Těhotenská vyrážka a nízký tlak

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
154
9.7.08 13:01

TĚHOTENSKÁ VYRÁŽKA??a NÍZKÝ TLAK

MAMINKY,
máte zkušennost s těhotenskou vyrážkou? Nástupem druhého trimestru mě začalo svědit celé tělo. Vlastně nejde o vyrážku, jen o velice intenzivní svědění kůže. Nikdy jsem netrpěla na alergie nebo tak, tak nevím.
A také moc prosím o nějaké rady na nízký tlak, kt.mě začal zlobit také až v druhém trimestru a stále mi je na omdlívání.
Děkuji za reakce :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13504
9.7.08 14:19

ja jsem o to nekde cetla,je to tim jak se kuze vysousi a natahuje ale pokud to trva dlouho neni naskodu se o tom zminit na poradne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
9.7.08 14:55

Ahoj,

něco podobného se mi objevilo tak tři týdny před porodem, hlavně nohy a břicho (v těch striích to byla fakt chuťovka…). V poradně v Motole mi na to vcelku nic neřekli a schválili mi „mojí“ fungující léčbu. Při hodně velkém svědění namazat Fenistilem-gelem. Naštěstí se mi to objevovalo převážně večer, tak jsem mazala jen jednou denně. Pak ještě pár dnů po porodu, v porodnici to označili za alergii na jejich prací prostředek a pak šlus a byl klid. Už je to ale taky nějakej ten pátek, tak třeba něco objevili…
Tak ať ta potvora tolik nesvědí! Jo a tlak jsem měla v pohodě.

P.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
9.7.08 15:20

na kuzi nevim,ale na nizky tlak jedine kofein. asi nejlepsi kafe. mama,kdyz byla tehotna se mnou, tak mela narizeny dve denne, kvuli tlaku.pokud nemas rizikovy teh.a problemy, tak bych to zkusila. tezky kafarky omezuji,ale piji dal v omezene forme. mimcu to nevadi, kofein je riziko, kdyz ti tvrdne bricho a hrozi treba predcasny porod. a to ti mudr na ten nizky tlak nic neporadil????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
9.7.08 21:47

Doktor mi odjíždí do Australie, tak mi přijde v některých oblastech dosti laxní nebo už má hlavu jinde. Vzhledem k častému tvrdnutí břicha - na což jsem ještě nic nedostala, mi hrozí rizikové a tedy silné kafe asi není dobré. Omdlévat se mi chce skoro celý den a to opravdu není zrovna vončo, když už jednoho šviště doma mám. A to svědění bude skutečně možná z vysoušení, o napínání kůže nevím, přeci jenom jsem spíš váhově míň než víc a nemá se mi co natahovat. Příští týden jdu na kontrolu, tak položím nůž na krk :lol: . Děkuji za reakce, moc moc :) .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1064
9.7.08 21:56

tak to cloveka nastve 8O 8O ja bych asi hned zmenila, kdyz stejne odjizdi a prdi na to. …kafe je fakt pro tebe pase. skoda. jeste mozna tein v podobe slabsiho caje, nevim. tak drzim palce at vse dopadne dobre a mas zdrave miminko :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4419
9.7.08 22:01

S nízkým tlakem jsem před týdnem měla taky tu čest. Na gyndě mi radili taky kafe, jenže já ho moc nemusím :roll: :wink: , takže si dám sklenku coly, a pomáhá mi sníst něco sladkého, fakt :lol: :lol:
To svědění musí být nepříjemné, rozhodně to řekni a ať s tím něco udělají. Taky jsem někde četla, že svědění kůže může být příčinou onemocnění jater v těhu, tak se na to zkus zeptat. Myslím že dokonce tady na emimču to tu někdo řešil, ale nevím kdo :roll: :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
9.7.08 23:13

Vyrážka se mi udělala v 1.trimestru taky.Pocelých zádech a kousek pod ramena.Teď jsem ve 23tt. a mám jí pořád,sice už jen lehounce,ale mám.Nijak jsem to nemazala,hormony jsou prostě hormony :cry:
A na nízký tlak,nevím kolik máš,mě minulý týden naměřili 90/48 mi doporučili jen hodně pít a zase pít a pokud možno,tak sladký pití.ALe to já nepiju vůbec a jsem ráda,že do sebe za den dostanu litr něčeho :? Ale je pravda,že jedno presíčko denně mi pomůže :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7520
9.7.08 23:49

No o těch játrech a vyrážce jsem taky slyšela, ale u mě v poradně to neřešili. Bylo to kousek do porodu, tak jsem neplašila a cítila jsem se ok.
Kvůli tomu tvrdnutí břicha bych radši ani kafe ani čaj a ani kolu nepila. Vlítni na toho doktora a stejně si budeš muset sehnat jiného, když Ti prchá do takové dáli, ne?
Tak ať je brzo dobře!
P.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
10.7.08 12:26

Ahoj, tak o tom svědění se na poradně rozhodně zmiň. Ono to může být tím, jak se rozpíná kůže, ale taky to může signalizovat poruchu jater. Já to měla ( už si nevzpomínám, jak se ta porucha jmenuje), ale dostala jsem na to nějaké dvoje pilule. No, na krev jsem chodila každý týden - takže vopruz - ale hlavně mi to přestalo svědit.

Tak držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2786
10.7.08 15:27

mne se udelal svedivy exem na vnitrni strane zapesti, mela jsem ho prvni 4 mesice…mazala jsem jen Lipobasi koupenou v lekarne, ktera hodne dobre promastuje. Ted uz ho nemam.

Na ten tlak krom kafe jedine colu nebo kofolu a hodne pit no…

N.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
10.7.08 18:02

na tvrdnoucí bříško ti v lékarně dají magnésium (DR. Ti ho měl napsat!..máš ještě čas tak změň doktora, s tím, že je pryč a potřebuješ ošetřit jinde!!…já jsem taky nespokojená..nejdřív jsem byla nadšená, že jsem sehnala v místě bydliště, a že je to pohodář..ale jeho pohodářství začalo přerůstat v laxnost, lehkovážnost…všechno si musím zjišťovat, o vše žádat(i o poradnu, např. anamnézu mi vůbec nedělal, nedělá mi UZ..atd.)- připomínat (kolikrát na mě kouká-jako že jsem přehnaná, např.-když jsem chtěla jít na glukózový zátěžový test-diabetes v rodině atd.- …apod..), na nic mi nepíše doporučenky (např. velký UZ, a mě pak v nemocnici DR. sprdne, že nemám doporučenku…), takže nic moc- a jdu jinam, protože nutně potřebuju aby se mi někdo začal věnovat..-(kvasinky, bakterie v moči, tvrdnutí břicha, zkrácený hrdlo-1cm,otoky, atd..)

Na nízký tlak (mám i normálně-mimo těhu) mi fakt kafe úžasně zabírá (a myslím, že neohrožuje… dělám si malý, slabý kafíčka-s mlíkem..a i tak to pomůže, a neuškodí;o)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lasi1
3.5.10 16:55

ahoj já jsem ve 38tt taky se mi ted oběvila vyrážka na nohách, břichu a zádech, postupuje mi to po celém těle, brali mi krev na játra, ty jsou v pořádku tak mě poslali ke kožnímu, tem mi předepsal nějakou mast která se dělá v lékárně, na noc mám brát 1 tabletku zodacu a musím denně docházet na injekci calcia. tak jsem zvědavá jestli mi to pomůže.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat