Těhotenská (ne)cukrovka, špatně provedený OGTT

Anonymní
16.1.21 15:45

Těhotenská (ne)cukrovka, špatně provedený OGTT

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jaké jste měli hodnoty OGTT?
Jsem již po porodu, ale i tak mě to zajímá, protože jsem měla hodnoty v pořádku a i přes to jsem byla brána jako že mám těhotenskou cukrovku.
Ve 24tt jsem měla z krve lačnou hodnotu 5,1 (přes noc jsem ale pila mléko na pálení žáhy) - kdybych věděla, že mi budou dělat odběry, tak bych samozdrejmne pila jen vodu, ale nikdo mě neupozornil předem.
V moči jsem cukr nikdy neměla.
Ve 28tt jsem podstoupila OGTT, které dle mého názoru bylo neprofesionálně provedeno.
Byla tam starší sestřička, která v 500ml vody rozmíchala bílý prášek (glukózu) a měla jsem to do minuty vypít. Všude čtu, že se má vypít 250ml a ne celý půl litr. Každopádně jsem to vypila, bylo to hodně sladký ale ne tak odporný, jak každý popisuje, ale s limonadou nebo mirindou to teda nemělo nic společné, prostě voda s cukrem, hnus.
Po celou dobu jsem seděla v čekárně, nemohla jsem nikam, ani na záchod a nemohla jsem se ani napít vody, protože by to zkreslilo výsledky.
Moje výsledky byly:

Nalačno 4,70
Po hodině od vypití glukózy 8,45
Po dvou hodinách 6,38

Byla jsem odeslána na diabetologii, kde jsem dostala glukometr a dietu 250g/s za den. Myslíte si, že jsem tedy těhotenskou cukrovku měla? podle mě ne, četla jsem si, jaké mají být hodnoty po vypití glukózy a ty moje teda nejsou ani hraniční :zed:

Dietu jsem dodržovala, i když to byl boj. Ze začátku jsem měla hlad a ketony v moči, postupně se to ale srovnalo. Chléb ani zeleninu jsem si nevážila, prostě jsem si dala kousek chleba a k tomu kopici zeleniny. Maso a vajíčka v neomezeném množství.
Občas jsem ale měla takový stav, že jsem si prostě sladkost dala. Čokoládu, sušenku a nebo o jeden kus ovoce navíc.
Bylo mi zle, na omdlení, ledový pot, ledova celá, bušení srdce, třes a cukr kolem 3,3. Tak jsem si prostě dala sladkost a hned mi bylo fajn, měřila jsem se i po sladkosti a nikdy se to neprojevilo.
Děťátko se narodilo krásné a zdravé, porodní váha 2800 :srdce:
Nechci, aby jste mi psali že jsem hloupá, že jsem riskovala porušováním diety, ale podle mě je teda lepší porušit dietu a cítit se dobře, než se klepat a být neschopná čehokoliv.
Myslím, že OGTT mi bylo provedeno špatně a i kdyby nebylo, hodnoty jsem měla dle mého v pořádku. Co si o tom myslíte, máte někdo podobné zkušenosti? :zed: ;)

  • Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.1.21 15:52

Ahojky :D můžu se zeptat, kde ti OGTT prováděli? Jsi už po porodu, tak je to asi k ničemu, ale dle mého jsi dietu držet vůbec nemusela.
Pro těhule se teď hodnoty snižovali, ale stále mají být takto:
nalačno < 5,1 mmol/l
za 1 hodinu po zátěži < 10,0 mmol/l
za 2 hodiny po zátěži < 8,5 mmol/l

Nejsem odborník, ale podle mě jsi těhotenskou cukrovku neměla. :zed: :zed: :zed:

  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 15:56

.

Příspěvek upraven 16.01.21 v 16:15

  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 16:02

.

Příspěvek upraven 16.01.21 v 16:16

  • Nahlásit
572
16.1.21 16:13

Ty si povidas sama se sebou? 8o 8o

  • Nahlásit
16.1.21 16:13

Já jsem těhotenskou cukrovku měla, ale moje hodnoty se s těmi tvými nedají ani trochu srovnat. Měla jsem na lačno i více než 6, po jidlech dost přes 7, někdy i nad 8 a párkrát mi glykemie vylitly i na 10/12.
Nemohla jsem pečivo- žádné! Po chlebu i rohlikach jsem měla cukr kolem 9,někdy i víc, to stejné po houskových knedlíkách.
Třeba po horalce nebo miňonkách jsem měla hodnoty krásné. Teď se do mě všichni pustí ale já dietu nedodržovala a miminko mám zdravé. Neříkám, že jsem denně žrala čokoládu po kilech, ale sem tam jsem si prostě sušenku nebo koblízek dala a to úplně bez výčitek. :P

  • Nahlásit
9065
16.1.21 16:19
@Prigionia píše:
Ty si povidas sama se sebou? 8o 8o

Očividně ano, 2× nebo 3× si tady sama potvrdila svůj názor, zřejmě nevěděla jak fungují anonymní kytky :roll: Už to smazala.

  • Nahlásit
1237
16.1.21 17:00
@Lendeš píše:
Očividně ano, 2× nebo 3× si tady sama potvrdila svůj názor, zřejmě nevěděla jak fungují anonymní kytky :roll: Už to smazala.

Ježíš to je škoda, že jsem nepřišla dřív. Konverzaci sama se sebou jsme tady snad nezažila ještě :mrgreen:

  • Nahlásit
14123
16.1.21 20:11

Dobrý den,

zamykám téma, zakladatelka si tu komunikovala sama se sebou.

Hezký den, Iva

  • Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat