Těhotenská/větší nebo nosící zimní bunda?

807
15.10.20 13:08

Těhotenská/větší nebo nosící zimní bunda?

Řeším dilema, jakou zimní bundu nebo kabát koupit. Rodím v lednu a svoji zimní bundu už teď sotva zapnu. Po porodu bych chtěla nosit, tak přemýšlím, jestli nekoupit rovnou nosící. Akorát ty nosící mi přijdou hrozně drahé a celkem ošklivé :?. A mám podezření, že nebudou ani moc teplé, mně bývá v softshellu prostě zima. A navíc co když to nošení nepůjde? A hlavní nošení nastane stejně asi na jaře, po porodu nevím, jestli se hned odvážím jít ven s mimčem v šátku. Tak se stále více kloním k variantě koupit prostě velkou teplou bundu do porodu, a pak třeba jenom vsadku použitelnou do všech ostatních celoročních bund. Co si o tom myslíte, kdo již máte nějaké zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24670
15.10.20 13:22

U té vsadky a bund záleží na zipu, a řekla bych že i na střihu.
Já jsem rodila v lednu, do porodu jsem nosila těhotenskou bundu, půjčenou. Po porodu jsem začala nosit asi ve 3 týdnech malého a koupila jsem od kamarádky softshell bundu, nosící. Je zároveň i těhotenská, má dvě vsadky, ale já použila jen tu nosící. Potom se dá nosit jako normální softka nebo poslat dál. Mám Alpine pro a byla jsem spokojená. Bez vsadek ji nenosím bohužel, přibrala jsem. Kdybych ji měla dřív, nosila bych ji už v těhotenství. V tom prosinci, lednu člověk už moc dlouho venku nepobýval, ani na horách, takže by to bývalo stačilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52037
15.10.20 13:38

Koupila jsem si za sedm stovek parádní těhotenskou bundu z druhé ruky, ve které jsem si nepřipadala jako v pytli. A po porou jsem ji zase za šest stovek ve výborném stavu poslala dál.
Nosicí bundy se dělají i velmi teplé, ale na většinu sezóny softshell stačí hlavně proto, že si do ní připneš prvotřídní kamínka přímo na hruď :) vsadka „použitelná do všech ostatních bund“ znamená, že budeš muset sehnat adaptéry na všechny zipy a na některé možná ani neseženeš vůbec. Se vsadkou se taky dá nosit jenom na břiše a pokud časem budeš nosit i vzadu, vymakaná bunda na předozadní nošení se šikne. Ale to bych opravdu v klidu nechala na dobu, až nosit budeš - uvidíš jak moc, zda nosí i partner, jak moc budeš potřebovat zateplit… to předem neodhadneš. Ale pokud budeš nosit hodně, tak pořádná nosicí bunda určitě udělá mnohem větší parádu než neforemná bunda o pár čísel větší. Já se ráda i na rodičáku cítím jako člověk :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20390
15.10.20 13:39

Ja mam vsadku na bundu, takze sem nosila svoji klasickou bundu a pres dite v satku tu vsadku no, celou novou bundu sem nekupovala, ale chce to ozkouset, treba ten zip mi pasoval akorat na jednu moji bundu z pěti :think: u prvního sem mela pujcenou zimni bundu od tety, o 2 velikosti vetsi nez nosím bezne :mrgreen: ale je fakt, ze sem nejak extra nechodila ven a bylo mi celkem fuk jak vypadam, kdyz uz nekam vylezu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
15.10.20 13:40

Hele bez do sekace a tam zkus neco vybrat, pokud to mas jen ted na ani ne par mesicu tak nema smysl kupovat novou bundu plus jak jsi psala ani nevis jestli vubec budes mit nosici dite tj kupovat ted nosici bundu mi prijde trosku blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 13:47

Já koupila vsadku na bundu. Jeden zip pasuje do mojí softshelky (nosím jaro a podzim) a pak mám adaptér zipu na mojí zimní bundu. Ta vsadka se dá nosit i na těhotenský břicho. Vsadky jsou různé, můžeš mít jen softshelovou, ale dá se na ně přidělat i zateplení.
Ono, až na sobě budeš mít miminko, budete se vzájemně hřát a pod bundou budeš nosit možná jen triko - alespoň já to tak měla.

• Citovat
  • Nahlásit
63
15.10.20 13:51

Já jsem nosila taťky bundu 3XL. Zkus někde po známých nebo sekaci. Na krátkou dobu t

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9950
15.10.20 13:52

Rodila jsem v listopadu, ale měla jsem rodit až v prosinci (koncem). Měla jsem koupenou přímo těhotenskou zimní bundu (Mama Iicious tuším). A byla jsem velice spokojená. Nechtěla jsem žádnou bundu většího čísla v jaké budu jako pytel. tahle obejmula pupek a seděla. Osobně jsem dceru nenosila. Začala jsem používat až nosítko cca kolem 6m. Obdivuji maminky které dokáží nosit malé miminko a ještě v zimě, já to nedala. Pro mě bylo nejpohodlnější dát malou do kočárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
15.10.20 13:57

Mám nosici z vintedu. Nosím už teď, termín prelom prosinec leden. Byla dražší ale je hezká a krásné teploučko… Dají se tam koupit i levnější, přece jen je to max na 4-5mesicu. Ty xxl jsou většinou velké všude… Táhne zima kolem krku, do rukávů a pod spodní lem. Rozhodně něco se zdrhovanim na gumičky a rukávy s napletem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
15.10.20 14:00

Taky řeším něco podobného. Svoji bundu sice ještě dopnu, ale je to tak tak. Prej mají nějaké těhotenské bundy a kabáty v Lidlu, tak přemýšlím o nich (nemá někdo zkušenost?). Nebo si nechám ušít tu vsadku do kabátu, pořád se nemůžu rozhodnout, která varianta bude lepší :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12213
15.10.20 14:03

Taky bych teď poridila neco z druhe ruky. Ale kdybys pak opravdu nosila, určitě doporučuju echtovni nosici oblečení. Je drahé, ale delaji ho ženské, co opravdu nosí a je vychytané. Jako tehotna jsem si koupila nosici bundu z Lidlu (z nehoz mam jinak oblečení celkem rada) a je to nepoužitelnej hadr…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12213
15.10.20 14:05

@Froseth Nejsi náhodou z Prahy? Ja Ti klidně ten Lidl věnuju. Ale zadny underholt to není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
15.10.20 14:10

Rodím na konci listopadu a koupila jsem si vymakanou softshelku (Adelay), pěkně jsem se sice plácla přes kapsu, ale myslím, že se to vyplatí. Chci nosit ze začátku hlavně z pohodlnosti - pražská mhd se s kočárky moc neslučuje, i když se to lepší. A postupně pak i do přírody, s manželem jsme turistický typy.
No a tahle bunda se dá nosit sama, má těhotenskou vsadku, vsadku na mimčo a přední i zadní nošení. Není úplně zimní, ale je pravda, že teplejší trochu je a zjistila jsem, že na teď (těch 6-10 stupňů) je úplně v klidu. Je to i tím, že to velký břicho působí jako kamna už teď a já se spíš přehřívám. A myslím, že i v zimě bude v poho, bude stačit mikina navíc.
Jestli si nejsi jistá, že budeš nosit, tak bych se mrkla na bazárky s těhotenskými bundami a zkusila najít nosící vsadku, co se ti bude hodit k tvé nejoblíbenější bundě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52037
15.10.20 14:25

@Froseth @Ba-stet bacha, v tom Lidlu mají dvě. Jednu takovou velkou, objemnou, neforemnou, hodně teplou, ta je na nic. A pak tuhle, ta je za ty prachy náhodou super. Spíš na menší dítě (rok a půl už mi vystrkuje nohy spodem) a jenom na přední nošení, ale poměr cena/ výkon velmi dobrý, není ale tak teplá.
Tahle je to:
https://www.lidl-shop.cz/…100263777015?…
A tuhle nebrat:
https://www.lidl-shop.cz/…100271225011?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12213
15.10.20 14:58

@ugluk jo, tak tu „nebrat“ přesně mam :mrgreen: Ale tepla je dokonale. Ja mela moznost zkusit nejaky levny nosici hadry a ne, ze by byly uplne nenositelny, ale vetsinou je tam jen ta rovna vsadka. Kdežto ty nosici znacky to maj takovy vychytaný, vsadky jsou jakoby vybouleny, lip se prizpusobej, mivaji vlastni kapucu, pro matku krytej krk… Pro ty, co nosi hodně, se podle mě vyplatej…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat