těhotenská žloutenka?

43
7.5.08 13:45

těhotenská žloutenka?

Ahoj, zajímalo by mě, zda se kvůli těhotenské žloutence odkládá očkování miminka proti tbc, zda je pak matka „přenašeč“ a může ohrozit okolí. Předem moc díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6512
7.5.08 15:30

Ted sem z toho perplex 8O
Myslis novorozeneckou zloutenku? Ta neni infekcni (vznika u miminka kvuli rozpadu cervenych krvinek po porodu) Ale neznamena to, ze nemuze byt pro miminko nebezpecna - tezka novor. zloutenka se musi lecit a muze tim padem prodlouzit dobu pobytu v porodnici a tim padem i oddalit ockovani…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6512
7.5.08 15:59

Joo, uz mi to docvaklo :oops:
Pokud se jedna o zloutenku maminky, kterou vyvolalo tehotenstvi - jde o funkcni zalezitost jater (musi odbouravat skodliviny za dva) a je mozne, ze to jatra maminky z ruznych duvodu nezvladaji… Pak tato zloutenka tez neni infekcni (musi se ale take hlidat a muze byt i indikaci k vyvolani porodu…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Venuska
22.11.10 00:53

odpověd.

milá Moncie, těhotenská žloutenka není nkažlivá pro vnější okolí člověka. ale nýbrž ptak trochu pro dítě. Já sama jí v těhotenství jsem jí měla, moje dcera musela ven ještě před termínem (měsíc před termínem. kvůli komplikacím jsem rodila SC. (císařským řezem).je to dosti nepříjemný, začíná to hrozným svěděním na¨ploškách rukou, a pak třeba i nohou, břicho,atd.Vážně,není o oco stát:-(((((( Vendulkina. :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama