Reklama

Těhotenská průkazka - údaj o IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 10:54
Těhotenská průkazka - údaj o IVF

Ahoj holky, podstoupila jsem úspěšně IVF v CAR. Ráda bych se zeptala, zda se informace o tom, že je mimi z IVF zapisuje do průkazky. Ráda bych to tam neměla. Nikdo kromě manžela o tom zatím neví. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 05.10.18 11:03

já to tam měla. Jsme se za to nestyděli. byli jsme šťástní, že budeme tři. A komu chceš kromě doktorky tu průkazku ukazovat? Doktorka musí dodržet lékařské tajemství.

ugluk
Hvězda diskuse 42715 příspěvků 05.10.18 11:06

Do první průkazky to dr. napsala sama do poznámky. Jestli to tam má být, netuším, ale já stejně všude hlásila minimálně všecky léky, co do mě cpali, můžou ovlivnit některé následné testy. Také jsem jistotou data početí argumentovala ve chvíli, kdy mi dle velikosti plodu chtěli šoupat s termínem. Automaticky se tam píší i všecky předchozí potraty apod. Ve druhé průkazce nemám nic, početí je přirozené, ale stejně se mě na to všichni doktoři na screeningách ptají.

Micaella22
Kecalka 293 příspěvků 05.10.18 11:12

Priznej vsechno, doktori vedi proc se na to ptaji a ta prukazka ti stejne nezustane. Me ji sebrali u porodu s dalsima papirama. Mas to kvuli par mesicum. Neni proc to zatajovat

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 2331 příspěvků 1 inzerát 05.10.18 11:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky, podstoupila jsem úspěšně IVF v CAR. Ráda bych se zeptala, zda se informace o tom, že je mimi z IVF zapisuje do průkazky. Ráda bych to tam neměla. Nikdo kromě manžela o tom zatím neví. Děkuji

Vsak prukazka slouzi k tomu, aby jsi ji ukazovala lekarum, kterym tuto informaci ve svem vlastnim zajmu musis sdelit i v pripade, ze to v prukazce mit nebudes. Vsichni zdravotnici jsou vazani mlcenlivosti.
Nikdo jiny ti do prukazky nemusi snad lezt ne? Zadna v ni obsazena informace nemusi zajimat nikoho z tveho okoli. :nevim: (pokud je nechces informovat o svem vahovem prirustku nebo stavu delozniho cipku)

Uživatel je onlineMango_Lassi
Extra třída :D 13465 příspěvků 05.10.18 11:16

A není to jedno? Mně se v porodnici ptali, zda byla koncepce spontánní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:18
@Anonymní píše:
Ahoj holky, podstoupila jsem úspěšně IVF v CAR. Ráda bych se zeptala, zda se informace o tom, že je mimi z IVF zapisuje do průkazky. Ráda bych to tam neměla. Nikdo kromě manžela o tom zatím neví. Děkuji

Proč to tam mít nechceš? Průkazku přeci příbuzenstvu a známým ukazovat nemusíš ;) Já jsem po IUI a ten údaj tam mám a každý doktor se na to dívá a ptá se. A jsem ráda, že to doktoři kontrolují.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:21
@Anonymní píše:

je to na domluve s gyn. - moje dr. si to poznamená k sobě, ale dá se s ní domluvit, že do průkazky to nedá…
ano holky, ukazovat ji nemusíte, ale moje máma a kámošky by ji třeba chtěly vidět - jen ze zvedavosti… myslím si, že IVF je stejně jako sexuální poloha při které stvoříte dítě soukromá věc…

helposhel
Kecalka 368 příspěvků 05.10.18 11:22

Jsem taky po ivf ale v příkazce nic nemám, ale přesně jak píšou holky, je to jen pro doktory a tem bych nic nezatajovala. My máme navíc DV a ani tím se netajim, prcek je a bude náš a každý ať si myslí co chce..

raflash
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 05.10.18 11:27

Tak pokud to tam vyloženě nechceš, tak to Dr. řekni, no. Jinak tomu taky moc nerozumím proč to tam nemít. Moji průkazku neviděl nikdo jiný než moje gynekoložka a ve 20tt doktor na genetickém utz. Jiným Dr. ji nemám potřebu ukazovat, když se to ošetření netýká těhotenství. A rodině se taky nechlubím, stejně to po Dr. nejde přečíst a kdyby někdo měl potřebu vědět jaký mám tlak nebo váhu, tak se mě může zeptat a já na co chci odpovím ;)

Serpentini
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 05.10.18 11:29

To tohle vážně někdo řeší? 8o Já to tam třeba napsané nemám, ale říkám to všem doktorům automaticky, i důvod proč jsme IVF absolvovali. A nikdo na mě nikde blbě nekouká. A komu jinému asi budeš průkazku ukazovat? Já jí navíc ukazuju jen na gyndě a v porodnici, nikoho jiného z mých lékařů ani nezajímá a že těch doktorů mám. :lol: A příbuzným na důkaz dones radši fotku z ultrazvuku, tím je nadchneš víc :D

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 11:36

Primo v prukazce jsem to nemela, ale ke kazde kontrole jsem vždycky dostala i zprávu, kde to bylo tucne zvyrazneno. Nikomu jinymu nez doktorum jsem to nikdy neukazovala, tak co. Resis kraviny a nejakym kamaradkam do tvy průkazky nic neni.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 11:52

Že to uvidí doktoři při všech možných kontrolách je mi úplně jedno. Ale vím, že průkazku jen tak pro radoat bude chtít ukázat mamka, tchyně, babicka…a opravdu nechci, aby to někdo věděl. IVF je naše věc!

kjhui
Ukecaná baba ;) 2408 příspěvků 05.10.18 11:55

Píše se to do průkazky ze stejného důvodu jako alergie, krevní skupiny při kombinaci RHfaktoru, výsledky moči a tlaku.. zdravotní údaje pro zdravotnický personál.. rodička po IVF je víc riziková a dítěti hrozí víc rizik .. je to pro tvoje dobro, né pro efekt na kamarádky (mmch. je v průkazce vůbec nějaký neosobní nezdravotní údaj?? proč to ukazovat kamarádkám?) jasně že když na ulici omdlíš a odveze tě rychlá do cizí nemocnice kde tě nemají v systému a nebudeš mít u sebe průkazku a nebudeš ve stavu že jim to všechno řekneš, tak si budou muset poradit, vyšetřit, otestovat.. ale když v průkazce na první dobrou najdou že máš nízký tlak, riziko preekampsie, alergii na jód, dítě má nízkou váhu, bralas kalcium na zastavení poslíčků a máš rizikový rH faktor tak ti to může sakra pomoct dostat správnou léčbu včas..

mimochodem čekala bych že první důvod neukazovat průkazku „kamarádkám“ bude pro hodně lidí údaj kolikáté těhotenství z kolika to je a kolik živých dětí dotyčná porodila, což bývalo hned na první stránce.. to je sakra důležitý údaj pro zdravotníky a zároveň sakra citlivý údaj, víc než že dotyčná na to hópla s mužem 22. března a že přibrala dvacet kilo nadváhy..

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8067 příspěvků 05.10.18 11:57

@Micaella22 není pravda, já třeba průkazku po prvním synovi mám doma, vrátili mi ji v porodnici stejně jako nevyužité štítky a cokoli s mým jménem :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >