukrovka

1153
8.4.16 08:56

Těhotenská ne/cukrovka

Milé dámy, při mém prvním těhotenství mi nějakým nedopatřením sestřička zapomněla sdělit, že mám těhotenskou cukrovku. Zjistilo se to asi 14 dní před porodem, když jsem si večer před poradnou dala čokoládu což se projevilo při testu moči. Doktorka ihned volala na dietologii, tam mi vzali krev s tím, že dokážou zpětně za určitý čas zjistit, jaké jsem měla množství cukru v krvi. Vzhledem k tomu, že miminko bylo spíše menší, mi doktor sdělil, že to je dobré znamení, jelikož hlavní příčinou cukrovky jsou velké děti a s tím spojené komplikace u porodu. Výsledky dopadly dobře, byla jsem pod limitem a doktor mi řekl, že se může stát, že když jsem štíhlá, tak takové množství cukru je prostě na tělo moc a ta cukrovka se v testech ukáže, i když ji ani nemám, což byl asi můj případ, jelikož jsem se po celou dobu těhotenství jedla, co jsem chtěla a miminko mělo při narození pod 3 kila. Teď čekám druhé miminko a na gynekologii slyším pořád jenom cukrovka.
Zajímalo by mě, jak jste na tom vy? Měla jste některá podobnou zkušenost? Šly jste na glykemický test nebo ne, případně jaký to mělo dopad?

Příspěvek upraven 08.04.16 v 10:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

71505
8.4.16 09:01

@zoe.hamrova Nejdřív si o problematice něco nastuduj a pak teprve řeš případné odmítání testu… co tu píšeš je dost mimo, s takovými znalostmi bych fakt test neodmítala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3455
8.4.16 09:06

Rozhodně bych neodmítala, vůbec nechápu, že je ti zatěžko nechat si udělat jeden test 8o kor když neléčená cukrovka může mít fatální následky 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1153
8.4.16 09:10

O cukrovce něco vím. Pokud jste četly můj příspěvek, testy na cukrovku mi vyšly pozitivní a ejhle byla neléčená a žádné fatální následky to nemělo, protože jsem ji nakonec ani neměla, takže co je mimo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
754
8.4.16 09:10

No dle toho co pises, jsi cukrovku nemela :nevim:
Vzdy mi sestricka rikala, hlavne mi den pred kontrolou nejezte vecer sladke, jinak budete mit cukr v moci… a jestli jsi stihla a spuclas vice cokolady, jinak jsi mela vysledky ok, z krve taky ok… brala bych to jako narazovou zalezitost…
Jestli chteji glykemickou krivku, proc ne, to jeste nikoho nezabilo, pro klid duse… ale jinak nevim, proc by te pri dobrych vysledcich meli honit po dalsich doktorech :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
8.4.16 09:12

@zoe.hamrova vzhledem k tomu, že neléčená cukrovka může to dítě zabít, tak si hraj :nevim: klidně odmítni, následek poneseš sama

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71505
8.4.16 09:12

@zoe.hamrova A které testy na cukrovku ti vyšli pozitivní? Žádné takové v tvém textu nevidím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759
8.4.16 09:13
@zoe.hamrova píše:
O cukrovce něco vím. Pokud jste četly můj příspěvek, testy na cukrovku mi vyšly pozitivní a ejhle byla neléčená a žádné fatální následky to nemělo, protože jsem ji nakonec ani neměla, takže co je mimo?

cukrovku jsi neměla, vyšel Ti hůř jediný test - to není cukrovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1153
8.4.16 09:13

@soney Mně právě sestřička nikdy nic takového neříkala :roll: podle doktora na dietologii byla cukrovka v pořádku, ale na gyndě furt kvůli tomu plaší. Chtěla jsem vědět, jestli se třeba někomu nestalo něco podobného. Jak mám vědět, že mi zase nevyjde cukrova a já ji opět mít nebudu a budou mě honit po doktorech, budu držet dietu, která je úplně zbytečná a další věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
8.4.16 09:14
@zoe.hamrova píše:
Milé dámy, při mém prvním těhotenství mi nějakým nedopatřením sestřička zapomněla sdělit, že mám těhotenskou cukrovku. Zjistilo se to asi 14 dní před porodem, když jsem si večer před poradnou dala čokoládu což se projevilo při testu moči. Doktorka ihned volala na dietologii, tam mi vzali krev s tím, že dokážou zpětně za určitý čas zjistit, jaké jsem měla množství cukru v krvi. Vzhledem k tomu, že miminko bylo spíše menší, mi doktor sdělil, že to je dobré znamení, jelikož hlavní příčinou cukrovky jsou velké děti a s tím spojené komplikace u porodu. Výsledky dopadly dobře, byla jsem pod limitem a doktor mi řekl, že se může stát, že když jsem štíhlá, tak takové množství cukru je prostě na tělo moc a ta cukrovka se v testech ukáže, i když ji ani nemám, což byl asi můj případ, jelikož jsem se po celou dobu těhotenství jedla, co jsem chtěla a miminko mělo při narození pod 3 kila. Teď čekám druhé miminko a na gynekologii slyším pořád jenom cukrovka, ale jak mám vědět, že test nedopadne stejně jako minule? Upřímně nechci chodit k žádnému dalšímu doktorovi, hlídat si těma jejich přístrojema cukrovku a dělat si další nervy. Není mi přece 5 a umím si sama pohlídat, abych do sebe horem dolem necpala sladké. Myslím, že testů a kontrol už je v těhotenství i tak dost. Co byste dělaly na mém místě? Odmítla jste některá test na těhotenskou cukrovku, případně následné návštěvy na dietologii?

Ahoj taky jsem stihla a vysli nam hranicne hodnoty v 25t.Dali nam meric (glukomer) a cele tehotenstvi cukrovka se neprojevila. Na dia poradnu chodim 1za mesic kde mi jeste delaji odbery. Neni to tak hrozne. Bylo by dobre mit to pod kontrolou. Ja cukrovku nemam dite ma trochu pod vahu ale i tak je lepsi ze Vas hlidaj. Sladke kdyz byla chut neodolala sem. Stvalo me to zo zacatku, ze mi do karty napsali gestacna cukrovka, protoze ze ji nemam ale to uz je jedno mam 38t. Na dia poradnu za cele tehotenstvi-jsem byla 3× to se da jeste vydrzet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6787
8.4.16 09:15

@zoe.hamrova
co víš o cukrovce???
když nebudu jíst sladké nebudu mít cukrovku :zed: :zed: :zed:
a nebo když mám cukrovku, tak nemohu sladké, ale jinak cokoliv :zed: :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58759

@zoe.hamrova ještě dodatek, jsi naprosto mimo celkově, co se cukrovky týče - máš pocit, že je to jen o sladkostech, to je neskutečný blud :mrgreen: ale komu není rady - odmítni, max to to dítě nepřežije, víc se stát opravdu nemůže :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20286
@zoe.hamrova píše:
O cukrovce něco vím. Pokud jste četly můj příspěvek, testy na cukrovku mi vyšly pozitivní a ejhle byla neléčená a žádné fatální následky to nemělo, protože jsem ji nakonec ani neměla, takže co je mimo?

Nezlob se na mě, podle toho co píšeš toho o těhotenské cukrovce moc nevýš. neb to není jen o cukru v moči, není to jen o velkých dětech a už vůbec to není o konzumaci či nekonzumaci sladkého.

Pokud u prvního bylo podezření na těhotenskou cukrovku, pro klid duše bych si v prvním trimestru došla na OGGT a pokud by byl ok, tak znova okolo toho 24 týdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1153

@j.a.n.i1 Glykemický test ve 28.tt mi vyšel pozitivní, ale zapomnělo se na to a řekli mi to až 14 dní před, takže jsem nedržela žádnou dietu a podle zpětných testů, váhy miminka a doktora, ta cukrovka byla úplně v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3455
8.4.16 09:16

Tak když teda o cukrovce něco víš, tak proč píšeš takový neymysly? 8o :nevim: tak si holt večer před testem nedáš čokoládu, aby ti to neovlivnilo výsledek ne? :roll: to, že jsi hubená a u minulýho těhotenství jsi ji neměla, neznamená, že ji teď mít nemůžeš :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama