Těhotenská průkazka-streptokok

56
5.12.19 22:52

Těhotenská průkazka-streptokok

Ahoj, poradil by mi někdo, co přesně pro mě znamená, že mám v těhotenské průkazce napsaného streptokoka agalactiae u moči? Na internetu jsme všude našla tohoto streptokoka u testu GBS, je to tedy to samé, když je v moči a budu muset mít tedy ty antibiotika při porodu? A co znamená, když mám u mikrobiologie napsané MOP-VI. prosím? Poradíte? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6021
5.12.19 22:55

Co se zkusit optat doktora? Jaký jsi tt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6021
5.12.19 22:56

A jinak ano, jsi GBS pozitivni. Stačí zadat do Googlu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
5.12.19 23:14

@mackA159 ano doktora se samozřejmě zeptám, jen než tam půjdu, tak jsem se snažila si zjistit informace, protože mi doktor o tom nic neřekl. Jsem 28tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
5.12.19 23:49

MOP znamená mikrobiální obraz poševní. Na sklíčko se rozetře výtěr z pochvy, to se nabarví a pozoruje pod mikroskopem. Dají se rozdělit do kategorií, VI (římské 6) znamená, že máš v pochvě kvasinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.19 23:54

Pokud máš ve výtěru streptokoka, tak během porodu budeš muset mít určitě antibiotika, protože hrozí, že se dítě při porodu infikuje. Streptococcus agalactiae způsobuje u novorozenců těžké infekce (hlavně meningitidy, pneumonie a sepse) a právě pomocí antibiotik se přenosu infekce, a tím pádem i rozvoji těchto nemocí, předchází. Jinak GBS vyšetření se dělá ještě v 35-37.týdnu znovu, tak se uvidí jestli vyjde pozitivní a podle toho se pak rozhodne, jestli antibiotika u porodu budou nebo ne.
A ten MOP je tzv. mikrobiální obraz poševní. Když ti gynekolog provádí stěr z pochvy, tak to pak nanáší na podložní sklíčko, které se hodnotí pod mikroskopem. Hodnotí se římskými číslicemi I-VI - I znamená fyziologickou flóru v pochvě a tvoje VI znamená vaginální kvasinkovou infekci.

• Citovat
  • Nahlásit
372
6.12.19 00:20

Streptokok musí vyjít pozitivní ze stěru z pochvy ve 36tt, abys u porodu dostala ATB, ne z moči. Kvasinkami- MOP VI v těhotenství trpí většina žen. Pomoct můžou čípky na to určených, co doporučí lékař nebo v lékárně. Já užívala Borax globule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat